škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215 45 r16 kışlık lastik fiyatları

RAPİDO · 277 · 93375

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kış lastigi alırken hangisini tercih daha iyi olur? Artı ve eksileri nelerdir?

185 / 60 / 15 mi?

195 / 55 / 15 mi?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a.L.i;548949
Kış lastigi alırken hangisini tercih daha iyi olur? Artı ve eksileri nelerdir?

185 / 60 / 15 mi?

195 / 55 / 15 mi?
Her iki lastiğin de aracınıza uygun olduğunu var sayıyorum;

-Eğer karın çok yoğun biçimde yağtığı ve çok uzun yerde kaldığı bir bölgedeyseniz 1. lastik sizin için daha avantajlı olacaktır. Zira lastik tabanı daha dar olduğu için yere uygulanan basınç artacaktır.

-Tam tersine bulunduğunuz bölgede kar yağışı fazla yoksa, kar yerde nadiren kalıyorsa 2. lastik daha avantajlı olacaktır. Zira özellikle kuru zeminde taban genişliği arttıkça yol tutuş artar.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Istanbul'dayim hep. Edirne,Tekirdag arasi gider geliriz. Araci valide ve esimde kullaniyor. Kısın problem yasasinlar istemem. Dediginiz üzere 195/55/15 üzerinde yogunlasiyorum o zaman.

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Teneke jant bulamadigimdan olculeri degistirmek durumundayim. 16 jant icin onerebileceginiz olculer nedir?

Çevrimdışı basar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar selam,

Hazır konu varken yeni konu açmak istemedim.

Lastik ve jant konusundan hiç anlamıyorum çünkü İstanbul'a yerleşene kadar ömrümün çoğunluğu bırakın kar'ı, yağmur bile yağmayan bir yerde geçti :)

Temmuz ayında kız kardeşime Rapid Spaceback 1.4 TDI DSG Dinamik+Emotion Plus paketli araç aldık. Üzerindeki lastik tekerlek kombinasyonu 215/40 R17 (önce yanlış yazmıştım). Malum kış ayları geldiği ve güvenle kullanmasını istediğim için kış lastiği bakıyorum. Markadan ziyade ölçü konusunda önerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

Düzenleme: Arkadaşlar daha önceki mesajları okudum... Gerçekten baya kafam karıştı :) Ben aracımızın jantını 17 inç olarak biliyorum ama onun dışında yukarda belirttiğim ölçüler dışında hiçbir fikrim yok. Bizim için performans, vs. gibi konular önem arz etmiyor, bundan ziyade güvenli olması ve çok uçuk fiyatlı olmaması önemli.
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2015, 18:10:17 Gönderen: basar »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basar;550746
Arkadaşlar selam,

Hazır konu varken yeni konu açmak istemedim.

Lastik ve jant konusundan hiç anlamıyorum çünkü İstanbul'a yerleşene kadar ömrümün çoğunluğu bırakın kar'ı, yağmur bile yağmayan bir yerde geçti :)

Temmuz ayında kız kardeşime Rapid Spaceback 1.4 TDI DSG Dinamik+Emotion Plus paketli araç aldık. Üzerindeki lastik tekerlek kombinasyonu 175/70 R14 84T. Malum kış ayları geldiği ve güvenle kullanmasını istediğim için kış lastiği bakıyorum. Markadan ziyade ölçü konusunda önerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

Düzenleme: Arkadaşlar daha önceki mesajları okudum... Gerçekten baya kafam karıştı :) Ben aracımızın jantını 17 inç olarak biliyorum ama onun dışında yukarda belirttiğim ölçüler dışında hiçbir fikrim yok. Bizim için performans, vs. gibi konular önem arz etmiyor, bundan ziyade güvenli olması ve çok uçuk fiyatlı olmaması önemli.

Orijinal ebatınız zor bulunan bir ebat değil, bu nedenle yine orijinal ölçüde kışlık lastik alın bence. Bu iş için ayırdığınız bütçeyi yazabilirseniz lastik markası konusunda daha iyi yardımcı olabiliriz.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ben jant değişikliği düşünmediğimden 215/45/16 lastik bakıyorum. Kumho ve Dunlop diğerlerine nazaran daha uygun fiyatlı gibi duruyor. Kaliteleri konusunda fikriniz nedir?

Çevrimdışı basar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;550755
Orijinal ebatınız zor bulunan bir ebat değil, bu nedenle yine orijinal ölçüde kışlık lastik alın bence. Bu iş için ayırdığınız bütçeyi yazabilirseniz lastik markası konusunda daha iyi yardımcı olabiliriz.

Merhaba hocam,

Hızlı yanıt verdiğiniz için teşekkürler. Aşağı otoparka inmeye üşenip direk Doğuş Oto'nun verdiği evraklara baktığım için lastik ebatlarını yanlış yazmış oldum. Şimdi otoparktan geliyorum, lastik ebatları: 215/40 R17.

Fikir olsun diye Hepsiburada.com'daki lastik fiyatlarına baktım, bu ebatlara uygun hiç kış lastiği yok :) Ne önerirsiniz?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basar;550764
Merhaba hocam,

Hızlı yanıt verdiğiniz için teşekkürler. Aşağı otoparka inmeye üşenip direk Doğuş Oto'nun verdiği evraklara baktığım için lastik ebatlarını yanlış yazmış oldum. Şimdi otoparktan geliyorum, lastik ebatları: 215/40 R17.

Fikir olsun diye Hepsiburada.com'daki lastik fiyatlarına baktım, bu ebatlara uygun hiç kış lastiği yok :) Ne önerirsiniz?

İnternet fiyatları yanıltıcı olabiliyor, bu nedenle aşağıda verdiğim linkteki lastikler için bayiilerden fiyat alın derim.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/lastik-bul
« Son Düzenleme: 29 Aralık 2015, 19:57:19 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı basar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;550787
İnternet fiyatları yanıltıcı olabiliyor, bu nedenle aşağıda verdiğim linkteki lastikler için bayiilerden fiyat alın derim.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/lastik-bul

Teşekkürler hocam. İnceleyeceğim.

Çevrimdışı hkinali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
205 55 16
alan kullanan arkadaşlar son durum nedir herhangi bir sıkıntınız varmı

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkinali;551699
205 55 16
alan kullanan arkadaşlar son durum nedir herhangi bir sıkıntınız varmı

195 55 16 kullananlardan da bi yorum olursa sevinirim

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;551702
195 55 16 kullananlardan da bi yorum olursa sevinirim

1 aydır kullanmaktayım, bir sıkıntı yok çok şükür.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;551795
1 aydır kullanmaktayım, bir sıkıntı yok çok şükür.

Teşekkür ederim.

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;551798
Teşekkür ederim.

:wax:

205 45 16 araçta sıkıntı yok... yalnız araba yere biraz yakın sadece...:wax:

:gut::gut::gut::gut::gut::gut: