škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kör nokta sorunu ve değerlendirme

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;475107
Afaki değerlerde satınalınabiliyor o paketler :)

avrupadaki octavia ile TR deki octavia arasında markanın değerini parlatacak veya söndürecek aksesuar farkları var. bu da insanın canını sıkıyo. hem daha fazla ödüyoruz hem de şerit kontrol, sürüş modu, kör nokta gibi şık şeyleri alamıyoruz. ezik miyiz biz yahu?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;475109
avrupadaki octavia ile TR deki octavia arasında markanın değerini parlatacak veya söndürecek aksesuar farkları var. bu da insanın canını sıkıyo. hem daha fazla ödüyoruz hem de şerit kontrol, sürüş modu, kör nokta gibi şık şeyleri alamıyoruz. ezik miyiz biz yahu?

Gerekli yerlerde sesimizi çıkarmadığımız, her binen vergiye eyvallah diyip gene sıfır araba almaya devam ettiğimiz sürece ezikten ziyade saf, koyun gibi nitelendirmelerde bulunmak daha doğru olacaktır

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;475111
Gerekli yerlerde sesimizi çıkarmadığımız, her binen vergiye eyvallah diyip gene sıfır araba almaya devam ettiğimiz sürece ezikten ziyade saf, koyun gibi nitelendirmelerde bulunmak daha doğru olacaktır

koyun olduğumuz garanti zaten. örgütlenme sıfır bizim millette.

Çevrimdışı ulask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Henüz test sürüşü yapmadığım için sorunla karşılaşmadım. Sorun olduğunu düşünenler, Yüce Auto'ya(info@yuceauto.com.tr) veya İngilizce olarak Skoda-Çek Cumhuriyeti'ne(info@skoda-info.cz) konu hakkında tek tek mail gönderse bir çözüm düşünebilirler. Sonraki üretimlerde belki iyileştirme yaparlar.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulask;475217
Henüz test sürüşü yapmadığım için sorunla karşılaşmadım. Sorun olduğunu düşünenler, Yüce Auto'ya(info@yuceauto.com.tr) veya İngilizce olarak Skoda-Çek Cumhuriyeti'ne(info@skoda-info.cz) konu hakkında tek tek mail gönderse bir çözüm düşünebilirler. Sonraki üretimlerde belki iyileştirme yaparlar.

ben EFE ile ilgili yaşadığım sıkıntıyı önce Yüce ile paylaşmıştım sonra çözülmeyince de yukarıdaki Çek merkeze yazdım. onlar da topu yine TR deki merkeze attılar.

ancak yaşanan sıkıntılar genel olarak toparlanıp yurtdışına ortak olarak gönderilirse iyi olabilir. ben forumda araçta yaşanan sorunlar ve çözümler şeklinde bi başlık açmıştım. orda biraz birşeyler birikmişti.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=26996

tabi yollanacak mailde de eften püften şeyler olmamalı ki ciddiyetini kaybetmesin.

Çevrimdışı ulask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;475221
ben EFE ile ilgili yaşadığım sıkıntıyı önce Yüce ile paylaşmıştım sonra çözülmeyince de yukarıdaki Çek merkeze yazdım. onlar da topu yine TR deki merkeze attılar.

ancak yaşanan sıkıntılar genel olarak toparlanıp yurtdışına ortak olarak gönderilirse iyi olabilir. ben forumda araçta yaşanan sorunlar ve çözümler şeklinde bi başlık açmıştım. orda biraz birşeyler birikmişti.
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=26996

tabi yollanacak mailde de eften püften şeyler olmamalı ki ciddiyetini kaybetmesin.

