škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabitoya lpg

vedat · 20 · 4077

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
08/05/13 tarihi itibariyle bende gazlandım :) Kafamda şüphelerim vardı, bir taktırmaya karar veriyor bir vazgeçiyordum. Birkaç gün önce depoyu 200 liraya doldurunca bende LPG tayfasına dahil olayım dedim. Bursa'da yetkili Skoda bayisi Bozkurtta atiker obd 2 takıldı. Aracı p.tesi günü Gökhan ile birlikte giderek teslim ettik. Servisteki arkadaşlar iki pimpirikli adamı beraber görünce montaj süresi için üstümüze gelmeyin, sindire sindire yaparız dediler :) Aracı çarşamba günü teslim aldım.
Aracı aldığım gibi depoyu doldurup otobana çıktım. Toplamda 160 km yol yaptım, bunun 100 km kadarı 140-170 km hızla kalan kısmıda ş.içinde ortalama kullanımla geçti. Klima hep açıktı ve ekonomi için hiç kasmadan kullandım. Eve dönerken depoyu 2,49 liradan 41 liralık LPG ile tekrar doldurdum. Ölçüm ne kadar sağlıklıdır bilemem ama bu hesaba göre 26 kuruş yakmış oluyor.
Servisteki arkadaş 1000 km ilk kontrolden sonra gaz sarfiyatının daha düşeceğini söylemişti. Şu hesaba göre gaz sarfiyatı düşecekse bide her zaman böyle acımasızca aracı kullanmayacağıma göre LPG ekonomisi beni memnun edeceğe benziyor :)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yesilisikbilisim.com
Hayırlı olsun.Güzel değerşer maşallah.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun :) Gaz deposu 1000 km den önce oturmuyor çoğu zaman dengesiz yakıt alır 41-42 lt gibi değerler görürseniz tırsmayın ilk başlarda oluyor daha sonra 37-38 lt yi yukarı geçmez :)

1000 km ayarında sonra değerler oturmaya başlar :)

Çevrimdışı msalih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun kardeş, Lpg sarfiyatın daha da düşecektir.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun. güle güle kullanın.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun vedat. .Güle güle gazla :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Alıntı yapılan: vedat;432596
Bursa'da yetkili Skoda bayisi Bozkurtta atiker obd 2 takıldı.

Hayırlı olsun. Montaj fiyatı ne oldu?
Ruhsata işlettirdiyseniz toplam maliyeti yazarsanız seviniriz.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ZaHiR;432661
Hayırlı olsun. Montaj fiyatı ne oldu?
Ruhsata işlettirdiyseniz toplam maliyeti yazarsanız seviniriz.

Henüz ruhsata işletmedim, Montaj fiyatı 1250/10 taksit.  Henüz ruhsata işletmedim ay başı gibi işleteceğim. İşlettikten sonra prosedür maliyetini ayrıca paylaşırım.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sabah araca bindiğimde baktım 117 km yol gitmişim. Hemen gidip depoyu tekrar doldurayım dedim. Bu menzilde oturduğum ev dağın yamacında olduğundan bol yokuşlu yollar dahil olmak üzere ş.içi kullanımdı. 2,36 liradan 21 tl ye depo doldu. Bu hesaba görede 18 kuruş yakmış. :)
Merakla 1000 km ayarı sonrası yakıt sarfiyatını beklemekteyim :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde böyle sık sık gaz alarak değerleri net göremezsiniz :) Baktınızs lpg bitti diye ikaz verdi daha sonra fulleyip değerlere bakmak en mantıklısı :)

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun vedat hocam. ben de ciddi ciddi düşünüyorum lpg yi. atiker obd özellikle istiyorum yerli olduğu için. araçta herhangi bir sorun oldumu? stop etme, rölanti bozukluğu, arıza ışığı(gerçi obd yaktırmaz ama..) gibi...

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;432665
Birde böyle sık sık gaz alarak değerleri net göremezsiniz :) Baktınızs lpg bitti diye ikaz verdi daha sonra fulleyip değerlere bakmak en mantıklısı :)

Esasında depo boşalmadan gaz almaya niyetim yoktu ama gaz göstergesinde tek ışık yanıyordu, açıkçası istasyona giderken korka korka gittim :) Depo 21 lirada dolunca gaz göstergesine güvenmemek gerektiğini anladım :)

Alıntı yapılan: hunter;432671
hayırlı olsun vedat hocam. ben de ciddi ciddi düşünüyorum lpg yi. atiker obd özellikle istiyorum yerli olduğu için. araçta herhangi bir sorun oldumu? stop etme, rölanti bozukluğu, arıza ışığı(gerçi obd yaktırmaz ama..) gibi...

Bence çok düşünmeyin. Oto sanayiye gittim, 4-5 gaz montaj ustasıyla konuştum, paran varsa İtalyan taktır ama o kadar para vermek istemiyorum dersen Atiker obd2 sistem takabilirsin, pişman olmazsın parasını hak eden bir sistem dediler genel olarak. Nihayetinde montajıda özenerek yapıldı sorunsuz oldu. Stop etme, rölanti bozukluğu , arıza ışığı gibi bir sıkıntı olmadı.