škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215 45 r16 kışlık lastik fiyatları

RAPİDO · 277 · 93122

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kedi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bendede 2014 16 tdi rapit var lastik ebatım 215 40 17 cant orjinal cantımı acaba anlamadım araba zıplayarak gidiyor.

Çevrimdışı Pulsar37

• 2016Spaceback1.2 90PS DSG
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;431448
mevcut jantı kullanmak isterseniz 215 45 16 yerine artık birçok arabada kullanılan ekonomik sınıfına artık dahil olan 205 55 16 yı da kullanabilirsiniz...piyasada kolayca ve uygun fiyata birçok marka alternatifiniz olur...
Tabii ki siyah jantı da bu ölçülerde alabilirsiniz...
Skoda Rapid Spaceback aracımın lastik ebadları 215 45 16 86 H Jantları değiştirmeden 205 55 15 ebad kış lastiği kullansam aracımda ne gibi teknik sorunlar oluşabilir?Yoksa tam olarak uyar mı? Lastik tamiratı yapan bir arkadaşım 16 janta 15 jant lastik takarsan çok sorun yaşarsın dedi.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Pulsar37;591872
............... aracımın lastik ebadları 215 45 16 86 H Jantları değiştirmeden 205 55 15 ebad kış lastiği kullansam ......................?Yoksa tam olarak uyar mı? Lastik tamiratı yapan bir arkadaşım 16 janta 15 jant lastik takarsan çok sorun yaşarsın dedi.

16'' janta 15'' lastiği takmaya kalkarsanız sorun yaşamayı bırakın, takamazsınız.
jantı da 15'' olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Jantı da 15'' olarak değiştirirseniz 185 65 15 veya 195 60 15 ölçüsülerinde lastik kullanabilirsiniz.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;591905
16'' janta 15'' lastiği takmaya kalkarsanız sorun yaşamayı bırakın, takamazsınız.
jantı da 15'' olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Jantı da 15'' olarak değiştirirseniz 185 65 15 veya 195 60 15 ölçüsülerinde lastik kullanabilirsiniz.

Aslında 16" janta 15" lastik takılabilir. Ancak lastik yırtılacaktır büyük ihtimalle :D

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;591915
Aslında 16" janta 15" lastik takılabilir. Ancak lastik yırtılacaktır büyük ihtimalle :D

Bir taktırın da görelim nasıl olduğunu...
''büyük ihtimalle yırtılacak'' dediğinize göre küçük bir ihtimalle de yırtılmayacak mı?

insanlara yanlış bilgi vermeyelim lütfen, bilmiyorsanız, ''bilmiyorum'' deyin, ayıp değil.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;591921
Bir taktırın da görelim nasıl olduğunu...
''büyük ihtimalle yırtılacak'' dediğinize göre küçük bir ihtimalle de yırtılmayacak mı?

insanlara yanlış bilgi vermeyelim lütfen, bilmiyorsanız, ''bilmiyorum'' deyin, ayıp değil.

Lastik esneme payı içerisinde 16 inch janta 15 inch lastik takılabilir. Dunlop fabrikada bunu test etmiştik. Yalnız lastiğin araçla temas eden bead chafer kısmı dışa doğru kıvrılmıştı. O şekilde kullanılamaz.

15 inch lastiğe 16 inch takamazsınız arada boşluk olur. Bunu da deneyecek kadar bilgisiz değiliz zaten.

Bir konuyu bilmiyor isem bilmem derim zaten. Kimseden akıl alacak halim ve durumum yok!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;591995
Lastik esneme payı içerisinde 16 inch janta 15 inch lastik takılabilir. Dunlop fabrikada bunu test etmiştik. Yalnız lastiğin araçla temas eden bead chafer kısmı dışa doğru kıvrılmıştı. O şekilde kullanılamaz.

15 inch lastiğe 16 inch takamazsınız arada boşluk olur. Bunu da deneyecek kadar bilgisiz değiliz zaten.

Bir konuyu bilmiyor isem bilmem derim zaten. Kimseden akıl alacak halim ve durumum yok!

Yani sonuçta takılabiliyor diyorsunuz?
o zaman arabanıza murat 131 farı da öyle ya da böyle takılabilir, 4 tane akıllı vidaya bakar...
bu durumda ''murat 131 farı fabiaya uyumlu'' denebilir size göre...

o test videosunu da paylaşırsanız, biz de görür, öğreniriz...

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;591996
Yani sonuçta takılabiliyor diyorsunuz?
o zaman arabanıza murat 131 farı da öyle ya da böyle takılabilir, 4 tane akıllı vidaya bakar...
bu durumda ''murat 131 farı fabiaya uyumlu'' denebilir size göre...

o test videosunu da paylaşırsanız, biz de görür, öğreniriz...

