škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Kasko Ve Zorunlu Trafik Sigortası Hakkında

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün kaskomu yeniledim geçen sene 650 tl ödediğim kasko bu sene 750 tl olmuş.Groupamanın elit kaskosunu en üst kasko hizmetini seçtim 50.000 tl olan değeri 100.000 e çektim bundan dolayı 100 tl üzerine koydu.Herneyse bu yeni kasko sistemine göre seçtiğiniz kaskonun türüne göre aracınızda orjinal veya yan sanayı parça kullanımı durumu varmış o yüzden yaptırırken dikkat edin derim..

Trafik sigortasına gelirsek bu konuda acentam beni uyardı eğer kaza yaptıysanız tutanak tutmadan kendi aranızda halledin dedi ufak çaplı kaza durumlarında.Hattan geçenlerde başına bir olay gelmiş onuda anlattı ben yok artık dedim..

Sıfır model Tır almış bi firma va trafik sigortası yaptırmış 750 tl den aradan 3-5 ay geçmiş otobanda bi arabanın aynasına çarpmış ve sürücü tutanak tutmuş aradan 1 sene geçiyor ve yenilenme tarihi geldiğinde bu yeni yönetmelik zamanı ödediği ücret tam 4500 tl.. Hatta eski kullandığı firmadan Groupamadan istemiş onlar 12.500 tl fiyat istemiş ve oraya yaptırmamış.Oysaki yeni bir aynanın ücreti 150 tl :)

Aynı şekilde benide uyardı kaza anında ufak tefek sürtme dokunma gibi durumlarda karşılıklı anlaşın dedi bu hem sizin hemde karşı taraf için yararına dedi.Şuan 270 tl ödüyorum eğer ufak bir kaza yaptığımda bu fiyat 500-600 tl lere hatta kazanın onarım tutarına göre 1000 lira civarına çıkabileceğini söyledi aman dikkat :)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Bende çok Şükür kaza falan durumu yok. Geçen sene trafik sigortasını yaptırdığım Halk Sigorta 1250TL istedi, AXA' san 290TL' ye yaptırdım.

Çevrimdışı anamarina

• az kaldı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o değilde ben bu yıl ufak bi kaza yaptım 1998 honda civic tampon değişti karşı tarafın şimdi bunlar bana yaştanda bindirir kaç lira olur hiç belli değil.

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben kaskomu yaptiriken mali sorumluluk limitini sinirsiz yaptirdim...

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende aracıma yeni kasko yaptıracağım. Poliçede nelere dikkat etmeliyim?

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar arac 1 yılını dolduruyor kaskosunu yaptıracağım
fakat kafama takılan bişi sormak istiyorum
 benim süperb active model olup
ekstra olarak
park sensörü
bolera
cruze kontrol
cok fonksiyon direksiyon
maxi dot
viraj asistler var
bunlar malumunuz normal active modelinde yok
kasko yaptırırken bunları ilave donanım olarak yazdırmam gerekir mi?
yoksa fabrika çıkışlı üzerinde olduğu için bunlarda garanti kapsamında olur mu
çünkü kasko fiyatında yaklaşık 140 tl fiyat fark ettiriyor
4000 ekstre donanım dediğimizde

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
''Groupamanın elit kaskosunu en üst kasko hizmetini seçtim 50.000 tl olan değeri 100.000 e çektim bundan dolayı 100 tl üzerine koydu''

öncelikle şunu belirteyim yarın bürgün inşaallah olmazda aracınız çalınsa ve bulunmasa kasko size aracın parasını tamamıyla ödemeye kalksa alacağınız para 100.000 tl değil o onki piyasa değeridir. oda sizin istediğiniz fiyat değil genelde piyasada bulabileceğiniz en düşük değerde (boyanan değişen olanbir araç) aracın değerini anca alırsınız. fazladan ödediğiniz 100 tl de size kar(mı) kalır.

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;430886
''Groupamanın elit kaskosunu en üst kasko hizmetini seçtim 50.000 tl olan değeri 100.000 e çektim bundan dolayı 100 tl üzerine koydu''

öncelikle şunu belirteyim yarın bürgün inşaallah olmazda aracınız çalınsa ve bulunmasa kasko size aracın parasını tamamıyla ödemeye kalksa alacağınız para 100.000 tl değil o onki piyasa değeridir. oda sizin istediğiniz fiyat değil genelde piyasada bulabileceğiniz en düşük değerde (boyanan değişen olanbir araç) aracın değerini anca alırsınız. fazladan ödediğiniz 100 tl de size kar(mı) kalır.

anlayamadım ama
 100 tl fazladan vermeye gerek yok yani?
aracın şase numarası giriliyor poliçeye
donanımda fabrika çıkış ben ektre bişi ayptırmadım cam filmi haricinde onun için

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;430886

Bu belirttiğim ölü-yaralanma-dava vb durumlardaki limitleri arttırma durumu :)

Yeni kasko değerinde aracın kasko bedeli yazmıyormuş ama kaskocum yine not düşmüş 18.100 tl imiş aracım :)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;430890

Yeni kasko değerinde aracın kasko bedeli yazmıyormuş ama kaskocum yine not düşmüş 18.100 tl imiş aracım :)
evet bende teklif aldım yamıyordu fiyat merak ettim sordum
artık yeni sistemde yazmadığını söylediler

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konuyu yüce arayıp sordum
extra donanımları poliçede belirtmek gerektiğini söylediler

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;430890

o zaman tamam çünkü araç bedeli arttırılmıyor arttırsanızda alacağınız bedel değişmiyor. ancak araca donanım ekleyebilir ve bunları gerektiğinde faturalandırmak sureti ile araç bedeline ekletebilirsiniz. bunun yanında ek teminat hastane tazminat vb. gibi bunların limitini üst sınırlar içinde kalmak şartıyla arttırabilirsiniz buda priminizi arttırır.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Trafik sigortamı yeniledim AXA'dan 214 TL'ye halloldu.

Ataşehir'de ofisi olan yakın arkadaşım var sigortacı, firma AR-GE sigorta, fiyat almak için danışabilirsiniz her tür sigorta konusunda, aynı anda tüm sigorta şirketlerini kıyas ediyorlar ekranda, en ucuzuna yaptırdım  :)

http://argesigorta.com.tr/

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumdaşlar, bugün ZTS(zorunlu trafik sigortası)'mi yaptırdım. Geçen yıl 383 lira ödediğim sigorta bu yıl 527 liraya fırlayıvermiş!! Anlayacağınız, yaklaşık % 37,5 bindirmişler!!!!!!

Hayırlı, uğurlu ossun gaaaari!

Kalpazanlığa başlayıp para basmayı düşünüyorum artık :D:D:D:D