škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2001 fabia combi 1.4 mpi motor yakıt durumu

asigolu · 18 · 11504

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
selamun aleyküm arkadaşlar aracıma yaklaşık 1 ay önce vikars marka tüp taktırdım ve tüp takıldıktan sonraki  yakıt durumum fullledikten sonra  şehir içinde 170 km yol gittikten sonra 2.35 den 52 tl lik yakıt doldurttum ve o dolumla şehir dışı 320 km yol gittim ve 2.25 tlden  61 tl lik gaz alımı yaparak tekrar doldurdum son doldurmamdan sonra 380 km lik yolda da 2.36 tl den 68 tl lik yakıt aldım sizce yakıt tüketimim nasıl.

hesaplarsak şehir içi 30-31 kuruş
ilk anda şahir dışı 19 kuruş ikincide  ise 18 kuruş çıkmış olduyani kısaca şehir dışı 20 kuruş diyebilirz.

sizce nasıl durum. teşekkürler şimdiden...

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ya ben benznde sehir 25 30 krşyakıyorum şehr dışı net 20 krş yakıyor aracımda tüp yok  bn anlamadm bnm arabam mı az yakıyor sizin aracnz mı tüpte yakıyor

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kardeşim öncelikle yorum yaptığın için teşekkür ederim yakıta gelince, şehir içi benzinde 25-30 kuruş büyük konuşuyorum hayatta yaktıramazsınız. sizin hesabınızda kesinlikle bir hata var kataloğunda şehir içi 9 litre benzin yakar diyor. hesabınızı bir daha kontrol edin bence.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2013, 21:33:05 Gönderen: asigolu »

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asigolu;432126
kardeşim öncelikle yorum yaptığın için teşekkür ederim yakıta gelince, şehir içi benzinde 25-30 kuruş büyük konuşuyorum hayatta yaktıramazsınız. sizin hesabınızda kesinlikle bir hata var kataloğunda şehir içi 9 litre benzin yakar diyor. hesabınızı bir daha kontrol edin bence.

bakın Trabzn Konya Trabzn İstanbl arası kaç kmh bi bakın istanbla bn 225 tl lşk benznle gttm Konyaya 210 tl lk benznle gttm ve arabda benzn vardı yinee hesabm doğru şehr içi de ölçtüm fabrksyn yazmştr doğru ama bn 25 30 krş yakıyor 1.4 araba daha fzla ne yakck anlamıorm 68 hp 140 torka sahp bi araç ne kadr yakacak bmw 3.18 ti compcakt araccn kataloğunda sehr içi 8.8litrebenzn yaıyor diyor hangisi doğru,??

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Fabia919;432150
...1.4 araba daha fzla ne yakck anlamıorm 68 hp 140 torka sahp...
Tork 140 değil de 105 veya 110 gibi bir şey olsa gerek.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bakın Trabzn Konya Trabzn İstanbl arası kaç kmh bi bakın istanbla bn 225 tl lşk benznle gttm Konyaya 210 tl lk benznle gttm ve arabda benzn vardı yinee hesabm doğru şehr içi de ölçtüm fabrksyn yazmştr doğru ama bn 25 30 krş yakıyor 1.4 araba daha fzla ne yakck anlamıorm 68 hp 140 torka sahp bi araç ne kadr yakacak bmw 3.18 ti compcakt araccn kataloğunda sehr içi 8.8litrebenzn yaıyor diyor hangisi doğru,??

bir de şehir içi ölçümlerinizi paylaşırsanız daha net bir sonuç çıkabilir. uzun yolda   o değerler doğru olabilir belki.

lpg li araç kullanıp yakıt değerlerini ölçen yok mu arkadaşlar yakın zamanda.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tüpte max. 10 kr kar edersin... ki etmişsiniz görünüyor..gayet makul değerler...

özgürün yaktığı değerlere de fazla takılmayın bence..forum ortalama değerlerinin üstünde....çok bile yakıyor denebilir...

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
çok şükür arabamdan şikayetim yok kullanım olarak ta rahat çekimide güzel aracın yakıt durumunada iiyi diyorsanız arabanın maşallah'ı var o zaman :)

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tüp yeni takıldıysa..montaj dada sıkıntı yoksa çekişte sıkıntı olmaz..60 bin km yol gittikten sonra çekiş düşmeye başlar.. tabi kullanıma bağlı olarak değişir... LPG nin araca zarar vermesi lazım..sekman..conta..vs.  zarar verse ne olur..sekman attırırsın..ve yeni motorunla ilk günkü gibi yola devam..

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba. havaların gitgide ısınmasıyla yakıt sarfiyatı da %30-40 daha  düştü. benim araçta 1.4 101 bg yakıt tüketimi son ölçümümde şehir içi 25-30 kr arası idi benzin lpg  karışık. yazın  hem lpg ucuzluyor hem tüketim azalıyor. 30 kuruş yakması normale yakın. kışın soğuk bölgelerde 40-45 kuruş arası bir tüketim değerlerine sahip.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
o zaman sıkıntı yok demektir kontrollerini zamanı geldiğinde yaptırdım mı gerisi Allah'a emanet.

Alıntı yapılan: zaferhan;432311
Tüp yeni takıldıysa..montaj dada sıkıntı yoksa çekişte sıkıntı olmaz..60 bin km yol gittikten sonra çekiş düşmeye başlar.. tabi kullanıma bağlı olarak değişir... LPG nin araca zarar vermesi lazım..sekman..conta..vs. zarar verse ne olur..sekman attırırsın..ve yeni motorunla ilk günkü gibi yola devam..

tüp yeni takıldı kardeşim daha 950 km ye yakın yol gittim  şuan için arabada bir sıkıntı yok  çok şükür. 1000 km yi tamam layınca ustaya bir kontrol ettireceğim yapılacak bir şeyi varmı diye sadece.

Çevrimdışı mahirkuru

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bugün OMVL kit tamamı orjinal montaj yapıldı., 1.4 MPI motor,
Çekişte ve kalkışlarda fark yok,
motor seside buna dahil anlaşılmıyor bile lpg de oldugu
rolantide dalgalanma var sadece benzindede yapıyordu,
rolantiyi çözdükten sonra sıkıntı yaşamayacağımı umuyorum.
%35-40 arası tasarruf bekliyorum.
Bakalım Hayırlısı.

Çevrimdışı asigolu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun kardeşim inşAllah sorun yaşamadan binersin. benim lpg'de bir sefer dalgalanma yaptı bir daha olmadı inşAllah olmazda bir daha.
benzinde iken araban ne yakıyordu şehir içinde biliyormusun

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;432212

benm arastrmam da 140   110 tork olsA O ARBA hiç çekmzz

Ugur A.

• Ziyaretçi
...68 hp 140 torka sahp bi araç...
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;432212
Alıntı yapılan: Fabia919;432853
benm arastrmam da 140   110 tork olsA O ARBA hiç çekmzz
1.4 101HP' nin torku 126Nm. 1.4 MPI 68HP' nin torkunun 140Nm olmasına imkân yok.;)

120Nm imiş.;)
http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=14151