Bugün Ankara-Efe'ye gittim, Fatih bey ile görüştük. Kendisine bu ayna sorunundan bahsettim, bana "ilk defa sizde duyuyorum" dedi. Ben de forum sitesinde baya bir kişinin bu sorundan bahsettiğini söyledim, o da bana cevaben "forum sitelerine pek aldırış etmemek lazım. oraya rakip firmalardan da yazanlar oluyor" dedi. Ben de "hmmm" dedim :) Test sürüşünde anlayacağım bakalım.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ulask;475279
Bugün Ankara-Efe'ye gittim, Fatih bey ile görüştük. Kendisine bu ayna sorunundan bahsettim, bana "ilk defa sizde duyuyorum" dedi. Ben de forum sitesinde baya bir kişinin bu sorundan bahsettiğini söyledim, o da bana cevaben "forum sitelerine pek aldırış etmemek lazım. oraya rakip firmalardan da yazanlar oluyor" dedi. Ben de "hmmm" dedim :) Test sürüşünde anlayacağım bakalım.

o fatih var ya tam çakal. acayip de kurnaz, arkadaşı veya tanıdığı varsa onlardan özür dilerim ama maalesef öyle. ben aracı 2013 temmuzda aldım ve ayna kör noktası problemini bu fatihe söyledim. hatta dedim ki neredeyse kaza yapıyordum, ki gerçekten öyle, adam size dediği aynı şeyi bana da dedi. ilk defa benden duyuyormuş, çok takılmamak lazımmış. haa, konu fatihin düzleteceği bişey değil de ne yalan söylüyorsun ki be adam. de ki evet abi öyle birşey var, ayna ayarını biraz geniş yap, merkeze bildirdik de, bişeyler de müşterinin gazını al di mi?

Çevrimdışı ulask

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;475329
o fatih var ya tam çakal. acayip de kurnaz, arkadaşı veya tanıdığı varsa onlardan özür dilerim ama maalesef öyle. ben aracı 2013 temmuzda aldım ve ayna kör noktası problemini bu fatihe söyledim. hatta dedim ki neredeyse kaza yapıyordum, ki gerçekten öyle, adam size dediği aynı şeyi bana da dedi. ilk defa benden duyuyormuş, çok takılmamak lazımmış. haa, konu fatihin düzleteceği bişey değil de ne yalan söylüyorsun ki be adam. de ki evet abi öyle birşey var, ayna ayarını biraz geniş yap, merkeze bildirdik de, bişeyler de müşterinin gazını al di mi?

Cumartesi test sürüşü yaptım, ayna ayarını arabaya sıfır yapınca sorun olmuyor. Fatih'in çakallığına katılıyorum :)

Çevrimdışı foreverpdr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de kör nokta sorunu için, aynayı arabaya sıfır ayarlayarak (ucundan kapı kolunun kenarı görünüyor) kullanıyorum. Octinin 2004 modelin de bile ikiye bölünmüş dikiz ayna konseptini 2014 e koymaması garibime gitmedi değil.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu hortlattım ama bu konuda ne yapılabilir yeni fikirler var mı acaba merak ediyorum. Aynaları aracın arkasını tamamen görmeyecek şekilde ayarlayınca şehir içinde dar sokaklardan geçerken dönüşlerde sağa sola çarpma riski olabilir
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2015, 13:22:39 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz araştırdım bir forumda aşağıdaki aparatı buldum. İç aynaya lastikle takılıyormuş ve başarılı olduğu söyleniyor ama ürünün sitesini bulamadım. Detaylı bilgi yok.Yan aynalara kör nokta aynası taktırmaktan daha mantıklı görünüyor.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2015, 14:10:13 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ama ztn sorun dikiz aynasinda degil ki.

yan aynalarda kor nokta var

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;511181
ama ztn sorun dikiz aynasinda degil ki.

yan aynalarda kor nokta var

Kör nokta değil abi amerikadaki efsanelere konu olan sektör 7 gibi görünmeyen ayrı bi dünya var aynada [emoji23]

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ciddi birşey yazmıştım.   Nesi komik anlamadım. Baktığım forumda birçok kişi kör nokta sorununu bununla hallettiğini belirtiyor..Kişisel tecrubeleridir heralde reklamcı değillerdir..Sorun yan aynalardan kaynaklanıyor aşikar ama dış bükey bir iç aynanın bu sorunu halletmesi mucize olmaz gibi geliyor bana..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dikiz aynasi yan taraftaki kor noktalari gostermez. gosterseydi araclara yan ayna koymazlardi. kor noktanin olustugu yeri dikkatli degerlendirin tam sag veya sol carprazda arac dikiz aynasindan ciktiginda oluyor. ben bos arazide iki aracla denedim bunu. o nedenle yan aynadaki kor noktayi dikiz aynasi ile geri kazanamazsiniZ