Olay takmak ise takılır, ancak kullanılamaz diye belirtmişim. Ayağınıza 2 numara küçük ayakkabı olur mu? Giyebilirsiniz, ama muhtemelen yürüyemezsiniz.

Aynı şekilde murat 131 farı da takılabilir, zor değil. Elektrikten anlayan birisi soketi değiştirip bu işlemi başarabilir. Ancak ergonomik olmaz. Yuvaya oturmaz, hoş durmaz, aracın orijinalliğini bozar vs. vs.

Konuyu uzatmanın anlamı olduğunu düşünmüyorum. Zaten yırtılır demişim. 15" janta 16" lastik, ya da tam tersinin olmayacağı aşikar. Bir espri yapalım dedik, hemen üsluplar egolar tavan yapıyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;592005
....................... Ayağınıza 2 numara küçük ayakkabı olur mu? Giyebilirsiniz, ama muhtemelen yürüyemezsiniz.
...............................
................. olmayacağı aşikar. Bir espri yapalım dedik, hemen üsluplar egolar tavan yapıyor.
yürüyemedikten sonra o giydiğin ayakkabı için ''oldu'' diyemezsin.
Ona ''olmaz'' denir, benim dediğim gibi....
Espriyse sorun yok...yoksa biz egoya otobüs diye biniyoruz zaten...

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;592007
yürüyemedikten sonra o giydiğin ayakkabı için ''oldu'' diyemezsin.
Ona ''olmaz'' denir, benim dediğim gibi....
Espriyse sorun yok...yoksa biz egoya otobüs diye biniyoruz zaten...

Bu arada istediğiniz videoyu bulamadım, ancak başka video linkini aşağıda paylaşıyorum. Bilgisayarımda bulabilirsem onu da paylaşacağım.

https://www.youtube.com/watch?v=0yRl5dXRhCY

Ayrıca Google'a "15 inch tyres to 16 inch rims" yazarsanız ilgili yazıları ve paylaşımları da görebilirsiniz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
videodaki lastik, normal ebatlarda değil, yanak ölçüsü çok fazla olduğu için esneme payı oldukça yüksek...
adamlar da amerikalı olunca  (para, zaman bol...tuhaf işlerle uğrşmayı severler) olabilmiş demek ki...
ilk defa gördüğümü itiraf edeyim.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;592106
videodaki lastik, normal ebatlarda değil, yanak ölçüsü çok fazla olduğu için esneme payı oldukça yüksek...
adamlar da amerikalı olunca  (para, zaman bol...tuhaf işlerle uğrşmayı severler) olabilmiş demek ki...
ilk defa gördüğümü itiraf edeyim.

Videodaki lastik A/T lastik, bu tip lastikler çamurda giden Off-Road araçları gibi araçlar için üretilmiş lastikler. Otomobil lastiğinden hamur, radyal sarma ya da kuşak olarak pek bir farkı yok. Tek farkı diş yapısı diyebiliriz. Lastiğin janta oturan kısmı jant yastığı ile topuk tel demeti kısmıdır. Yanağın büyük ya da küçük olması esnemeye katkı sağlamaz. Lastiğin seri olarak büyük olması sürüş konforunu etkiyen bir faktördür. Lastikler janta otururken topuk tel demetinin esneyebildiği kadar esner. Yoksa 80 seri yanak ile 50 seri yanak arasında janta geçerken esneme olarak bir fark olmaz.

Çevrimdışı silver17

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese merhaba, ben de yakın zamanda rapid sahibi oldum, açıkcası lastiklerinin bu kadar pahalı olabileceğini düşünmemiştim. üzerinde bridgestone turanze var adet fiyatı 425 tl. kışlık lastik almadan önce burda yazılanların tamamını okudum ama net bir sonuca ulaşamadım. 205-50-16 ve 195-55-16 arasında kaldım. yine de karar veremezsem yapacak bişey yok, orjinal 215-45-16 'yı yapıştıracağım. deneyim sahibi olan varsa görüş ve fotoğraf paylaşırsa sevinirim.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: silver17;593173
Arkadaşlar herkese merhaba, ben de yakın zamanda rapid sahibi oldum, açıkcası lastiklerinin bu kadar pahalı olabileceğini düşünmemiştim. üzerinde bridgestone turanze var adet fiyatı 425 tl. kışlık lastik almadan önce burda yazılanların tamamını okudum ama net bir sonuca ulaşamadım. 205-50-16 ve 195-55-16 arasında kaldım. yine de karar veremezsem yapacak bişey yok, orjinal 215-45-16 'yı yapıştıracağım. deneyim sahibi olan varsa görüş ve fotoğraf paylaşırsa sevinirim.

Petlas 195 50 16 Çandır bu konuda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi