škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gişe HGS okumadı

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar cuma günü çerkezköyden istanbula gelirken mahmutbey gişesi hgs mi okurken boğaziçi köprüsünden geçerken köprü gişesi hgs mi okumadı ve alarm çaldı. Bugünde çerkezköye dönerken mahmutbey gişesi hgs mi okumadı ve çerkezköy gişesinde 2.40 tl ödemem gerekirken 5.50 tl ödedim.
Böyle bi durum başına gelen varmı? Yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı kagan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hgs numarasi vardi, ogs ninki 444 11 17 , hgs icin olani arayip saatlerini solersen duzeltirler, ama buyuk ihtimal duzeltmislerdir hata varsa.

Ben izmir de ogs kacak gecis uyarisi almama ragmen aradigimda kendilerinin duzelttigini ogrendim;)

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
hgs sisteminden de sorgulatıyorum herhangi bir ceza görünmüyor ama yinede insan şüpheleniyor durduk yere 10 ceza ödemek zoruma gider valla :( birçok kişi hgs okuma sorunu yaşıyor

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnternetten sorgulamanızda tahsil edilen miktar normal görünüyorsa, gişedekine aldırmayın.
Birkaç sefer benim de başıma geldi. Giriş gişesinde yeşil ışık yanmasına rağmen çıkış gişesinde
"Giriş Yok" ibaresiyle en uzun mesafe ücreti kesildiği yönünde uyarı aldım. PTT merkezle de görüştüm. "En sağlamı internetten kontrol edin, gişede kaçak geçiş yazsada kameralardan kontrol edilip normal ücret kesiliyor." yanıtını aldım.

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İnternette ceza görünmüyor fakat giriş olmasına rağmen ''giriş bilgisi yok uyarısını'' verip en uzun mesafe ücreti kestiği görünüyor. Yani devlet bana yinede 3.10 tl borçlu eğer herkesten bu şekilde fazla ücretler kesiliyorsa biriken paranın haddi hesabı olmaz

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: demirhan;435524
İnternette ceza görünmüyor fakat giriş olmasına rağmen ''giriş bilgisi yok uyarısını'' verip en uzun mesafe ücreti kestiği görünüyor. Yani devlet bana yinede 3.10 tl borçlu eğer herkesten bu şekilde fazla ücretler kesiliyorsa biriken paranın haddi hesabı olmaz

En uzun mesafe kestiyse(internette de görünüyorsa), arayın PTT'yi kontrol edip iade ediyorlar.
İnternette görünmüyorsa, herhangi bir borç da yoktur zaten. ;)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada dikkat edin artık HGS ler OGS den geçemiyor aynı kural OGS kullananlar içinde geçerli..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Arkadaşlar geçenlerde gerede gişelerden otobana girerken hgs okumadı, hemen durdum geri geri gelirken okudu. Biraz yavaş ve sesi duyana kadar ısrarcı olmak lazım herhalde.

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;435544
Arkadaşlar geçenlerde gerede gişelerden otobana girerken hgs okumadı, hemen durdum geri geri gelirken okudu. Biraz yavaş ve sesi duyana kadar ısrarcı olmak lazım herhalde.

Her ne kadar adı hızlı olsa da, max 30 km/h ile geçiyorum. Okuma sıkıntısı hiç yaşamadım, sadece birkaç kez yukarıda bahsettiğim gibi yanlış tutar yazdı tabelada. Her girişte ışığı kontrol ediyorum zaten. Yeşil yanması gerekiyor okuduğu anda.. :gkhn:

Çevrimdışı HaNcI

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar HGS niz plakanız üzerine ise sıkıntı yapmayın.Cünkü bende bi kac defa kacak gecis olarak gözüktüm daha sonra plaka sorgulaması yapıp arac üzerine hgs var ise ondan otamatik olarak düşüyorlar.İlk aldıgım zamanlar cep telefonuma' Kartal gişelerinden yapmış oldugunuz geciş 1.40 krs olarak duzeltilmiştir ' seklinde mesajlarla bilgilendirdiler..Su aralar gelmiyor ama otomatik hgs den düsüyorlar..Sorun yok yani :) Ayrıca bi dipnot olarak bilmeyen arkadaslar icin....Eger hgs niz yok ise ve kacak gecis yapmıs iseniz../ gün içinde HGS aldıgınız taktirde ondan otomatik olarak normal tutarı düşüyorlar bilginize ;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: HaNcI;435570
Arkadaslar HGS niz plakanız üzerine ise sıkıntı yapmayın.Cünkü bende bi kac defa kacak gecis olarak gözüktüm daha sonra plaka sorgulaması yapıp arac üzerine hgs var ise ondan otamatik olarak düşüyorlar.İlk aldıgım zamanlar cep telefonuma' Kartal gişelerinden yapmış oldugunuz geciş 1.40 krs olarak duzeltilmiştir ' seklinde mesajlarla bilgilendirdiler..Su aralar gelmiyor ama otomatik hgs den düsüyorlar..Sorun yok yani :) Ayrıca bi dipnot olarak bilmeyen arkadaslar icin....Eger hgs niz yok ise ve kacak gecis yapmıs iseniz../ gün içinde HGS aldıgınız taktirde ondan otomatik olarak normal tutarı düşüyorlar bilginize ;)

Aynen  :ok:

Çevrimdışı demirhan

• Elegance Hastası
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Girişte benim hgs yi okumadığı için çıkşta da en uzun mesafe ücretini kesti fazla kesilen parayı tekrar iade almaya kalkışsam herhalde 1 ay sürer.Bugün ptt ye gidip hgs mi kontrol ettirdim giriş bilgisi olmadıgı icin yapacak bişey yok gişelerdeki ptt lere sorun cevabını aldım nasıl ama. Bir işi beceripte uygulamaya sokamadılar biçok kişi aynı sorunları yaşıyor.