škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aldik bir canavar

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;458867
3. resim daha güzel geldi bana..

Akif hocam ben de begendim, orjinale yakin olmasi acisindan, ancak benim aracta izgara bosluklarinda krom halkalar yok, boyle guzel durur mu bilemedim.

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kayda girmesi açısından bugün klima sistemi ve gazı elden geçirildi, eksikler tamamlandı. Bosh marka cihazla ölçümleri yapıldı, şeytan kulağına klimanın maaşallahı var. Bugün ustanın bana söylediği, otomatik araçta, yüksek devirde ilerlerken klimanın açılmaması gerektiğiydi, en azından aracım için söyledi, rölantiye alma şansım olmadığından. İlk defa duydum, öğrenmiş oldum.Kompresör kendiliğinden devre dışı kalıyor mu bilmiyorum. El kitapçığı okumazsam böyle olur.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2014, 22:46:52 Gönderen: LeChiffre »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu her araç için geçerli bende defalarca duydum klimayı açarken debriyaja basıp motordan yükü alın diyorlar bu zamana kadar hiç yapmadım ama vardır bir bildikleri

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün ben de PlastX ile tanışma fırsatı buldum ve Brütüse uygulama imkanı buldum. Hava da pek güzeldi, elimle yaptığım çalışmadan birkaç kareyi sizlerle paylaşayım.

HAZIRLIKLAR

UYGULAMA (EL İLE ZIMPARA)

SOL TARAFA UYGULAMA SONRASI

STOPLARA SADECE CİLA

SONUÇ (ARACI YIKAMAYA FIRSATIM OLMADI)

Gece aydınlatmada fark yaratacak şekilde bir ilerleme oldu, memnuniyet verici benim için. Bu arada şöyle bir turlarken şeytan dürttü sanayii de buldum kendimi, polen filtresi aldıktan sonra evin önünde onu da değiştirdim. Bu araçlarda silecek altından değiştiriliyor, torpido dan ulaşılamıyor ancak en fazla 10 dk sürdü. İyi ki de değiştirdim, simsiyahtı.

Masrafa gelince, PlastX 57 TL den aldım set halinde resimdeki sarı fiber bana ait, turuncu olan kutudan çıkıyor zaten

Filtre 25TL

Güzel bir gün oldu.Sırada direksiyonu deri kaplama işi var.Selamlar
« Son Düzenleme: 22 Şubat 2014, 20:44:53 Gönderen: LeChiffre »

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Direksiyon araştırmaları devam ederken bugün aklıma geldi. Aracın en son altına baktığımda balatalar yarıya gelmişti. İleride yaşanacak kesin değişim sırasında kaliperlere de bakım yapacağım. Renk konusunda bir tavsiyeniz var mı? yoksa mevcut jantlar kaliperleri göstermeyecek kadar küçük mü?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence farklı renk sırıtabilir, mevcut siyah rengi daha iyi, jant dolgun oldugundan kaliper büyüsede pek göstermeyecektir zaten,

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;460212
Direksiyon araştırmaları devam ederken bugün aklıma geldi. Aracın en son altına baktığımda balatalar yarıya gelmişti. İleride yaşanacak kesin değişim sırasında kaliperlere de bakım yapacağım. Renk konusunda bir tavsiyeniz var mı? yoksa mevcut jantlar kaliperleri göstermeyecek kadar küçük mü?

Jantın küçük olması, göbeğin kalınlığı nedeniyle ile kaliperlerin kendini göstermesi zor. Aynı renge boyayıp temiz görünmesi dışında yapılabilecek birşey yok gibi..

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amerika da bir siteden performansi daha iyi olan kanalli disk ile takim halinde siparis verecegim, haliyle renk secme sansim da var. Parlak bir siyah bulmaya calisayim madem:(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LeChiffre;460223
Amerika da bir siteden performansi daha iyi olan kanalli disk ile takim halinde siparis verecegim, haliyle renk secme sansim da var. Parlak bir siyah bulmaya calisayim madem:(

Disk çapını büyütecekseniz jantlar kurtarmayabilir

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;460252
Disk çapını büyütecekseniz jantlar kurtarmayabilir

Yok üstad, mevcut çapta, üzeri delikli ve kanallı olan ve yüksek basınç uygulandığında performansı artanlardan kullanacağım. Mevcutlar da iş görüyor ancak 2 tonluk araç ve şehir içi kullanımda aşınmalar fazla oluyor. Kaliteyi arttırarak fiyat/performans seviyesini yukarı çekmeye çalışıyorum. Ölçülerde çok değişiklikler yapmadan hem görüntüyü daha da güzelleştirmek, hem performansı biraz arttırmak hem de eskiyen ve sorun çıkarmaya müsait parçaları değiştirmek temel hedef. Başlangıçta off-road merakım olmasına rağmen bilgi ve tecrübe olarak hazır değilim.Daha çok asfalt ve köy yolu, biraz çamur biraz kar tadında devam edeceğim.Yoksa bir şnorkel, vinç,tavan sepeti, dodik, merdiven, yükseltme, alt takım korumaları derken kendimi kaybeder hakikaten bir canavara çeviririm aracı:)

Ugur A.

• Ziyaretçi

Çevrimdışı LeChiffre

• Weatherman
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Oy OY OY. Uğur Bey girmeyin kanıma. Hergün  carid sitesine girip kendimi kaybediyorum zaten. Şu 75 avro gümrük limiti olmasa neler alacağım neler. ZJ, ne tatlı bir gridir o ey Allahım.
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2014, 20:26:57 Gönderen: LeChiffre »

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
direksiyon kılıfını süet yaptırın deri zamanla bozuluyormuş arkadaşım yaptırıyor 100 tl demişler