škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Taşınabilir Disk

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu aralar bakınıp duruyorum bu konu için forumlara ama net bişey karar veremedim hala burdada yazayım dedim:)

Şimdi sizce 500 GB lık 2,5" mi yoksa 1TB 3,5" mi ne amaçla kullanıcaksınız derseniz 500 gb lık arşivimi kopyalayacağım.

Marka konusunda kararsızı pc de seagate ve samsung kullanıyorum samsung yaklaşık 5 senelik maşallah taş gibi seagate 1 senelik 3 tane bad sector var ama samsungtan 2 kat daha hızlı..

Kimisi diyor seagate firmware problemli alınmaz kimisi diyo otobüste giderken WD diskim çalkalandı eve geldiğimde çalışmıyordu bu tarz şikayetler var..

Tavsiyelerinizi Bekliyorum :)

Çevrimdışı murat.ugur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Genel gorusum, yorumlara bakmam fazla.. Belki cogu bilincsiz kullanimlar sonucu olusan sorunlar. Benchmark siteleri size daha saglam bilgiler sunabilir. Eger mobile veri tasima istiyorsaniz 2.5" isinizi cok kolay bir hale getirecektir, yok benim isim sabit mobile istemiyorum diyorsaniz 3.5'' isinizi gorecektir. Markalar konusunda Samsung ve Maxtor'a guvenmem.. (isim geregi disklerle cok ugrasirim ve devamli elimde patlayan markalardir)Seagate ve western digital (animsayamadim caviar black serisi sanirim) benim tercihlerimdir.
-

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşa geçenlerde MediaMarkt'dan seagete'in 320'lik 2.5" hdd'sini almıştık, 119 TL'ye fiyatı gayet makuldü, aşağıda linkini verdiğim modeli ise 139TL idi. Bir bak istersen.

http://www.hepsiburada.com/seagate-500gb-8mb-5400rpm-expansion-2.5-tasinabilir-disk-st905004exd101-rk/productDetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd84549

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1 tb 3.5 tavsiye ederim cache i 16 değil 32 olmasına dikkat edin.Seagate güvenin yılların eskitemediği bir markadır.Maxorda alabilirsiniz çünkü maxtor u da seagate aldı.Western digital fena değildir fakat sıınma problemi vardır ,uzun kullanımlar için tavsiye etmem.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz erteledim o işi tavsiyeler için sağolun..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende düşünüyorum bu aralar..500 lük yetermi acaba? yoksa 1TB lik mi alsak..Gerçi şu anki ihtiycım 200 GB anca ama..HDD olunca doldururuz bellimi olur :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz önce Seagate FreeAgent-GO 500 GB modelini aldım. Tek kötü tarafı MAC için yazılımı yok..Gerçi gerek varmı o da tartışılır.Taktım çalıştırdım. 190 TL Teknolojix.. :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
taşınabilir ise smart disk öneririm.4 yıldır sorunsuz kullanıyorum.masaüstü için ise wd my book 1 tb güzel.bu ara vatan bilgisayarda kampanyada hemde
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
500gb aldım 170 tl.marka fujitsu simens,
egr seyyar olarak taşımayı hep düşünüyorsanız  2,5 inc mantıklı.ben öyle yaptım.