škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

kadir_ · 1684 · 1025730

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün sanayiye iç sürkülasyon motorunu taktırmak için gittiğimde sanayiye girerken debriyaja basınca ses gelmeye başladı ustama gittim bilya dağıtmış dedi kırılana kadar gitsin dedim 10 metre gidemedim debriyaj sertleşti katır kutur sesler.. Çektik geri parça araştırdım parça yok yarına olur dediler, skoda özel servisinde parça buldum SACHS marka imiş 540 dedi, işçilik dahil 700 e anlaştım ( sanayideki ustam işçilik 250 ) istemişti, özel servisinde yaptıralım dedik sökmeye başladık, debriyaj çatalıda a.g. Dağıtmış onuda değiştik sachs marka 100 de ona verdik. 800 e bitti, iç hava sirkülasyon motoruna vakit kalmadı
 Şimdi debriyaja basıyom ama debriyaj yok gibi yumuşak
Parça motor BNM olduğu için pahalı,

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün tüm günümü arabaya ayırdım...

Önce 2009 üretimi, 5 yılı aşkın süredir kullandığım kışlık lastikleri değiştirdim; Continental TS 850 taktırdım...

Sonra motor yağı ve yağ filtresini değiştirttim, Mobil 1 Esp Formula 5W 30 ile yola devam...

Araba 3 aya yakın süredir yıkanmıyordu, gittim arabayı yıkattım, o da yetmedi bir de detaylı iç temizlik yaptırdım; arabanın yüzü gözü açıldı:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;492447

Önce 2009 üretimi, 5 yılı aşkın süredir kullandığım kışlık lastikleri değiştirdim; Continental TS 850 taktırdım...

Sonra motor yağı ve yağ filtresini değiştirttim, Mobil 1 Esp Formula 5W 30 ile yola devam...

Araba 3 aya yakın süredir yıkanmıyordu, gittim arabayı yıkattım, o da yetmedi bir de detaylı iç temizlik yaptırdım; arabanın yüzü gözü açıldı:)

Hepsini bi arada yaptırmasaydın :p ağır olmuş...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;492462
Hepsini bi arada yaptırmasaydın :p ağır olmuş...

Yıkama ve detaylı temizlik için ücret ödemedim, lastikler 1.560 yağ ve filtre ise 150. Kredi kartına abanmaya devam:)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun,

Ben de uzun süre yıkamayıp birden bire temizleyince sanki yeni araba almışım gibi hissediyorum :)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;492466
Yıkama ve detaylı temizlik için ücret ödemedim, lastikler 1.560 yağ ve filtre ise 150. Kredi kartına abanmaya devam:)

Lastiklerin tanesi 400 lira ya gelmiiş neredeyse , aşırı pahalı yaw

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;492483
Lastiklerin tanesi 400 lira ya gelmiiş neredeyse , aşırı pahalı yaw

Ebat 225/45/17 olunca ve lastik de Continental olunca bu rakamın altına bulmak imkansız.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnk55;492098
Bugün sanayiye iç sürkülasyon motorunu taktırmak için gittiğimde sanayiye girerken debriyaja basınca ses gelmeye başladı ustama gittim bilya dağıtmış dedi kırılana kadar gitsin dedim 10 metre gidemedim debriyaj sertleşti katır kutur sesler.. Çektik geri parça araştırdım parça yok yarına olur dediler, skoda özel servisinde parça buldum SACHS marka imiş 540 dedi, işçilik dahil 700 e anlaştım ( sanayideki ustam işçilik 250 ) istemişti, özel servisinde yaptıralım dedik sökmeye başladık, debriyaj çatalıda a.g. Dağıtmış onuda değiştik sachs marka 100 de ona verdik. 800 e bitti, iç hava sirkülasyon motoruna vakit kalmadı
 Şimdi debriyaja basıyom ama debriyaj yok gibi yumuşak
Parça motor BNM olduğu için pahalı,

Debriyaj seti biraz pahalı geldi bana, fiyat araştırması yapmış mıydınız?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
P.tesi sınavlarım bitiyor istanbula gidince güzel bi iç dış yıkayıp daha sonra kil uygulamayı düşünüyorum onunda üstüne c2v3 uygulayacağım Hazirana kadar idare etmiş olur.Servistende Twitter kapaklarım kırıldığı için yenilerini sipariş vermiştim onlarıda alıp taktım mı operasyon tamamdır :)

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;492488
Debriyaj seti biraz pahalı geldi bana, fiyat araştırması yapmış mıydınız?

Bana da pahalı geldi, araştırma yaptım bodrumda bir kaç yer aradım sachs markayı 500-550 arası fiyat verdi, istanbulu aradım ankarayı aradım onlarda baskı bakata rulmana 500 dediler.
Tabi yan sanayi 200-400 arasıda olanlar vardı
Fiat aynı olunca yaptırdım 2 saatte bitti
Diğer türlü kargo bekle sökünce çatalda değişmesi gerek oldu birde onun için bekle uzun işti

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;492466

Yetkili serviste yag+filtreyi 150 liraya mi degistirdin abi?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;492619
Yetkili serviste yag+filtreyi 150 liraya mi degistirdin abi?

Anlatırım ben sana:)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;492447

Erken değiştirmişsin, bir 5 yıl daha giderdi...(şaka değil)
ben 8 yıl kullandım ama markasızdı...

çıkan lastiklerimi arkadaşlar resmen kapıştı, gitti birine... o derece...
güle güle kullan yenileri, buluşma ayarlayın da kutlayalım lastikleri, vcds kablosu da kaldı bende, vereyim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;492645
Erken değiştirmişsin, bir 5 yıl daha giderdi...(şaka değil)
ben 8 yıl kullandım ama markasızdı...

çıkan lastiklerimi arkadaşlar resmen kapıştı, gitti birine... o derece...
güle güle kullan yenileri, buluşma ayarlayın da kutlayalım lastikleri, vcds kablosu da kaldı bende, vereyim...
Engin geçen hafta yağan karda sıkıntı yaşattı bana, %100 güven vermedi. Bu sene olmazsa gelecek sene zaten değiştirecektim; en azından bu kış da kafam rahat olsun dedim. Çıkanları da cüzi bir ücret karşılığında satıyorum, bu akşam birisi alacak muhtemelen.