škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2011 Motor Altını Karter Kısmını Muhafaza Koruma Sacı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hım anladım bende sanayiye gittim bugun sormak için cogu kişi taktırma dedi aracın zaten yuksek dedi takarsan motor kendini sogutması gec olur hemen sıcak olur fabrika orjinalinde takmıyorsa taktırma dedi zaten sizin araca göre karter koruma muhafaza cıkmadı dedi bir önceki fabia 1 de var istersen verim uydurursan uydur dedi ama ben kendi aracıma takmadım plastik bişi taktım toz girmesin diye ama karteri koruma amaclı taktırmadım dedi bana satan kişi araban güzel bozma dedi bende takoz filan koyayım suspansiyonalrın oraya dedim oda hiç gerek yok arac şık duruyor hem cok asagıda değilki daha da yükseltme iyi değil dedi görüntü kirliğinden baska bişi olmaz. dedi . sonra bende o zman 195/55/R15 olan lastiklerimi ön lastikler değişmesi gerekiyor zaten 195/65/R15 veya 195/60/R15 alsam biraz da olsa yukselmezmi dedim o olur dedi sıkıntı yok 2 3 santim yuksek tutar dedi. siz ne düşüyorsunuz bu yazdıgım diyalogtan **?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arabayı illaki yükselteceğim diyorsanız lastik boyutuyla olması daha iyi tabii...195 60 15 iyi olur.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;431242
arabayı illaki yükselteceğim diyorsanız lastik boyutuyla olması daha iyi tabii...195 60 15 iyi olur.

65 yapsak sunu cok mu yuksek oluyor ? sürtmesinde ben 70 te :d koyarım sınırları zormalak istiyom abi bizim burda yollar iyi değil birde mersinde yasıyoruz belediyemiz sağulsun hergün bozuyor

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahintan;431258
65 yapsak sunu cok mu yuksek oluyor ? sürtmesinde ben 70 te :d koyarım sınırları zormalak istiyom abi bizim burda yollar iyi değil birde mersinde yasıyoruz belediyemiz sağulsun hergün bozuyor
Sürtme yapmaz da yol tutuş zayıflar, zıplama yapar, km falan az gösterir...

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;431290
Sürtme yapmaz da yol tutuş zayıflar, zıplama yapar, km falan az gösterir...

60 mı alim 65 mi ?? birde H ve V diye bir olayda varmıs ben Horizontal olanı alacam değilmi ?? veritical yatay demek uydudan aklıma geldi :D

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oradaki H ve V hız sembolüdür.
H=210 km
V=240 km yi ifade eder.

bakınız http://www.sadikoglu.info/brava/lastik_terimleri.htm

Fiyat farkı yoksa V alın, varsa H işinizi fazlasıyla görecektir.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2013, 13:10:40 Gönderen: Akif Hoca »

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ebat için bakınız http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25
65 yanak için %6.38
60 yanak için %3.19 fark oluşuyor.
Güvenlik ve performans açısından 65 yanak uygun görünmüyor.
60 yanak almak daha uygun..

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;431303
Ebat için bakınız http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25
65 yanak için %6.38
60 yanak için %3.19 fark oluşuyor.
Güvenlik ve performans açısından 65 yanak uygun görünmüyor.
60 yanak almak daha uygun..

çok tşk ederim kararımı kesinleştirdiniz 60 yanak alacam :) akif hocam link cok işime yaradı teşekkürler

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
vay be konu nasıl başladı, nasıl sonlandı...:)  bu arada 60 yanakta karar vermeniz iyi olmuş. bir not da benden, lastiklerin yanak koruma bantları olmayanından alın.   yanak koruması lastiğin esnemesini önlüyor ve daha sert bir sürüş izlenimi veriyor araca.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kaza anında motorun düşmesini engellicek bir karter dünyada daha üretilmedi ya :D

o motor düşücek seviyede bir darbe alıyorsa sizce motor yerinden fırlıyo o aracta karter kalırmı :D
Devir ekonomi devri extra satılan parçalara giriyo  karter koruması  bunu takmayan firma kazayı bahane edip can güvenliğine bu kadar önem veriosa neden yetkili servislerde  para ile satıp insanların canına kast ediyo:D  extra gelen her para güzeldir

Çevrimdışı sahintan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hunter;431363
vay be konu nasıl başladı, nasıl sonlandı...:)  bu arada 60 yanakta karar vermeniz iyi olmuş. bir not da benden, lastiklerin yanak koruma bantları olmayanından alın.   yanak koruması lastiğin esnemesini önlüyor ve daha sert bir sürüş izlenimi veriyor araca.

eywallah abi :) tşk ederim bilgiler için :D ne yapalım abi araba ya koruma muhafaza takma dediler araca takoz koyma dediler ama ben yukseltmek isitiyorum yollar bozuk burda :D ondan lastiği yüksek boy alacam 2 tane ön taraf için.

Çevrimdışı f.koca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben 2012 fabia yı alırken bayiye hediye ettirdim karter koruma. aracı alacagımda serviste 2 dk da taktılar ince 1 sac da degil hani öle süratte ugultu felanda yapmıyor

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
zamanın birinde ilk defa gittiğim bir yerde yağışlı ve gece vakti birşeye çarptım ve 2-3 metre ilerisinde durdum...
Gördüğüm/ çarptığım şey yoldan -abartmıyorum- 20 cm yukarıya monteli kanalizasyon rögarıydı...karter demiri sayesinde rögarı vurarak/yalayarak geçmiş araba.....burası Türkiye, yol standartları malum...
o olmasaydı karter, yağ pompası ve ana blok büyük olasılıkla zarar görecek ve en az 2000 liralık bir masraf açacaktı...
o yüzden kimseye taktır ya da taktırma diyemem ama her araç değişikliğinde (yere yakın alman araçları için özellikle) bu eklemeyi yaptırırım...