škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tamirli lastik nasıl olur?

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sucu1460

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar!
   Bu gün skoda choice arabama kapsamlı bir bakım yaptırdım.Arabanın sesi soluğu,çekişi v.s.değişti.Çorum Aydoğuş Otomotivde bakım yaptırdım,uygun fiyat,ödeme kolaylığı,güler yüz tatlı dil ile hizmet ediyor arkadaşlar sağ olsunlar.
   Bakımları yaptırmışken lastikleri de değiştirmeyi de düşünüyordum.Yolumun üzerindeki lastikçi arkadaşın fikrini aldım.Arkadaş lastiklerin dişlerinin iyi olduğunu,tarihlerinin de eski olmadığını belirterek;bir lastikteki hafif bir balon ile diğer lastikteki cisim tahribatı problemini çözebileceğini,en az 11. aya kadar kullanabileceğimi söyledi.Bunun ne kadar sağlıklı olacağını bilemiyorum.Değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 lastik için riske girdiğimiz insan hayatı, ha 6 ay önce ha 6 ay sonra, ben yenisiyle değiştirirdim..

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ödenen bir miktar paradan sonra aracın çekişi genelde artar... :P :)

lastik için balon olayı ne uygulayacak bilmiyorum ama..bir kaç ay idare edecek diye riske girmezdim..masraf yapmayayım dersen..ikinci el düşünebilirsin...

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende riske girmezdim.. arabalarimiz ile can tasiyoruz, 2 lastik icin nu riski almaya deger mi..??

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
balon yapmış lastiğin tedavisi olduğunu duymadım içerden lastik takviyesi mi yapıyor anlamadım ama o lastik kesinlikle değişmeli hiçbir şekilde yüksek sürate dayanabileceğini düşünmüyorum. diğer lastikteki tahribatın derecesine bağlı. 6 ay için bence de değmez al bir çift temiz lastik hem kafan rahat olsun hem de hayati risk olayı.