škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

aracımı her çalıştırdığımda havalandırmalardan kötü koku geliyor...

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trende

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 model süperb elegance aracım var, 3 ay önce 15000 bakımını yetkili serviste yaptırdım. Ancak bakımdan 1-2 hafta sonra aracımı her çalıştırdığımda ön konsol havalandırma bölmelerinden keçi gübresi gibi kötü bir koku gelmeye başladı. Klimayı çalıştırdığımda ise o koku başta yoğun bir şekilde geliyor, ama daha sonra kötü koku dağılıyor ve bu sorun her aracımı çalıştırdığımda tekrarlıyor. Yetkili Servise 3 kez götürmeme rağmen bir sonuca ulaşamadım. 2 kez hava filtreleri değişti. Kokunun kaynağını bulamadılar. Merkezle görüşülmüş. Merkez ön bölgenin komple sökülmesi gerektiğini söylemiş.
Buna benzer bir sorun yaşayan veya bir fikri olan varsa benimle paylaşabilir mi.? Aracın ön bölgesinin komple sökülüp takılmasını önerirmisiniz...
« Son Düzenleme: 25 Mayıs 2013, 13:43:19 Gönderen: trende »

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polen filtresi degisti mi..?? O cok koku yapar cunku... 2. Ihtimal ile aracin havalandirma borularinin icinde kotu koku yayan bir sey vardir.. bu durumda gogusun komple sokulup arkasinin ve havalandirmanin ici kontrol edilebilsin..

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Polen filtresi ve daha sonrasında gelen havalandırma kanalını kontrol etmek lazım eğe oralardada yoksa göğüsün sökülmesi şart :)

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim klima radyatörü delindi ve serviste kaynatıldı. O zamandan beri klimayı kapatıp normal havalandırmayla devam ederken garip garip kokular gelmeye başladı. Klimayı geri açınca koku kesiliyordu. Serviste polen filtresindendir dediler, değiştirdiler 2-3 bin kilometre düzgündü sonra yine başladı. Araya da kış girince klimaya gerek kalmadı. Havalar ısınınca klimayı kullanmaya başladım, şimdi yine başladı. Fırsatını bulup servisine de gidemedim bi türlü.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
polen filtresi çabuk kirleniyor.  ben 4000 km'de değiştim. özellikle yolda giderken yağış veya havada toz duman olursa hemen gidiyor. bu kokuda muhtemelen ıslanan bir yerden geliyor.