škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün Aracınızda Ne Değişiklik Yaptınız?

kadir_ · 1684 · 1040539

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;524958
Niyet onemli diye de cakilmak istemiyom. Yaptigimiz is yerini bulsun. O isiklarda bekleyenler cuma cikisi dilenenler uzerini bi salla ne para cikiyo adamlardan. Aylik 3-5 den assa kazanmiyolae neresi sadakalik o adamin?

Sende haklısın öyle bakınca

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peder sağ ön lastiğe yama yaptırmış tabi yama yaptırınca balans bozulmuş azer bülbül gibi titriyor direksiyon :D H.içi onu halledicem

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Peki yamayi yapan kardes balans yapmasi gerektigini bilmiyomuymus?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;524967
Peki yamayi yapan kardes balans yapmasi gerektigini bilmiyomuymus?
Balansın icadından haberdâr ise öp de başına koy.:wnk:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaklaşık 15 gün önce aracın yağ ve filtrelerini değiştirmiştim. Garanti bitince Samsun da çokça bilinen bir özel servise gittim. Bakımdan sonra hep şehir içi kısa mesafeler kullanmıştım. Bakımdan sonra ilk defa her zaman gittiğim 125 km lik yolu gün iki gün iki kere gittim geldim. Yolda yakıt anlık tüketim ve ortalama verileri daha öncekiyle aynı olmasına rağmen yakıt deposu göstergesinin dikkat edilince fark edilebilecek bir miktarda daha hızlı azaldığını fark ettim. Kaçak mı var diye motoru kontrol ederken yakıt filtresinin üstünde mazot biriktiğini alt tarafına da mazot aktığını gördüm. Usta filtrenin vidalarını biraz gevşek bırakmış. Torx ile biraz daha sıktım ve yine yola çıktım. Yol sonunda kontrol ettiğimde mazot birikmesi olmamış. Ustaya rahmet okudum biraz.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;525015
Yaklaşık 15 gün önce aracın yağ ve filtrelerini değiştirmiştim. Garanti bitince Samsun da çokça bilinen bir özel servise gittim. Bakımdan sonra hep şehir içi kısa mesafeler kullanmıştım. Bakımdan sonra ilk defa her zaman gittiğim 125 km lik yolu gün iki gün iki kere gittim geldim. Yolda yakıt anlık tüketim ve ortalama verileri daha öncekiyle aynı olmasına rağmen yakıt deposu göstergesinin dikkat edilince fark edilebilecek bir miktarda daha hızlı azaldığını fark ettim. Kaçak mı var diye motoru kontrol ederken yakıt filtresinin üstünde mazot biriktiğini alt tarafına da mazot aktığını gördüm. Usta filtrenin vidalarını biraz gevşek bırakmış. Torx ile biraz daha sıktım ve yine yola çıktım. Yol sonunda kontrol ettiğimde mazot birikmesi olmamış. Ustaya rahmet okudum biraz.

mazot kolay tutuşmaz ama benzin olsaydı tutuşma riski vardı. Benzeri bir arkadaşın başına geldi, aracı yandı.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde basima bir kere geldi. Mazot filtresinin altinda tahliye gibi bi zimbirti vardi. Kutudan cikardigim gibi takmisim bir sure sonra titresimden gevsemis. Akitiyordu. Tahliyeyi elimle siktim sorun cozuldu. Olur arada sirada boyle talihsizlikler onemli olan erken mudahale

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Bugun ceedi samsunda servise biraktim 45 bin bakimi icin.  Sehir merkezine octavia tdi sw ile biraktilar. Yol sesi ve motor sesi dikkatimi cekti. Olcumlerim yanlis degilse ayni yolda 2db kadar fazla idi benim aractan. Ama sw tdi cok hos yesillendim ne zaman satarsiniz dedim belli degil dedi uşak :) dedim ne kadar politik bi adam.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;525139
Bugun ceedi samsunda servise biraktim 45 bin bakimi icin.  Sehir merkezine octavia tdi sw ile biraktilar. Yol sesi ve motor sesi dikkatimi cekti. Olcumlerim yanlis degilse ayni yolda 2db kadar fazla idi benim aractan. Ama sw tdi cok hos yesillendim ne zaman satarsiniz dedim belli degil dedi uşak :) dedim ne kadar politik bi adam.

Ctesi ceedi test ettik sırf motor ve rüzgar sesinden dolayı fiyat pazarlığı bile yapmadık bi terslik var

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia2015;525142
Ctesi ceedi test ettik sırf motor ve rüzgar sesinden dolayı fiyat pazarlığı bile yapmadık bi terslik var

Ciddi mi? Ruzgar sesi hic yok benim aracta. Hatta 150 ile bile pek yok. Ama yol sesi var ikisinde de masallah. Alt yalitima ozenmemisler hem ceedde hem octide.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla büyük umutlarla önce mazda3'ü sonra ceedi daha sonra yeni focusu test ettik içlerinde hayal kırıklığına uğradığımız araç ceed oldu bizde şaşırdık açıkcası müsait zamandada pejo 308 ve kia soul test edicez sonrasında karar verilecek :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia2015;525145
Valla büyük umutlarla önce mazda3'ü sonra ceedi daha sonra yeni focusu test ettik içlerinde hayal kırıklığına uğradığımız araç ceed oldu bizde şaşırdık açıkcası müsait zamandada pejo 308 ve kia soul test edicez sonrasında karar verilecek :)

O duydugunuz ses yol sesidir :) ugultu seklinde alttan geliyor. Ben tekerlerin uzerinde yalitim yaptim ama ne fayda, alttan geliyor.

308i denerseniz buraya ya da bi topic acarak genel kiyaslama seklinde yazin biz de faydalanalim ;)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
308 basarili deniyor bilemiyorum. Bu testte golfe yakin sonuclar almis.

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
O kapasitede yazı yazmak bende yok malesef :) şu ana kadar mazda3-ceed-yeni focus ve octi arasında en beğendiğimiz octi oldu sonra mazda ve focus oldu yalnız ceedin süspansiyonu hepsinden yumuşaktı konfor  yönüyle beğendiğimiz araç oldu

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
308'e showroomda bindim koltuğun şeklini ne kadar değiştirdiysem yinede ön paneli tam göremedim :) arkadaşım tam görüyorum dedi ama bende takıntı oldu, araçı ben almıycam için çokta önemli değil benim için ama alıcak olsam daha bakmazdım yüzüne [emoji16] müsait zamanda test edicez inşaAllah