škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215 45 r16 kışlık lastik fiyatları

RAPİDO · 277 · 93341

0 Üye ve 8 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aldebaran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şimdi biraz araştırdım.  Kardeş Skoda forumlarında ve daha önce burada da konu tartışılmış ama bir sonuca varılamamış. Birisi servise sormuş. farklı ebat lastik kullanılırsa araç garanti kapsamı dışına çıkabilir denilmiş. Bunu da istemeyiz.

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Google dan skoda rapid 205 55 16 yazınca görsellerden gri bir araç çıkıyor

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
205 45 16 petlas kışlık 200 tl ebatla oynamaya fazla gerek yok diye düşünüyorum

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aldebaran;538899
Şimdi biraz araştırdım.  Kardeş Skoda forumlarında ve daha önce burada da konu tartışılmış ama bir sonuca varılamamış. Birisi servise sormuş. farklı ebat lastik kullanılırsa araç garanti kapsamı dışına çıkabilir denilmiş. Bunu da istemeyiz.

aracın üzerine kuş s.çınca, yine garantisi bozuluyormuymuş keşke o biri bunu da sorsaymış. böyle saçma bir şey olabilir mi?

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: koraycan35;538915
Google dan skoda rapid 205 55 16 yazınca görsellerden gri bir araç çıkıyor

55 kesit çok değil mi hocam. değişim oranı %5 çıkıyor çünkü.

Alıntı yapılan: mrt03mrt03;538916
205 45 16 petlas kışlık 200 tl ebatla oynamaya fazla gerek yok diye düşünüyorum

bizim lastiklerin genişliği 215 yalnız, bu lastikte lastik değişim tablosunda -%1.5 olarak çıkmakta. petlas'ın sitesinde maalesef standart ölçülerde lastiğimiz bulunmuyor.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;538935
55 kesit çok değil mi hocam. değişim oranı %5 çıkıyor çünkü.

bizim lastiklerin genişliği 215 yalnız, bu lastikte lastik değişim tablosunda -%1.5 olarak çıkmakta. petlas'ın sitesinde maalesef standart ölçülerde lastiğimiz bulunmuyor.

215 yerine 205 takılır hocam sıkıntı olmaz

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;538938
215 yerine 205 takılır hocam sıkıntı olmaz

Petlas ta bu lastik 200 tl

Çevrimdışı Aldebaran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;538931
aracın üzerine kuş s.çınca, yine garantisi bozuluyormuymuş keşke o biri bunu da sorsaymış. böyle saçma bir şey olabilir mi?
[emoji122] [emoji122] [emoji2] [emoji2]

Servise sorunca tabiiki sorumluluk kabul etmemek için herşeye garanti kapsamı dışına çıkabilir diyorlar.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim aracın lastiğinin tam karşılığı 195/50/16. Ben Petlas Snow Master W651 195/50R16 84H olanını kullanıyorum.

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bugün öğleden sonra 5 tane lastikçi dolaştım. continental, michelin, pirelli, kumho, nokian ve bazı markaların alt markaları konusunda bilgi aldım.
her girdiğim dükkana önce standart lastik ebatını vererek girdim ve istinasız hepsi skoda'mı araç diye sordu. standart ebatta 400diye de oldu 480 diyen de oldu. ama ellerinde yok bu lastik ancak getirtrek sahip olabiliyoruz.
alternatif ebatlara baktığımda herkes bana 195/55/16 ın araca olabileceğini, genelde skodalara bu lastikleri taktıklarını söylediler. kesitin 50 ila 55 olması arasındaki farkın 1cm aracın yükselmesiyle görülebileceğini söylüyor ki bu da çok büyük bir değişeme neden olmaz demekteler.
artık en son lastik satışı olup olmadığını öğrenmek için skoda and oto'ya gittim. ilk gördüğüm kişi lastik satışlarının olmadığını söyledi, daha sonra soru sormak için lastikten anlayan biri var mı dediğimde gösterdiği kişinin yanına gittim. o da satışın olduğunu söyledi (klasik muhabbet kim yok dedi sana muhabbeti) kendilerinde markasını hatırlayamadığım 205/50/16r takılabilir ama 55 kesit taktırmayın sıkıntı çıkarabilir dedi. bana yeni rapidlerde bulunan lastiği de gösterdi. sanırım sonradan taktırılmış. bunda da fiyat olarak 250tl ye takıyoruz dediler.
195/55/16r lerin fiyatları michelin 350tl continental: 290tl nokian 240tl kumho 280tl seviyelerinde. sanırım ben risk alıp 195/55/16 taktıracam.

serviste yaz lastiği takılmış spaceback 205/50/16r

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada bir kaç hafta önce yüce motor'a alternatif lastik ebatını sormak için mail atmıştım. bir kaç gün sonra depo kapağının içine bakın şeklinde dönüş yaptılar. ben de geçen hafta depo kapağının fotografını çekerek ben göremedim yardımcı olur musunuz gibisinden cevap yazdım. ses seda yok, nitekim depo kapağının içinde benim gördüğüm 16inç'e ait tek ebat yazmakta, o da aracın üzerindeki ebat. sanırım dünyadan bihaberler.. :(

Çevrimdışı koraycan35

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
205 55 16 ya da 195 55 16 takan arkadaştan fotoğraf istiyoruz

Çevrimdışı awoc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
form dan bir üye den satın aldığım sac 15 jantlara bugün petlas dan 185-60-15 w651 model kar lastiği taktırdım toplam dört lastik takma ve balans ayarı 500 tl.... 15 jant tavsiye ederim tabi görüntü takıntısı yok ise.....

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.wheel-size.com/ Bu sitede jant bilgilerinizi , http://www.lastik24.com/denklik_binek.htm burada eşdeğer lastik ve eşdeğer lastik hesaplama programını bulabilirsiniz. Kendi aracıma kışlık lastik araştırırken güzel Ankara da HerkoLastik diye bir firma keşfetmiştim. İstanbulda ise ArtvinLastik diye bir firma var. Belki bu bilgiler işinize yarar. Güvenli yolculuklar dilerim.

Çevrimdışı hkinali

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastik ölçülerini bende sabırsızlıkla bekliyorum. Gönlüm 205  55 16 dan yana ama hadi hayirlisi