škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.8T chip işlemi tamamdır :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sonunda aracıma chip işlemini yaptırdım :)  Baya bir araştırma ve gel gitlerden sonra bir anda yaptırmaya karar verdim. Kadir arkadasimı da bu konuda mesajlarla baya bir yordum kendisine de tesekkur ediyorum. İşlemi Ankara da yaptırdım İstanbul da yaptıracaktım ama bir turlu gitmeye fırsatım olmadı bir de herhangi bir aksaklık olması durumunda direk muhattab olabilmesi için Ankara da karar kıldım. Dyno da 170 hp cıktı ancak 10 hp daha yukselecegini iletti yapan arkadas yaklasık bir 150 km daha kullandıktan sonra. benzinde baya bir ataklastı arac gercekten chip değiştriyor lpg de ise biraz ust devirlerde aynı atagı gosteriyor. Farkı cok acık gosteriyor kendini. Lpg ayarı içinde tanıdık gazcı normal bir ayar yaptı. Demir boru buji gibi değiştirme işlemine gerek olmadıgını iletti gerci bendeki regulator 220w luk ama ona bile normal takılan regulator dedi sorun cıkarsa regulator ve buji basları genisletilip duz boru cekilerek sorun olması durumunda bunun cozulecegini iletti ama baya zorladım aracı 5-6 defa dunden beri cok sukur bir sorun yok :)
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2013, 21:00:47 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun :) 170 hp bana biraz verimsiz geldi ama siz beğendiyseniz sorun yok :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, nerede yaptırdınız bu uygulamayı acaba?

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;433572
Hayırlı olsun :) 170 hp bana biraz verimsiz geldi ama siz beğendiyseniz sorun yok :)

Teşekkürler Kadir :) arac dyno da işlem oncesi 140 hp cıktı işlem sonrası 170 e ulastı işlem yapan arkadas yaklasık 150 km kullandıktan sonra 10 hp lik bir artıs daha olacagını soyledi 180 civarı buda baya yeterli :) İşlemi beyini cıkararak vmax da yaptıkları gibi bir işlem yaptı yazılımla birlikte bu daha verimli oluyormus diye biliyorum sadece yazılım harici. arac gercekten yapısıyor basınca :)

Alıntı yapılan: dgn;433575
Hayırlı olsun, nerede yaptırdınız bu uygulamayı acaba?

tesekkur ederim. Booster Performance Erhan şaşmaz da :) ( İstanbul da pschiptuning yazılımını kullanıyorlar diye biliyorum )
« Son Düzenleme: 17 Mayıs 2013, 00:02:11 Gönderen: skoda_tudor06 »

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
150 km den sonra olacak 10 hp lik artışı dyno ile size ispatlasınlar derim bana biraz tuhaf geldi :) Normalde yazılımlı hali ne ise o dur uygulamadan sonra 3-5 tur atıp tekrar dynoda son ölçümü yaparsın neyse o çıkar :)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende oyle bisi duymadım varmı boyle bişi bilmiyorum gerci 170 ciarı da fazla zorlamamak için su an gayet iyi sonra gazda felan sorun cıkmasını da istemiyorum gazcı da dedi ayar yaparım turbonun acılması için ama bu sefer cok zorlanır buji boru değişimi sart yoksa zorlandıgında piston kol fln dagılmaya kadar gidebilir gibi birseyler dedi..chip uygulaması yapan arkadasın boyle bişi demesini bende anlamadım ama oncesi 140 sonrası 170 hp gucu uygulama oncesi ve sonrası gordugum için bişi demedim biraz kullandıktan sonra oyle bir ugrayıp boyle demiştiniz demeyi dusunuyorum dynoda bi olcum isteyecegim :)

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
video çekseniz ..gözlerimizin pasını silerdi...

Çevrimdışı guvenmat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
öncelikle hayırlı olsun
ne kadara maal oldu
bana biraz gereksiz gibi geliyor 30 hp lik artış araç zaten güçlü

Çevrimdışı ALANSO

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenmat;433621
öncelikle hayırlı olsun
ne kadara maal oldu

Alt devirler canlandiriliyor, turbo basıncı yükseltiliyor , yani arac canlanıyor ;)

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenmat;433621
öncelikle hayırlı olsun
ne kadara maal oldu

Teşekkür ederim eski gucu baya iyiydi 30 hp daha da bi canlandırdı :) 550 TL ye maal oldu :)

Alıntı yapılan: zaferhan;433617
video çekseniz ..gözlerimizin pasını silerdi...

İnsallah ilk fırsatta ;)