škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kör nokta sorunu ve değerlendirme

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Š_ve_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar Konu Biraz Eski Ama Önemli Bir Konu.Bu Durumu Bende Farkettim Fakat Suçu Kendimde Buluyordum Acaba Alışamadım Mı ya da Ayarlayamadım Mı? Peki Bu Konuda Toplu Hareket Etsek Bir Faydası Olur Mu? Bu Fiyatlarda Bir Aracada Dışarıdan Kör Nokta Aynası Alıp Takmak Ayıp Olur Herhalde.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ssforever1016;474054
Merhaba Arkadaşlar Konu Biraz Eski Ama Önemli Bir Konu.Bu Durumu Bende Farkettim Fakat Suçu Kendimde Buluyordum Acaba Alışamadım Mı ya da Ayarlayamadım Mı? Peki Bu Konuda Toplu Hareket Etsek Bir Faydası Olur Mu? Bu Fiyatlarda Bir Aracada Dışarıdan Kör Nokta Aynası Alıp Takmak Ayıp Olur Herhalde.

ilk başta ben de alışamamıştım ama gözlemlediğim kadarıyla bizim vatandaşta dikiz aynalarından arabanın bir kısmını görme eğilimi var. oysa ki aynalar aracı görmeyecek şekilde ayarlandı mı görüşte pek sıkıntı kalmıyor.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;474057
ilk başta ben de alışamamıştım ama gözlemlediğim kadarıyla bizim vatandaşta dikiz aynalarından arabanın bir kısmını görme eğilimi var. oysa ki aynalar aracı görmeyecek şekilde ayarlandı mı görüşte pek sıkıntı kalmıyor.

Hay ceddine rahmet,harbiden anlamadım  şu arabaya canmış,evlatmış,sevdaymış gibi davrananları yahu araba bu araba ayağına giyip daha rahat hareket ettiğin ayakkabının bedene giyilip daha hızlı hareket etmemize imkan sağlayan ayakkabı teki!!!ayağan ve zevken göre aldığın ayakkabına davrandığın bi davran.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;474061
Hay ceddine rahmet,harbiden anlamadım  şu arabaya canmış,evlatmış,sevdaymış gibi davrananları yahu araba bu araba ayağına giyip daha rahat hareket ettiğin ayakkabının bedene giyilip daha hızlı hareket etmemize imkan sağlayan ayakkabı teki!!!ayağan ve zevken göre aldığın ayakkabına davrandığın bi davran.

tabi ayakkabı 100-500 lira. araba 50 bin liracık hatta 90 a kadar gidiyor bu octavia.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;474070
tabi ayakkabı 100-500 lira. araba 50 bin liracık hatta 90 a kadar gidiyor bu octavia.

Paranın azıda bir çoğuda bir el kiri yahu :):):):):)

Çevrimdışı Š_ve_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;474061

Arkadaşım Git Gez Bakalım Etrafı, Sen Ayakkabıdan Örnek Verdin Diye Ben Oradan Örnek Vereyim Erkek Ayakkabı Reyonu 3 Raf İse Bayan Ayakkabı Rafı 10 Raftır.Yani Daha da Açayım Senin İçin Biz Erkekler İçin Araba Önemli Hobilerimizden Biridir.Onun İçinde Her Nokta Üzerinde Uzun Uzun Durmak İstiyoruz. "civanmukti" rumuzlu Mert Arkadaşımızın da Belirttiği Üzere Bu Araba İşi Pahalı Bir Olay.Ayrıca Burası Bir Forum ve İnsanlar Bu Platformda Bu Tarz Şeyler Yazışacaklar.

Çevrimdışı ilkerA5

• SkodaTR
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konu oncedende tartisilmisti. Bizimde A7 almamizin sebeplerinden biri bu. Kotu ses yalitimi sert suspansiyonlar ve ufak tefek hatalar yuzunden guzel gorunen aractan soguduk.

Aynalar passat b7 , jetta ve golf 6 ile aynı. Fakat boyut olarak en kucuk octavianinki. Ve ozensiz. Bizim a5 kasada superb ile ayni kullanmislar gayet guzel buyuklugu hic skntı yasatmiyor. Octi cidden guzel arac jettaya gore donanim olarak fakat jettadan neden ucuz oldugu forumda belli tartismasiz.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ssforever1016;474132
Arkadaşım Git Gez Bakalım Etrafı, Sen Ayakkabıdan Örnek Verdin Diye Ben Oradan Örnek Vereyim Erkek Ayakkabı Reyonu 3 Raf İse Bayan Ayakkabı Rafı 10 Raftır.Yani Daha da Açayım Senin İçin Biz Erkekler İçin Araba Önemli Hobilerimizden Biridir.Onun İçinde Her Nokta Üzerinde Uzun Uzun Durmak İstiyoruz. "civanmukti" rumuzlu Mert Arkadaşımızın da Belirttiği Üzere Bu Araba İşi Pahalı Bir Olay.Ayrıca Burası Bir Forum ve İnsanlar Bu Platformda Bu Tarz Şeyler Yazışacaklar.
Bende bişey demedim;nihayetin de araba yani pahalıda olsa paranın aldığı bir nesne,elbetteki herkes daha ilginç ve farklı yapılandırmar ve çabalar uygulayıp zevkine göre şekillendirsin aracını ona lafım yok sadece gözünden bile sakınmak,candan daha kıymetli görmek hevesle alındı diye bir kusuru çıktığında evlat acısı yaşamak yanlış bunu söylemek istedim.
Şöyle bir hikaye de var bu konuda;
Adamın biri çok sevdiği arabasını kendi çocuğunun çizdiğini gürür ve bir hışımla çocuğunu eline geçirdiği sopayla öyle bir döverki çocukcağızın aracı çizdiği elinde ki bi kaç parmadı tedavi edilemeyecek şekilde yaralanır ve parmakları kesilir.Tabi iş işten geçtikten sonra babanın aklı başına gelmiş ve pişmanlığının tarifi ve geri dönüşü yoktur ve çocuk bir gün babasına şöyle bir soru sorar babacım parmaklarım tekrar çıkacak mı?Babası işde o an anlar neyin can neyin ise canan olduğunu!!!
Ben sırf bu yüzden evvelcede bu konuda kelam ettim bir araba bırakın kendi canınızdan hiç tanımadığınız bir insanın canından dahi kıymetli olmamalı değerli arkadaşlar.

