škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Son viraja Geldik..! Son tavsiyeleriniz..?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle herkeze teşekkür ediyorum çok sıcak ve ilgili bir forum sitesi gerçekten sosyal aglarda dolaşmaktansa daha cok keyif aldıgımı belirtmeliyim aranızda olmaktan...Neyse konuya geleyim :) Yeni octavia yı görenler var mı bilmiyorum ama biz artık ya bu ya su demeye karar verdik bu konudada engin bilgilerinizden yararlanaraktan size secenek sunucam....Yeni octavia mı? Mevcut süperb mi ? detaylara gelince araba en gec 2-3 haftaya alınacak ihtiyactan dolayı ve iki modelinde en donanımlı ve full paketlerini düşünebilirsiniz...maddi olarak düşünmenize gerek yok tercihiniz ne olurdu ve sizde sebebi nedir?

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yeni Octavia derdim ikisi arasında çünkü benim kullanım şeklime daha çok hitap ediyor. Daha kompakt. Çoğunlukla uzun yolculuklar yapılacak olsaydı SuperB derdim. Ama illa ki çoğunlukla şehir içi kullanılıyor araçlar, o açıdan Octavia. Hatta B sınıfı araç kullanmak daha çok hoşuma gidiyor, ama bu sefer uzun yolda rahat edemiyorsunuz. O yüzden C sınıfı iyidir bence.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Yeni kasa daima iyidir, Octavia 1.6 tdi Elegance derim ben. Bu motor Superb'i kaldırmakta zorlanıyor, dün babamda dedi böyle büyük araç alacaksan 2.0 motor alacaksın, amma velakin ona da güç yetmiyor işte. Eski kasa Octavia'yı bile çok güzel taşıyan bu motor hafifletilmiş yeni kasayı çok daha güzel kaldırır, zaten yeni nesil motorları kullanmaya başlamışlar tüketimi çok düşük görünüyor.

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: schumici;429251
Yeni kasa daima iyidir, Octavia 1.6 tdi Elegance derim ben. Bu motor Superb'i kaldırmakta zorlanıyor, dün babamda dedi böyle büyük araç alacaksan 2.0 motor alacaksın, amma velakin ona da güç yetmiyor işte. Eski kasa Octavia'yı bile çok güzel taşıyan bu motor hafifletilmiş yeni kasayı çok daha güzel kaldırır, zaten yeni nesil motorları kullanmaya başlamışlar tüketimi çok düşük görünüyor.

Hocam ne sıkıntıymış bu araba almak ya :) Abim birde yeni mondeoyu görmüş bı konuda ne diyorsun...Tabiki 2.0 yada 1.8 daha iyi olurdu araç için ama mecburen 1.6 olmak zorunda sen octavia diyorsun yani..

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;429248
Yeni Octavia derdim ikisi arasında çünkü benim kullanım şeklime daha çok hitap ediyor. Daha kompakt. Çoğunlukla uzun yolculuklar yapılacak olsaydı SuperB derdim. Ama illa ki çoğunlukla şehir içi kullanılıyor araçlar, o açıdan Octavia. Hatta B sınıfı araç kullanmak daha çok hoşuma gidiyor, ama bu sefer uzun yolda rahat edemiyorsunuz. O yüzden C sınıfı iyidir bence.

Okadar da fark yaratırmı acaba şehir içinde ?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Alıntı yapılan: memory42;429263
Hocam ne sıkıntıymış bu araba almak ya :) Abim birde yeni mondeoyu görmüş bı konuda ne diyorsun...Tabiki 2.0 yada 1.8 daha iyi olurdu araç için ama mecburen 1.6 olmak zorunda sen octavia diyorsun yani..

Yeni Mondeo ucuza satılmaz diye düşünüyorum, güncel kasası bile çok hoşuma giden bi model, hatta Mondeo mu Superb mi diye bende çok sormuştum kendime :) Superb hem makyajlanacak hemde 4 yıldır piyasada olan bir araba, Octavia ise tamamen yeni bir yüze sahip. C segmenti araçların ülkemizde daha az değer kaybedip daha çabuk satıldığını da düşünürsek Octavia öne geçiyor

Ancak; ben keyif adamıyım, Superb'in keyfini hiç birine değişmem diyorsan Superb en mantıklı seçim olur. Karar sizin :)

Çevrimdışı octaviaman

• Skystar SSS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Üst segment düşünceniz varsa şu an için Passat almak mantıklı olabilir.Segment kaygısı yoksa kesinlikle Yeni Octavia .

Çevrimdışı MuhammedSaid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Süperb derim. Mondeo için mondeo fanlarının söylediğine göre 100 bin km den sonra sanayiyi seven bir araba. Ancak görünüş ve sürüş zevki çok yüksek olduğundan kullanıcılarının gözüne gelmiyor. Zaten 2.el fiyatlarına baktığınızda mesele anlaşılır.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TSI Elegance octavia. Passata binmiş gibi olursunuz.Superb i donanım ve konfor bakımından aratmaz düşüncesindeyim.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Oktavia derim ama suan olanlardan almayın :)
Yolda olanlar 17 jant bluetooth anahtarsiz calistirma vs ile geliyor

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb ninde yakinda makyajlanacagini dusunursek bende ueni octavia derim... hem seklen de bence daha guzel ve 2. El piyasasi superb den daha iyi...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tdi veya tsi 140 ps elegans olsunda ne olursa olsun octavia.2013 octi elegansta koltuk hafıza standartmı opsiyonlumu bilmiyorum.kısaca octi.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: memory42;429265
Okadar da fark yaratırmı acaba şehir içinde ?

Bende Cerato varken sürdüm SuperB TDI'ı, hantal geldi biraz bana. Ama şehirler arasında gayet iyiymiş, yakıtı da 4 küsür litrelere düşüyormuş.