škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kaval kemiğime değiyor

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler octavia'ların sürücü mahalinde oturan kişi gaza basarken kaval kemiğimin yan tarafı göğüse değiyor yaw , oda bir müddet sonra ağrı yapıyor gaz pedalı çok sağ dipte bence ya da göğüsün o aşağıya doğru inen kısmı kalın olduğu için değiyor bacağım ne yapsamki :vur:

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Koltuğu geriye alabilirsiniz..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;432649
Koltuğu geriye alabilirsiniz..

:)) o zamanda tam uzanamıyorum pedallara

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimalle ayağınız sağa yatık gaz pedalını kullanıyorsunuz.
Alışkanlık kazanmışsanız, düzeltmeye çalışın.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürücü koltuğu çok yüksek olabilir. Ben olsam aşağıya indirirdim.
2. nokta; Garip ama gerçek, Sürücü boyu 1.75 den aşağı olanlarda Octavia ve aynı konu Passat' da da var, koltuk normalden daha öne çekildiğinde bu sıkıntı olabiliyor. Özellikle aracın önünü görebilmek için koltuk seviyesi yükseltiliyor ve olanlar oluyor. Hatta özellikle boyu 1.50-1.65 mt. arasında olanlarda dizlerini ön konsola vuranlar dahi var. Hala aynımı bilmiyorum, Ford Focus da böyle ama Ford Focus'ta ön konsolda bir tuhaftır, aşırı çıkıntılıdır ve aşağıya doğru bir garip açılı iner, araca girerken bile dizinizi ön konsolun kapı tarafı yanına dikkat etmezseniz.(benim gibi bacak boyu uzunlar özellikle) rahat vurur en az 2 saat "Seni imal edenin der ....>>> devam edersiniz. Hatta Benim Felicia'da da bir enteresan durum vardı.Fabiada biraz öne alınmış ama aslında sıkıntı azda olsa devam ediyor. Bizim yerli araçlara göre fren-gaz-debriyaj üçlüsü yaklaşık 15 cm kadar daha derinde. Benim için arayıpta bulamadığım süper bir özellik ama, bizim hanımın boyu 1.57. Ne yaptıksa para etmedi, ehliyet alma sırasında bu nedenle 3 defa bizim araca hakim olamadı. Sonuncusunda da bir ticarinin çarık çürük arka çamurluğunu adam ettik. Baktılar olmuyor ders veren kuruluş başka bir şirketten ödünç bir Micra buldu da ehliyet aldı.

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;432693
Sürücü koltuğu çok yüksek olabilir. Ben olsam aşağıya indirirdim.
2. nokta; Garip ama gerçek, Sürücü boyu 1.75 den aşağı olanlarda Octavia ve aynı konu Passat' da da var, koltuk normalden daha öne çekildiğinde bu sıkıntı olabiliyor. Özellikle aracın önünü görebilmek için koltuk seviyesi yükseltiliyor ve olanlar oluyor. Hatta özellikle boyu 1.50-1.65 mt. arasında olanlarda dizlerini ön konsola vuranlar dahi var. Hala aynımı bilmiyorum, Ford Focus da böyle ama Ford Focus'ta ön konsolda bir tuhaftır, aşırı çıkıntılıdır ve aşağıya doğru bir garip açılı iner, araca girerken bile dizinizi ön konsolun kapı tarafı yanına dikkat etmezseniz.(benim gibi bacak boyu uzunlar özellikle) rahat vurur en az 2 saat "Seni imal edenin der ....>>> devam edersiniz. Hatta Benim Felicia'da da bir enteresan durum vardı.Fabiada biraz öne alınmış ama aslında sıkıntı azda olsa devam ediyor. Bizim yerli araçlara göre fren-gaz-debriyaj üçlüsü yaklaşık 15 cm kadar daha derinde. Benim için arayıpta bulamadığım süper bir özellik ama, bizim hanımın boyu 1.57. Ne yaptıksa para etmedi, ehliyet alma sırasında bu nedenle 3 defa bizim araca hakim olamadı. Sonuncusunda da bir ticarinin çarık çürük arka çamurluğunu adam ettik. Baktılar olmuyor ders veren kuruluş başka bir şirketten ödünç bir Micra buldu da ehliyet aldı.

Valla hocam sen iyi tahlil etmişsin durumu :) boyum 1.75 ... dediğin gibi koltuğu indireyim biraz , önünü rahat göreyim diye yükseltmiştim

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: veracocha;432706
Valla hocam sen iyi tahlil etmişsin durumu :) boyum 1.75 ... dediğin gibi koltuğu indireyim biraz , önünü rahat göreyim diye yükseltmiştim
Bülent Abi eline şerit metre alıp ince ince ölçmüştür her tarafını Fabia' nın.:kiki:

Çevrimdışı emreozukan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim boy 193 babamın boy 186 bizde hiç böyle bi sorun olmuyordu ya :D

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreozukan;433784
benim boy 193 babamın boy 186 bizde hiç böyle bi sorun olmuyordu ya :D
Bizde  1.75 mt ve altında boyu olanlarda bu sorun ortaya çıkıyor dedik ti !:uve:

Çevrimdışı emreozukan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;433812
Bizde  1.75 mt ve altında boyu olanlarda bu sorun ortaya çıkıyor dedik ti !:uve:

ben 1.75 den yukarı okudum ya pardon :D

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aracın önünü görmek için yükseltmek aslında sizin özellikle uzun yolda aşırı yorulmanıza sebep olacaktır. yolun sürekli altınıza girdiğini görmek gözleri ve beyni yorar. ( brodvayler bu yüzden çok rahatsızdır.) bu nedenle kaputu tam olarak görmeyeceğiniz sevilere kadar koltuğu alçaltmanızda fayda var.