škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

direksiyon pompası acil yardım

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alperbaysal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yolda seyir halindeyken birden bire direksiyon sertleşti direksiyon lambası yandı ve sesli uyarı başladı ve diğer lambalarda yanıp sönmeye başladı.
Sanayiye götürdüm direk pompa dediler bu tur olay başına gelen var mı? yardımlarınızı bekliyorum.
Aracım 2004 fabia 1.4 16v 101 specıal

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Forumda bolca konu ve paylaşım var o hususta, geçmiş olsun

Çevrimdışı brudge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. 2 hafta önce 1300 tl verdim direksiyon pompasına.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sanayiye değil de bu işleri iyi bilen bir servise götürün, bazen açı sensörü, bazen sorunlu elektrik aksam (sigortalar, oksidasyon) da sorun çıkarabiliyor

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: brudge;435688
geçmiş olsun. 2 hafta önce 1300 tl verdim direksiyon pompasına.

Hocam hangi marka pompa sizin aracınızdaki ? 1300 tl ye kurtardıysanız sevindirici.

Çevrimdışı msami

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abinin dediği gibi mümkünse servise götürün, birkaç sene önce benim bir arkadaşımın aracının da  aynı problemi vardı sanayide yaptırdı ama yaptırdığına pişman oldu ayarlamayı iyi yapamamışlar :)

Çevrimdışı brudge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: umtdrn;435771
Hocam hangi marka pompa sizin aracınızdaki ? 1300 tl ye kurtardıysanız sevindirici.

inanın markasını bilmiyorum. aracım 2001 comfort 68bg. Ama yapılan işlemleri yardımcı olabilmesi açısından açıklıyayım.

Öncelikle akü ölçüldü, akü üstündeki sigortalara ve kutup başlarındaki oksitlenmeye bakıldı. Ardından pompa soketlerindeki oksitlenme kontrol edildi. Sorun yoktu.

Sonra elektrikçi çağrılıp pompa soketlerindeki değerler ölçülüp değerlerde sorun olmadığı anlaşıldı. Pompa arızalı teşhisi konuldu.

Ardından çıkma pompa arayışına girdik. Ankaradan çıkma pompa istendi (650 tl)
Çıkma pompa geldi, takıldı, arıza lambası söndü fakat pompa bir gün idare etti. Lamba tekrar yandı. İkinci çıkma pompa istendi. O arıza lambasını hiç söndürmedi.

Bu iş böyle olmaz kafamız ağrıyacak dedik ve sıfır pompa aldık taktık. Şuan için çok şükür bir problem yok.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Walla bir hafta kadar önce bakıma gittim.O anda aklıma geldi baktırdım. Benimki de KOYO çıktı. Servislere TRW geliyormuş. 3000 TL' yi bulur dediler. Şu anda sorun görülmüyor. Yaw ben metrese ev açsaydım bu kadar pahalıya mal olmazdı...... Bu araç ocağıma incir çubuğu dikecek bu gidişle.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Picasso;435811
Walla bir hafta kadar önce bakıma gittim.O anda aklıma geldi baktırdım. Benimki de KOYO çıktı. Servislere TRW geliyormuş. 3000 TL' yi bulur dediler. Şu anda sorun görülmüyor. Yaw ben metrese ev açsaydım bu kadar pahalıya mal olmazdı...... Bu araç ocağıma incir çubuğu dikecek bu gidişle.

Bilgin abi direksiyonla ilgili bir sıkıntı mı var? yoksa acı tecrübelerden kaynaklanan kuşku mu?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TRW marka pompalar Koyo ya gore daha kolay bulunuyor ve de daha ucuza maloluyor, Pompa koyo ise tek değil, direksiyon kutusuyla beraber alınmak durumunda ...ya da system TRW ye çevriliyor bu durumda da direksiyon kutusu değişiyor ve böylece rakam 3000 leri görüyor.
Sadece pompayı sıfırıyla değiştirerek 1300 vermek mantıklı ve fiyat olarak normal...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;435814
Bilgin abi direksiyonla ilgili bir sıkıntı mı var? yoksa acı tecrübelerden kaynaklanan kuşku mu?
@biHEmta,
O sibop olayı sırasında direksiyonu özellikle durduğumuz yerde çevirince farlarda ışık şiddetinde bayağı bir dalgalanma oluyordu.Akünün bir hayli zayıfladığı anlaşılmıştı. Değiştirince sorun kalktı halen ancak AVO ile bakıldığında 0.2 V kadar bir dalgalanma var. Gerçektende orjinal aküsünü ne yaptımsa normale de getiremedim. 45 A/h akü invertörde 2 saat kadar 40 Watt fleöransı anca yakabiliyor.Normalinde 10-11 saat kadar yakabilmeli.  Özellikle 2001-2004 arası modellerde bu konu edildiği için bende de haklı olarak bir kuşku oluştu.Acaba kabak ne zaman tepemizde patlayacak kuşkusu. Bu cuma 15 günlüğüne izne çıkacağım tahminen bir 3-3500 km yol yapacağız.Bir sıkıntımız olmaz inşallah.
Servislerde KOYO hiç bulunmuyormuş,Daha doğrusu benim anladığım TR distribütörü kasıtlı getirtmiyor.Milleti, böyle kertiyorlar. İyice emin olunca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına açık açık şikayet edeceğim distribütörü.Böyle bir rezalet ancak Türkiye' de olabilir.
Banada, sırası geldiğinde TOYO yok komple TRW ile değişiyor dediler 3000 TL o zaman ortaya çıktı.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende de aynı durum var bir kaç gün önce bu konuda topik açmıştım. direksiyon son zamanlarda sertleşti bende hemen hergün kaçınılmaz bir fabia problemini yaşama endişesi taşıyorum. hayırlısıyla şu arabayı sıkıntı çıkarmadan elden çıkarsaydım.

neyse hayırlı kazasız belasız yolculuklar.

Çevrimdışı fsultan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ya arkadaşlar bir elektrikçi söktü baktı aracı abi okunmuyor bu pompanın kodu dedi.aha önce değişmiş sanırım bu da çıkma dedi.ve sorunun pompada olduğunu söyledi.Dün bütün gün yanan arıza lambası bugün hiç yanmadı.birde tamirini yapan bir yer söyledi.2001 model fabia 1.4 68bg aracım sizce ne ola pompa markası.cihazda da sensör arızası görünüyordu ve farlar maşallah yerinde duramıyor.ön taraftan da ince ince sesler geliyor.

Çevrimdışı alperbaysal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim aracımda koyo marka cıktı ve birçok servisten tamir olmaz yanıtı aldım sıfır parça içinde 2.000 TL sadece parçası için fiyat verdiler.Bende bunun üzerine araştırmaya başladım ve İzmir 3.sanayide tamirini yapabilen ustaya rastladım.ustalar sadece vw group araçların elektrik ve klimasına bakıyor.İzmir'de böyle bir problem yaşayan arkadaşlar olursa gitmesini tavsiye ederim.Eser Oto Zeki Usta isteyene telefon numarasını da verebilirim.