škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kilometre kadranı fazla gösteriyor...

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar araç göstergede 130 ile giderken navigasyon 124-125 km civarı gösteriyor. Bu durumu daha önce de farklı araçlarda yaşadığım için çok önemsemedim ama yollardaki uyarı amaçlı dijital göstergeler de aracın göstergesinden eksik gösteriyor. Yine CC 150 de sabitken 142 ile radara girdim. Böyle bi durum başına gelen var mı?

Çevrimdışı amraam

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sebebini bilmiyorum ama genelde tüm otomobillerde gösterge gerçek hızdan bir miktar fazla gösteriyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yaşadığınız durum gayet normal, endişelenecek bir durum yok. Üreticilerin kasti yaptığı bir uygulama.

Kadrandaki hızınız değil GPS ve yoldaki radarlarda gördüğünüz hızlar sizin gerçek hızınızdır. Takriben %4-5 kadran sapması mevcuttur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hızır

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eger aracını süperb ise, digital olan km saati dogruyu gösterir.
Kadranlarda, her araçta %4-%5 fazla gösterir söyle ki; digital göstergede 50 kmh gösterirken kadranda 53-54 gibi görürsünüz, ama 100 kmh ile giderken kadran 106-107 gösterir, hızlandıkça oran birazcık değişiyor. Telaşlanacak bir durum yok ama, her araç için geçerli bir durum :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Normal bir durum ;)

Aracın dijital km saati de kadranla aynı gösteriyor bende, sonuçta ikisi de ecudan bilgi alıyor

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
%5 lik sapma normal, benim arabada da sapma var.
dijital ve kadran aynı gösteriyor.

Ama ortalama hız doğru gösteriyor.
Örnek: 100 km hızda CC yi açıyorum, trip i sıfırlıyorum.
hızımı hiç değiştirmeden bir müddet gidiyorum, trip te ortalama hızım 95/km/h gösteriyor..

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hızır;435938
Eger aracını süperb ise, digital olan km saati dogruyu gösterir.
Kadranlarda, her araçta %4-%5 fazla gösterir söyle ki; digital göstergede 50 kmh gösterirken kadranda 53-54 gibi görürsünüz, ama 100 kmh ile giderken kadran 106-107 gösterir, hızlandıkça oran birazcık değişiyor. Telaşlanacak bir durum yok ama, her araç için geçerli bir durum :)

Dijitalle kadran aynı zaten onda sıkıntı yok. Mesele aracın ölçtüğü değil dışarıdan ölçülen hız.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastik ebadını değiştirdiyseniz standart sapma dışında da hatalı ölçüm oluşabilir...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;435953
Lastik ebadını değiştirdiyseniz standart sapma dışında da hatalı ölçüm oluşabilir...

yok orjinal fabrika çıkışı jant ve lastik...

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu hızı sanırım arabada kullanılabilen en büyük jant veya çapa göre hesaplıyorlar. bundan düşük teker kullanıldığında hızda farklı oluşum gözlenebiliyor. tahminim bu. ayrıca trafik panolarında az gösterdiği doğru. bunu her iki arabamda da gördüm.