škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215 45 r16 kışlık lastik fiyatları

RAPİDO · 277 · 92982

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozgrsrgn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,bende Skoda Çakıroğlu-Sultanbeyli'ye konu ile ilgili mail attım alternatif lastik ölçüsü ve fiyat istedim.

195/55/16 ölçü tavsiye ettiler ve Nexen Snowg için 180TL fiyat verdiler lakin 55 yanak bana pek tatmin edici gelmedi.Sürtme yapar diye düşünüyorum.

Sizlerin görüşü nedir bu ölçü hakkında?

Çevrimdışı ardacoach

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün ben 195 55 16 taktim aracima.

Ankara'da şaşmazda 5-6 lastikçiye girdim. Hepsi de direk bu ölçüyü önerdi. Onlardan bunu duyunca güvenip taktirdim. Gün içinde de yaklaşik 90 km yol yaptim. Bir sıkıntı olmadi. Yol tutuşu hakkında çok fikir edinemesem de çukur ve kasislerde yaşanan sertlik ve içeri gelen ses de net azalma oldu.

Goodyear Ultragrid 8 i 270 liraya taktirdim.

Bilgisayar kullanamiyorum bu aralar. Telefondan fotoğraf koymak problemli. Fotoğraf koymak isteyen olursa mail yoluyla atabilirim.

Çevrimdışı pehlivan_m

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ardacoach;539786
Bugün ben 195 55 16 taktim aracima.

Ankara'da şaşmazda 5-6 lastikçiye girdim. Hepsi de direk bu ölçüyü önerdi. Onlardan bunu duyunca güvenip taktirdim. Gün içinde de yaklaşik 90 km yol yaptim. Bir sıkıntı olmadi. Yol tutuşu hakkında çok fikir edinemesem de çukur ve kasislerde yaşanan sertlik ve içeri gelen ses de net azalma oldu.

Goodyear Ultragrid 8 i 270 liraya taktirdim.

Bilgisayar kullanamiyorum bu aralar. Telefondan fotoğraf koymak problemli. Fotoğraf koymak isteyen olursa mail yoluyla atabilirim.

Biraz daha forumda araştırmanız bilgi almanız çok iyi olurdu. Ülkemizdeki satış amaçlı kar gözeten ve insan hayatını önemsemeyen işletmeler yüzünden oluşan bilinçsiz bir tüketim mevcut. Lastik seçiminiz maalesef orijinal lastikler ile arasında 21 mm fark var. Bu fark yüzde olarak 3.38 gibi bir değer ile kabul edilir değerlerin üzerinde unutmayın ki her lastik firması %3 den daha büyük veya daha küçük ebatlardaki ölçüleri Yakıt tüketimi, Yol tutuş ve Fren güvenliği açısından tavsiye etmiyoruz diye uyarıda bulunur. Umuyorum sıkıntı yaşamadan lastik ömrünü doldurur yeni bir lastik alırsınız.:o

Çevrimdışı Aldebaran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
205/45R16 Petlas Snowmaster W651 aldım. Daha geniş yanağa cesaret edemedim açıkçası. Davlumbaza sürter diye çekindim. 15 inçte Skoda'nın onayladığı daha fazla çeşit varken 16 inçte sadece 45 yanağa onay vermesi bence davlumbaza sürtme ihtimali. Bu lastiğin fiyatı da diğerlerine göre daha uygun. Daha taktırmadım. Kullandıktan sonra izlenimlerimi aktarırım. Herkese kazasız belasız sürüşler.

Çevrimdışı tatar331

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
205 45 16 hankook lastik aldım.. aractaki görüntü resmini http://postimg.org/image/fmkrj0whj/
http://s27.postimg.org/5jydezdsj/20151022_145359.jpg
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2015, 11:59:14 Gönderen: tatar331 »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tatar331;540073
205 45 16 hankook lastik aldım.. aractaki görüntü resmini yükleyemiyorum ..
Aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi yükleyebilirsiniz:

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32245
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Aldebaran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Petlas 205/45 R16 Snow Master W651 kış lastiklerim. Daha yorum yapmak için erken ama 80 km civarı kullandım. Kuru yol performansı, frenleme iyi. Yol tutuş güzel. Yalnız yanaklar bayağı ince kaldı gibi. Jant yere çok yakın duruyor.:confused:  Konfor açısından 215/45 R16'lardan bi fark hissedemedim. Acaba 205/50 R16 mı alsaydım diye de düşündüm açıkçası. Aldık artık kullanacağız :gaz:

resim

resim upload

Çevrimdışı guesswho-tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar  Skoda Rapid araca 205 55 16  kışlık lastik uyar mı sizce?

Çevrimdışı rcpycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim bir onceki aracimdan kalma 205 55 16 ebatlarinda kis lastigim vardi. deneme amacli araca taktim ve  bir haftadir kullaniyorum. orjinal lastiklerde 7. vites 2000 devirde 110 ile gidiyordu arac bu ebatta da 7. vites 2000 devirde hiz ayni 110. yani lastik ebadinin degismesinin hiza bi etkisi olmadi. normal kullanimda su ana kadar bir problem yok surtme vs. kasislerde geciste sikinti yok. bu arada araca en fazla uc kisi bindik ve bagaj yari doluydu. 5 kisi ve full bagaj ne olur bilemiyorum.

Çevrimdışı rcpycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim bir onceki aracimdan kalma 205 55 16 ebatlarinda kis lastigim vardi. deneme amacli araca taktim ve  bir haftadir kullaniyorum. orjinal lastiklerde 7. vites 2000 devirde 110 ile gidiyordu arac bu ebatta da 7. vites 2000 devirde hiz ayni 110. yani lastik ebadinin degismesinin hiza bi etkisi olmadi. normal kullanimda su ana kadar bir problem yok surtme vs. kasislerde geciste sikinti yok. bu arada araca en fazla uc kisi bindik ve bagaj yari doluydu. 5 kisi ve full bagaj ne olur bilemiyorum.

Çevrimdışı rcpycl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
birde su var arkadaslar 205 55 16da konfor inanilmaz artti yol tutus cok daha iyi arac bir anda karakter degistirdi nerdeyse. sag kapi tarafindan gelen sesler falan hepsi kesildi aracta tik yok. umarim boyle gider sikinti acmaz.

Çevrimdışı Aldebaran

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rcpycl;541051
birde su var arkadaslar 205 55 16da konfor inanilmaz artti yol tutus cok daha iyi arac bir anda karakter degistirdi nerdeyse. sag kapi tarafindan gelen sesler falan hepsi kesildi aracta tik yok. umarim boyle gider sikinti acmaz.
Sizin lastiklerle orijinal lastik arasında yüzde 5.06 fark var. Bir lastik firmasının sitesinin ebat hesaplama bölümünde (nokian) şu ibare geçiyor.

"Orjinal lastik çapınızdan %3 daha büyük veya daha küçük ebatlardaki ölçüleri Yakıt tüketimi,*Yol tutuş ve Fren güvenliği açısından tavsiye etmiyoruz."

Umarım problem yaşamazsınız.

Çevrimdışı ardacoach

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
195/55/16 kışlık lastikleri takalı bir hafta oldu.Yaklaşık 1000 km yaptım araçla.

Gerek yakıt,gerek yol tutuş gerekse hız göstergesinde fark edilecek bir durum yaşamadım.
7. vites 2000 devir 110 km hızı yeni lastiklerde de gördüm.
Ebat aynı olmasa da araç içi konforun arattığı fikrine bende katılıyorum.Bir sorun olduğu durumda buradan paylaşmaya devam edeceğim.