škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2004 fabia 101 yakıt tüketimi (10-11 lt)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı efsane1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
selamlar arkadaşlar. iki yıldır fabia kullanıcısıyım. ama yeni üye oldum. benim sorun olarak gördüğüm yakıt tüketimi,
yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimini şehir içi 10, 11, lt. gösteriyor. genelde 11 küsür. arabımın km.130000'de. lpg li, marka eko-ultra gaz.
şehir dışı yaz döneminde yanlış hatırlamıyorsam, 8 lt. civarıydı ankara-izmir arası gittim. hız 120-140 genelde.
forumda bakıyorum şehir içi 8 9 lt civarı yazanlar var şehir içi.

fazla yakma nedeni ne olabilir acaba yağı suyu var. yada bu yakıt normal mi. herkes 8-9 şehir içi, şehir dışı 5-6 yazınca gariplik var diye düşünüyor.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efsane1907;429645
selamlar arkadaşlar. iki yıldır fabia kullanıcısıyım. ama yeni üye oldum. benim sorun olarak gördüğüm yakıt tüketimi,
yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketimini şehir içi 10, 11, lt. gösteriyor. genelde 11 küsür. arabımın km.130000'de. lpg li, marka eko-ultra gaz.
şehir dışı yaz döneminde yanlış hatırlamıyorsam, 8 lt. civarıydı ankara-izmir arası gittim. hız 120-140 genelde.
forumda bakıyorum şehir içi 8 9 lt civarı yazanlar var şehir içi.

fazla yakma nedeni ne olabilir acaba yağı suyu var. yada bu yakıt normal mi. herkes 8-9 şehir içi, şehir dışı 5-6 yazınca gariplik var diye düşünüyor.

aramıza hoşgeldiniz:)
Öncelikle ateşleme sistemini, buji ve kabloları kontrol ettirmenizde fayda var..

Çevrimdışı efsane1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hoşbulduk.
bir iki ay önce bujiler değişti. iki bobin değişti.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Istanbul gibi bir şehirde 10 lt altına düşmeyen bir motor...

Çevrimdışı baştuğ

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Düşmesi mi gerekiyor düşmemesi mi, grrrrrrrrr? :gach:

Abartılı trafikte değilse sürekli olarak 8 makul olurdu ama 10+ normal değil.
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2013, 17:00:11 Gönderen: baştuğ »

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 atmosferik bir motor, bence İstanbul veya Ankara şartlarında 10+ bence bu motora göre normal..

Çevrimdışı efsane1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şu an tunceli deyim.
fazla trafik yok ama mesafe kısa(3 km) ve bazı alanlar yokuş
bu fark edermi.
birde bilgisayara bağlandığında fazla yakıp yakmadığı anlaşılırmı.
şundan soruyorum, bir kaç ay önce forumlardan birinde bir arkadaş arabanın beyninin ekonomik yakıta göre ayarlandığını ve bu yüzden fazla yaktığını bunu düzelttirdiğini anlattı gibi hatırlıyorum.
buranın en büyük sıkıntısıda skodanın yazılımının olmaması, hatta hiçbir parçasının olmaması.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efsane1907;429660
şu an tunceli deyim.
fazla trafik yok ama mesafe kısa(3 km) ve bazı alanlar yokuş
bu fark edermi.
birde bilgisayara bağlandığında fazla yakıp yakmadığı anlaşılırmı.
şundan soruyorum, bir kaç ay önce forumlardan birinde bir arkadaş arabanın beyninin ekonomik yakıta göre ayarlandığını ve bu yüzden fazla yaktığını bunu düzelttirdiğini anlattı gibi hatırlıyorum.
buranın en büyük sıkıntısıda skodanın yazılımının olmaması, hatta hiçbir parçasının olmaması.

Cevabı kendiniz vermişsiniz, soğuk motorda o tüketim miktarı az bile.
Hiç uğraşmayın, motor ısınıncaya kadar her araç yakar..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benzin olsa neyse de tüpte de normal olsun artık..140 la gidiyorum diyorsunuz..uzun yolda    8 lt demişsiniz..bence daha fazla yakması gerekirdi...değerleriniz gayet iyi görünüyor..

Çevrimdışı efsane1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
motor isinincada ayni.  normal se sıkıntı yok. ama forumda sehir ici 8,9 lt lerden bahsedince insan bir sorunmu var diyor.malum 2,3lt fark oluyor.
birde 100 km gecincemi artiyor arkadaslar bu tuketim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: efsane1907;429716
motor isinincada ayni.  normal se sıkıntı yok. ama forumda sehir ici 8,9 lt lerden bahsedince insan bir sorunmu var diyor.malum 2,3lt fark oluyor.
birde 100 km gecincemi artiyor arkadaslar bu tuketim.

O şehiriçindeki tüketim miktarı her kontakta 30-40 km mesafe katedenler için geçerli olabilir. Siz 2-3 km de bir kontak yenileyip bu miktarı yakalama şansınız yok.
Aşağı-yukarı 90km/h hızdan sonra her +10 km için %10 gibi tüketim artar denilebilir.
Ani hızlanma ve gereksiz frenlerden kaçınırsanız, düşük devir-yüksek vites (vuruntu yaptırmadan) kullanmaya çalışırsanız biraz tüketime olumlu yansır.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
8 lt tüp diyenler 2500 devri geçmiyorlardır....bu arada memleket bayburt mu..kamil hoca..
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2013, 20:55:01 Gönderen: zaferhan »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüketim kişiden kişiye değişir, tarzında önemli.

Benim 1.2 Fabia bende 7 litre tükettiği aynı yolu eşim yapınca 8 litre oluyor  :D

Ayal farkı

Çevrimdışı efsane1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;429720
8 lt tüp diyenler 2500 devri geçmiyorlardır....bu arada memleket bayburt mu..kamil hoca..

yok hocam ankaraliyim. vagcom ile bilgisayara baglasam gosterirmi normalmi degilmi. zaten az da yaksa cokta yaksa seviyorum arabayi yapcak birsey yok. daha yeni cam krikosu arizalansada.......