škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

kadir_ · 1684 · 1039666

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler bu klima gazını her sene yenilemek gerekiyor mu ? eksiliyor mu kendi kendine , ben geçen sene bastırmıştım mesela bu sene yine mi bastırmam  lazım , hiç kaçırmasa bile kendi kendine ucuyormu nedir ?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;514371
Beyler bu klima gazını her sene yenilemek gerekiyor mu ? eksiliyor mu kendi kendine , ben geçen sene bastırmıştım mesela bu sene yine mi bastırmam  lazım , hiç kaçırmasa bile kendi kendine ucuyormu nedir ?
Değişim ya da takviye gerekmez.  Performansta kayıp varsa kaçak ihtimali değerlendirilmeli. Kaçak testi yaptırın.  Aynı gazı 7 sene sorunsuz kullandığım oldu.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;514380
Değişim ya da takviye gerekmez.  Performansta kayıp varsa kaçak ihtimali değerlendirilmeli. Kaçak testi yaptırın.  Aynı gazı 7 sene sorunsuz kullandığım oldu.

Kaçak yok zaten basan makine kaçak testide yapıyormuş ... ancak gaz ilk basıldığında ki gibi de olmuyor zamanla düşüyor sanki soğutma performansı , gerçi bu güneşli havalarda el değmeyecek kadar ısınan göğüsde etkiliyor soğutma performasını

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender de benzer sorun yaşamıştı.  Tecrübelerini aktarabilir.  Bahsettiğin değişkenler soğutma süresi/his olarak etkiler.  En doğrusu hassas dijital termometre ile klima üfleme sıcaklığının belirli aralıklarla aynı şartlarda ölçülmesiyle elde edilebilir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;514429
Kaçak yok zaten basan makine kaçak testide yapıyormuş ... ancak gaz ilk basıldığında ki gibi de olmuyor zamanla düşüyor sanki soğutma performansı , gerçi bu güneşli havalarda el değmeyecek kadar ısınan göğüsde etkiliyor soğutma performasını

Alıntı yapılan: Akif Hoca;514430
Ender de benzer sorun yaşamıştı. Tecrübelerini aktarabilir. Bahsettiğin değişkenler soğutma süresi/his olarak etkiler. En doğrusu hassas dijital termometre ile klima üfleme sıcaklığının belirli aralıklarla aynı şartlarda ölçülmesiyle elde edilebilir.

Akif sağ olsun zamanında bayağı yol göstermişti. Akif'in de dediği gibi dijital bir termometre ile ölçüm yapmak lazım.

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=27667&highlight=klima

Bu konuda zamanında bayağı bir konuşmuştuk konu üstüne, bir göz atmanızda fayda var.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Orjinal gazi sonuna kadar kullanmakta fayda var (bkz. Benim araba) herkesin bastigi gaz kaliteli degil

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender abi gibi benimde değişikliğimi malın biri yaptı bugün. Hakanın yanına giderken sanayide kırmızı yandı göbekte hızlı gidiyodum yavaşladım durdum aynadan baktım arkadakine yavaşladı yavaşladı ve sol arkama sürtüp durdu. İner inmez bişi yok sende hadi geçmiş olsun demeye başladı herif ona göre bişey yok ama hayvan herif tam köşeyi yüzdü okadarcık şeye tutanak tutulmaz dedim her nekadar sinir olsamda adamın hallerine uzatmadan trafiği de felç etmeden çektim arabamı. Üç beş bi sadaka ayırmak farz oldu

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun :( Başkasının hatası olunca üzülüyor insan..

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;514899
Çok geçmiş olsun :( Başkasının hatası olunca üzülüyor insan..

Eyvallah abi. Ankarada şoför yok bi damla yağmurda sapıtıyo insanlar durma mesafesinin uzayacağını düşenemiyolar

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;514901
Eyvallah abi. Ankarada şoför yok bi damla yağmurda sapıtıyo insanlar durma mesafesinin uzayacağını düşenemiyolar
İstanbul' dakilerde düşünme yetisi hiç yok.;)
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;514895
Ender abi gibi benimde değişikliğimi malın biri yaptı bugün. Hakanın yanına giderken sanayide kırmızı yandı göbekte hızlı gidiyodum yavaşladım durdum aynadan baktım arkadakine yavaşladı yavaşladı ve sol arkama sürtüp durdu. İner inmez bişi yok sende hadi geçmiş olsun demeye başladı herif ona göre bişey yok ama hayvan herif tam köşeyi yüzdü okadarcık şeye tutanak tutulmaz dedim her nekadar sinir olsamda adamın hallerine uzatmadan trafiği de felç etmeden çektim arabamı. Üç beş bi sadaka ayırmak farz oldu

Ah eminim ah gecmis olsun. Hemen gobekten cekip bizim dukkana getiricektin dayim osmanliyi cakicakti agzinin ortasina sende bisey yok bisey yok diyip yolliycakti :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;514914
Ah eminim ah gecmis olsun. Hemen gobekten cekip bizim dukkana getiricektin dayim osmanliyi cakicakti agzinin ortasina sende bisey yok bisey yok diyip yolliycakti :D

Aklıma da gelmedi değil aslında da dedim atilla reyizin işi vardır itle köpekle uğraştırmayım [emoji23]

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;514920
Aklıma da gelmedi değil aslında da dedim atilla reyizin işi vardır itle köpekle uğraştırmayım [emoji23]

Ona sikinti olmaz sever o osmanliyi :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin geçmiş olsun. Benim de bu sefer ön tampona işaretini bırakmış biri, rötüş işi var. Ankaralı bir baska oluyor...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;514926
Emin geçmiş olsun. Benim de bu sefer ön tampona işaretini bırakmış biri, rötüş işi var. Ankaralı bir baska oluyor...

Buyur burdan yok siLkip kendine mi getirirsin yoksa sabaha mı bırakırsın böylelerini