škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

tecrübeli arkadaşlar bi bakarmisiniz

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sporcu44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2004 skoda fabia special arabama bugun aksam halı saha maçına gitmek için bindim kontaği cevirdim arabada tık yok akü de problem yok göstergeler yaniyor ama çeviriyorum hiç bir ses ve de ateşleme yok maçtan arkadaslarla döndüm arabayi vurdurduk araba çalıştı ama araba hopluyor ve de epc ve motor ağriza işiğı yandı biraz sonra arabayi stop ettim arkadaş geçti araba çalıştı ve de tüm ışıklar normale döndü neden böle oldu acaba bilem bi arkadaş yardimcı olabilir mi acaba yarin ilk işim arabayi götürmek olacaktir şimdiden teşekkür ederim herkeze allah kaza bela vermesin kimseye

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha sonra çalışması aküyü gösteriyor.
Aküyü kontrol ettirin, ışıkların yanıyor olması sağlam olduğunu göstermez.
Büyük ihtimal şarjı azalmış/can çekişiyor..

Çevrimdışı sporcu44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ama arkadaşın arabasiyla ara kablo attik yine de çalışmadi sonra vurdurmayı denedik ilginize teşekkür ederim

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sporcu44;437247
ama arkadaşın arabasiyla ara kablo attik yine de çalışmadi sonra vurdurmayı denedik ilginize teşekkür ederim

kabloda kaçak v.s. vardır, bilemiyorum:S
Önce yine de önce aküyü kontrol ettirin, sonra marş dinamosuna baktırın.
vurdurunca çalışıyor, çalışınca da herşey normale dönüyorsa ve akü sağlamsa marş dinamosu..

Çevrimdışı sporcu44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sabah araba çalışmazsa eğer büyük ihtimal ile sizin dediğiniz gibi akü değişecek
akif bey epc ve beyin agriza ışığının yanmasi normal mi peki

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha onceleri ilk marsta abs isigi 2-3 sn durup oyle sonuyorsa bilin ki akunuzdendir:)

Çevrimdışı sporcu44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arabayi şimdi çalıştırmaya gittim yine aynı ışıklar yaniyo ama tık yok arabada arkadaşlar büyük ihtimal akü yarin bakalim yeni akü alicaz artik sizleri bilgilendiririm buradan iyi geceler dilerim

Çevrimdışı sporcu44

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet problem aküdenmiş değiştik sorun halledildi 120 tl opar akü aldım 20 tl de el emeği verdim sorun kalmadi ccevap veren arkadaşlarima teşekkür ederim iyi günler

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle