škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 htp lpg konusunda yardım

jesus41 · 37 · 10824

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde 2007 model sedan fabia var. Üzerinde atiker sıralı sistem var. Allaha şükür ne bir problem yaptı, nede arıza ışığı yaktı. Yani aracınıza uygun kiti ve en uygun fiyatla takan iyi bir ustaya verirseniz sorunsuz binersiniz.

Çevrimdışı Dr.SKULL

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende aynı motoru kullanan 1,2 HTP Roomster var. Aracı sıfır lpg li olarak satın aldım. zavoli kit var. İlk aldığımda arıza ışığı yanmıştı. sonra söndürdüler bir daha da yanmadı. 25.000 km oldu. Sorunsuz kullanıyorum. İstanbul'da 2.42 Shell otogaz ile en son ölçümümde 23 kuruş tamamı şehir içi kullanım verisi elde ettim. Bence iyi bir usta bulun markadan ziyade usta önemli.

Çevrimdışı arif1202

• Reis
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
    • http://www.facebook.com/arif.karatas
Alıntı yapılan: dynia;433620
ayda 900 ii :) ben ortalama 1500 yapıyorum ve hala lpgsizim :D

Aynen bende öyleyim aylık ortalama 1000 / 1400 km arası yapıyorum ve ortalama 350 TL 450 TL arası benzine harcıyorum.

Bu arada hepimiz km de kaç yakıyoruz diye hesap yapıyoruz ya ben kısa yolunu buldum tüm ay boyunca aldığım benzinin fişini toplayıp yaptığım km ye bölüyorum :)) en kolayı bu.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: arif1202;433701
Aynen bende öyleyim aylık ortalama 1000 / 1400 km arası yapıyorum ve ortalama 350 TL 450 TL arası benzine harcıyorum.

Bu arada hepimiz km de kaç yakıyoruz diye hesap yapıyoruz ya ben kısa yolunu buldum tüm ay boyunca aldığım benzinin fişini toplayıp yaptığım km ye bölüyorum :)) en kolayı bu.

:) temiz hesap...

aslında ne yaktığımız değil...gelirimizin % kaçını benzine verdiğimiz önemli..tabi en can sıkıcı hesaptır bu..hatta yaktığımız parayla taksite girsek şunu bunu alırız muhabbeti de açıldı mı bir yerde oradan uzaklaşın..:)

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Artık şunu anlamıyorum, "..ayda/yılda şu kadardan az km yapıyorsan dizel motor alma/lpg taktırma.." aynı düşünceyle benzinli araç aldım.Ama saçma olduğunu gördüm, aracımı alırken 4-5 bin TL fazla verip dizel araç alsaydım satarken de bu kadar fazla paraya satıp dizel aldığım için zarar etmemiş olacaktım.Ama bu saçma düşünceyle benzinli araç aldım, ayda 500 km yol bile yapsam lpg taktırıp kar etmeliyim diye düşünüyorum, aracı satarken lpg montaj maliyetini zaten alırım.Yanlış mı düşünüyorum?

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eray_inan;433768
Artık şunu anlamıyorum, "..ayda/yılda şu kadardan az km yapıyorsan dizel motor alma/lpg taktırma.." aynı düşünceyle benzinli araç aldım.Ama saçma olduğunu gördüm, aracımı alırken 4-5 bin TL fazla verip dizel araç alsaydım satarken de bu kadar fazla paraya satıp dizel aldığım için zarar etmemiş olacaktım.Ama bu saçma düşünceyle benzinli araç aldım, ayda 500 km yol bile yapsam lpg taktırıp kar etmeliyim diye düşünüyorum, aracı satarken lpg montaj maliyetini zaten alırım.Yanlış mı düşünüyorum?

evet yanlış düşünüyorsun... Lpg nin parasını alamazsın...

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Doğru, dizel alsaydım onu da benzinli parasına satacağım için onda da zarar etmiş olacaktım...

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uyanık insan çok. alırkenken aracı senden abi lpg aracın orjınalliğini bozmuş fiyatı düşürelim, aynı aracı satarken bak lpg si hazır tıkır tıkır çalışıyor fiyatı kabartalım.

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar uzun süren araştırmalarım sonun da  lpg taktırdım... izmitte oturmama rağmen bir arkadaşın tavsiyesi üzerine ümraniye kadosan da üçel otogaza taktırdım...ilgi alakadan kesinlikle çok memnun kaldım... arabam 3 silindir olduğu için bazı sorular vardı kafamda çok şükür 650 km yol yapmama rağmen hiç bir sorunla karşılaşmadım... taktırmayı düşünenler varsa kesinlikle tavsiye ederim yakıt 19- 20 kuruş civarına düştü sehir içi şehir dışı karışık hali bu... bu konuda bu forumda yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim..

Çevrimdışı Dr.SKULL

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;435253
arkadaşlar uzun süren araştırmalarım sonun da lpg taktırdım... izmitte oturmama rağmen bir arkadaşın tavsiyesi üzerine ümraniye kadosan da üçel otogaza taktırdım...ilgi alakadan kesinlikle çok memnun kaldım... arabam 3 silindir olduğu için bazı sorular vardı kafamda çok şükür 650 km yol yapmama rağmen hiç bir sorunla karşılaşmadım... taktırmayı düşünenler varsa kesinlikle tavsiye ederim yakıt 19- 20 kuruş civarına düştü sehir içi şehir dışı karışık hali bu... bu konuda bu forumda yardımcı olan arkadaşlara tekrar teşekkür ederim..

Hayırlı uğurlu olsun. Deponuzda her zaman çeyrek depodan fazla benzin bulundurun. Kitin markasını ve maliyetiniz de yazarsanız taktıracak kişilere yol gösterici olur.

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dr.SKULL;435283
Hayırlı uğurlu olsun. Deponuzda her zaman çeyrek depodan fazla benzin bulundurun. Kitin markasını ve maliyetiniz de yazarsanız taktıracak kişilere yol gösterici olur.

atiker safe fast obd 2...yağlama ve turbo da takıldı normal fiyatını 1400 küsür dediler ama ben bi arkadaşla gittim o yüzden 1300 civarına taktırdım..

Çevrimdışı ulas32

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben de 2009 Classic Plus Fabia'ma Isparta ya da Antalya'da LPG taktırmak istiyorum. Landirenzo taktıracak gibiyim. Usta - Marka - Model - tavsiye edebilir misiniz?

Çevrimdışı erdaleray

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben brc taktırdım 2 ay oldu. şehir içi 190-200 kuruş arası uzun yolda 170-180 kuruş arası yakıyor.

Çevrimdışı terazi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;435387
atiker safe fast obd 2...yağlama ve turbo da takıldı normal fiyatını 1400 küsür dediler ama ben bi arkadaşla gittim o yüzden 1300 civarına taktırdım..

Hayırlı olsun , kazasız belasız kullanın inşallah .

Yağlama konusunda performans için mi tercih ettiniz  yoksa 3 silindir ve 1.2  motorlar için yağlama şart olduğu için usta tarafından mı yönlendirildiniz . Ben aracı bakım için göstermeye gittiğimde yağlama şart dediler bu özellikte motorlar için .

Ayrıca bilginiz dahilindeyse yağlama  için kullanılan kitin markası ve fiyatı konusunda bilgi verir misiniz .

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
açıkçası tüpü taktırmaya giderken yağlama olacağını bilmiyordum... tavsiye eden arkadaş bunların olması senin avantajına dedi bende tamam dedim o şekilde taktırdım... yağlama için kullanılan kitin adını bilmiyorum ama  fiyatını  yanlış hatırlamıyorsam 80- 100 tl arası...