Herkese Hayırlı Bayramlar ve Bayram Keyfi ile dolu ömürler dilerim.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;474348
Bende bişey demedim;nihayetin de araba yani pahalıda olsa paranın aldığı bir nesne,elbetteki herkes daha ilginç ve farklı yapılandırmar ve çabalar uygulayıp zevkine göre şekillendirsin aracını ona lafım yok sadece gözünden bile sakınmak,candan daha kıymetli görmek hevesle alındı diye bir kusuru çıktığında evlat acısı yaşamak yanlış bunu söylemek istedim.
Şöyle bir hikaye de var bu konuda;
Adamın biri çok sevdiği arabasını kendi çocuğunun çizdiğini gürür ve bir hışımla çocuğunu eline geçirdiği sopayla öyle bir döverki çocukcağızın aracı çizdiği elinde ki bi kaç parmadı tedavi edilemeyecek şekilde yaralanır ve parmakları kesilir.Tabi iş işten geçtikten sonra babanın aklı başına gelmiş ve pişmanlığının tarifi ve geri dönüşü yoktur ve çocuk bir gün babasına şöyle bir soru sorar babacım parmaklarım tekrar çıkacak mı?Babası işde o an anlar neyin can neyin ise canan olduğunu!!!
Ben sırf bu yüzden evvelcede bu konuda kelam ettim bir araba bırakın kendi canınızdan hiç tanımadığınız bir insanın canından dahi kıymetli olmamalı değerli arkadaşlar.

Herkese Hayırlı Bayramlar ve Bayram Keyfi ile dolu ömürler dilerim.

bu tip forumlarda üslup çok önemli sevgili Maçahel. yazılanlar sadece yazıdan ibaret olduğu için her an yanlış anlamalar olabilir ona göre düşünüp yazmak lazım.
aldığımız araba bir maldır ve hiçbir dünya malı elbetteki insan hayatından (bırakın insan hayatı herhangi bir canlı hayatından) değerli değil benim gözümde. zaten "kör noktanın" da tartışılma sebebi buydu. aynadan bakınca dibinize gelen aracı görmeyip şerit değiştirince, sağa sola dönünce kaza olabilir. zira ilk zamanlar ben böyle bir kaza atlattım.
dünya üzerindeki herhangi bir üretici elbette ki kar peşinde ancak zaten halihazırda her türlü maliyeti tüketiciye yansıtmayı becermişken (daha büyük bir ayna ile araç 100 TL daha pahalıya satılabilir ve bu satışları hoplatmaz diye düşünüyorum) bu klastaki bir araçta böyle saçma sapan kusurcuklar olması insanın canını sıkıyor.
yıllardır forumlarda takılırım ve benim bu forumdan (veya herhangi bir forumdan) anladığım da kullanıcılar birşeyler paylaşsın, düzeltilebilen şeyler düzeltilsin, yenilikler görülsün ve sinerji oluşsun mantığıdır. buna göre hareket etmek gerekir kanaatindeyim.
sevgiler.

Çevrimdışı ekin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Peki o zaman önerebileceğiniz kör nokta aynası varmıdır [emoji6]

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben bi tane aldım internetten, şekli çeyrek daire gibi olanlardan, yapıştırdım aynaya ama beklediğim kadar kullanışlı çıkmadı maalesef. tam kör noktaya göre ayarladığımda görüş alanı çok az kalıyor, bu yüzden ani manevralarda ona çok iyi bakamıyorum, parktan çıkarken falan işe yarıyor ama...

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ekin;475020
Peki o zaman önerebileceğiniz kör nokta aynası varmıdır [emoji6]

bu tip aynalar çok tipsiz :)
aynanızı mümkün olduğu kadar arabayı görmeyecek şekilde ayarlayın, çok da sorun olmuyor.
aslında araca kör nokta habercisi gibi bişey koysalarmış iyi olacakmış da neyseee.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;475089
bu tip aynalar çok tipsiz :)

aynanızı mümkün olduğu kadar arabayı görmeyecek şekilde ayarlayın, çok da sorun olmuyor.

aslında araca kör nokta habercisi gibi bişey koysalarmış iyi olacakmış da neyseee.

Afaki değerlerde satınalınabiliyor o paketler :)