škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hızlanırken Tekleme

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;432893
Belirtmeyi unuttuğum bir nokta var, bu sorun aracı her kullandığımda da olan bir sıkıntı değil...

Misal ışıklardan kalktım ve araca yüklendim diyelim bayağı bir hissettiğim de oluyor, ama normal bir kullanımda hiç yapmadığı da oluyor.

Bir de bu sorunu daha çok düşük devirde yapıyor, yüksek devirde neredeyse hiç yapmıyor bile diyebilirim.

Genelde aracı çok devirli kullanmam zaten, 2.500 devir-3.000 devir arasında vites değiştiriyorum çoğunlukla. Biraz afaki olacak ama mesela 1.800 devirde ani hızlanma ihtiyacı oldu diyelim, gaza yüklendiğim de araç hızlanırken birkaç kez çok kısa süreliğine-anlık kesilme yapıyor araç; devirli kullandığımda ise yani 3.000'den 5.000 devre kadar hızlanırken gibi bu sorunu pek de yapmıyor gibi.

Tüm anlattıklarınız ateşleme arızasına benziyor..
özellikle bobin kablosu, buji kablosu,bobin tek tek kontrol, oksitlenme de olabilir, yakın zamanda motor yıkattınız mı?

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;432893
Belirtmeyi unuttuğum bir nokta var, bu sorun aracı her kullandığımda da olan bir sıkıntı değil...

Misal ışıklardan kalktım ve araca yüklendim diyelim bayağı bir hissettiğim de oluyor, ama normal bir kullanımda hiç yapmadığı da oluyor.

Bir de bu sorunu daha çok düşük devirde yapıyor, yüksek devirde neredeyse hiç yapmıyor bile diyebilirim.

Genelde aracı çok devirli kullanmam zaten, 2.500 devir-3.000 devir arasında vites değiştiriyorum çoğunlukla. Biraz afaki olacak ama mesela 1.800 devirde ani hızlanma ihtiyacı oldu diyelim, gaza yüklendiğim de araç hızlanırken birkaç kez çok kısa süreliğine-anlık kesilme yapıyor araç; devirli kullandığımda ise yani 3.000'den 5.000 devre kadar hızlanırken gibi bu sorunu pek de yapmıyor gibi.

Tam ismini bilmiyorum ancak, sanırım Turbo lag olayı bu. Düşük devirlerde turbo toparlamakta zorlanıyor. Yani bence doğal..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;432895
Tüm anlattıklarınız ateşleme arızasına benziyor..
özellikle bobin kablosu, buji kablosu,bobin tek tek kontrol, oksitlenme de olabilir, yakın zamanda motor yıkattınız mı?

Akif Hocam motor yıkanmadı

Alıntı yapılan: etms;432897
Tam ismini bilmiyorum ancak, sanırım Turbo lag olayı bu. Düşük devirlerde turbo toparlamakta zorlanıyor. Yani bence doğal..

Yakın zamanda oluşan bir sıkıntı hocam bu, turbo lag olsa eskiden beri yapardı hep diye düşünüyorum
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cruise controlü belli hızda sabitle bu dediklerin seyir halinde devam ediyorsa ateşleme aksamlarından birinde sıkıntı vardır.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;432918
cruise controlü belli hızda sabitle bu dediklerin seyir halinde devam ediyorsa ateşleme aksamlarından birinde sıkıntı vardır.

CC ile sabit hızda giderken olmuyor.

Ancak CC açık iken yokuş çıkarken hızı korumaya çalıştığı için cok hafif gsz verip-kesme hissediliyor gibi hızı sabit tutabilmek için

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Var mı bir gelişme?

Bu durumu hissediyor musunuz?

Acaba devir saatinde stabil bir artıştan ziyade, ara ara hafif duraksamalar mı oluyor?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;433593
Var mı bir gelişme?

Bu durumu hissediyor musunuz?

Acaba devir saatinde stabil bir artıştan ziyade, ara ara hafif duraksamalar mı oluyor?

Akif Hocam sorun devam ediyor, ama dediğim gibi bu sorunu aracı biraz daha agresif kullandıgımda yani gaza birden yüklendiğimde yapıyor. Eğer sakin kullanır ve sakin şekilde hizlanirsam bir sorun olmuyor.

Çevrimdışı umut_as

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
kardeşim aynı arıza bendede oldu araç tsi mi    bir kaç kez bunu yaptı ama arızayı bulamadılar uzun zaman sonra yine yaptı turbo dediler turbo vestgate i randımanlı çalışmadığı için bu sorun meydana geliyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umut_as;435265
kardeşim aynı arıza bendede oldu araç tsi mi    bir kaç kez bunu yaptı ama arızayı bulamadılar uzun zaman sonra yine yaptı turbo dediler turbo vestgate i randımanlı çalışmadığı için bu sorun meydana geliyor

Evet hocam araç TSI ve sorun devam ediyor.Bu haftasonu servise gideceğim işim çıkmazsa

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta çevre yolunda hızlanırken araç bir anda çekişten düşüp kendini korumaya almıştı. 5. Viteste 4000d evri gecmiyordu ve gaz yemiyordu, turbo devreden çıkmış gibi olmuştu. Diğer sorunla alakalı olup olmadığını bilmiyorum tabi ama bugün serviste aracı bsayara bağladılar, test sürüşü yapıldı ve turbo değişecek.
Neyse ki uzatılmış garanti vardı.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun, sorunun çözülmesine sevindim..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;435422
Geçmiş olsun, sorunun çözülmesine sevindim..

Aslında sorun henüz çözülmedi, ben de turbo değişince düzelir diye umuyorum

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araba muhtemelen avans vuruyor bende de aynı olay var ama arada bir 97 Oktan koyuyorum azalıyor bayağa yinede bi baktırın.

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
özür diliyorum son yorumları okumadım :/ Geçmiş Olsun. Turbo değişince izlenimleri alalım :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı dönemde araç 60.000 bakımına girdi ve bu bakımda sorunun olağan şüphelilerinden bujiler de değişmiş oldu; üstüne de turbo değişti. Şu an şükür sorun yok gibi, ama büyük konuşmak istemiyorum artık...