škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu forumdaki haberin doğruluğu nedir?

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: fenomen;35805
gördüğüm kadarıyle herkes kendinden tam olarak emin değil.en iyisi yastık işini bırakalım.Ama passatla octi a5 kasa arasında ne gibi gözle görülür bir fark var,sınıf olarak tabii ki c ve d sınıfı olarak geçiyor amma dışardan ve içerden bakıldığında ve donanımlarıda hesaba kattığınızda çok bariz bir fark olduğunuda sanmıyorum.Ama tartışmaya da değer sanırım.

Ben eminim abi 10 tane var :kiki:
Bu arada VW Comfortline ve Octavia Elegance donanım farkları benim bildiğim,ön park sensörleri , elektrikli sürücü koltuğu , bagaj ve torpidoda DC girişi , start - stop özelliği var sanırım sadece,dahada vardır.
Ama ne bileyim hep aynı segmentte olması gerekir diye düşündüm bu zamana kadar.
Şöyle birşey var.
Ona bakarsak Yeni Superb ile Passat kıyaslanamaz.Yeni Superb her şekilde daha iyi,o zaman Yeni Superb hangi segmente girecek ???
Bence oda D sınıfı değil o zaman ;)
« Son Düzenleme: 18 Eylül 2009, 23:42:43 Gönderen: emrtkn »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya aslında şimdi ki sınıf farklılıkları arasında cidden fark kalmadı sayılır.yani o kadar farklar ödemeye değmez diye düşünüyorum ama tabii ki vw skoda ya göre isim yapmış adını ülkemizde kanıtlamıştır ama diğer ülkelerde skoda ülkemizde ki kadar prestij sorunu olacağını da sanmıyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;35793
Yanılmıyorsam bu havayastığı sayısı karışıklığı perde havayastığının pek çok kişi tarafından 2'li 3'lü olarak sayılmasından kaynaklanıyor.

Örneğin normalde tam donanımlı bir araçta 2 ön, 2 yan, 2 de perde havayastığı varsa yukarıda da örneğini gördüğümüz üzere işin içine sütunlar, kolonlar, kirişler girmeye başlıyor.:D

Yani "10 hava yastığı diye bir şey yok" iddiası burdan geliyor. Perde havayastığı bir bütün olarak ele alınıyor sanırım. O yüzden maks. hava yastığı sayısı 6 + diz hava yastığı sayısı ile sınırlı diye biliyorum.:ok:
:+1:biraz araştırma yaptım en fazla 6+1.Ön direkteki yazıyla orta direkteki yazı tek hava yastığı oluyo yani bi perde.arka perdeyide satın alırsan 8+1 olur .airbeg yazılarını saymak yanlış bi yöntem olur.