škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 için ECU - Box önerileri

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audilover;462847
Ayni sorunu yasamis birisi olarak kesin cozum dsg yazilimi diyorum artik 1000 devirden araci hizlandirmak zorunda kalmiyorum arac daha sorunsuz hizlaniyor.Yani ortalama her vites icin 400 rpm daha ileri alininca dsg kullanimi daha zevkli oldu.

İnşallah bahar bakımına saklıyorum çoğu şeyi dsg önceliklerimden olucak

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memetsahinjj8862;462810
105 bg 250 tork sanki bu a7 için yeterli gelmiyor mu? benim eski 136 bg 2.0 97 mondeodan sonra uçak kullanıyormusum gibi geliyor bana. zannederim çok dandikti bizim eski külüstür:D acaba gözden kaçırdığım bi perf.eksikliği mi var hani superb için bu motorun yetersiz kalma ihtimali var bencede ama hangi koşullarda verim/yanıt alamıyorsunuz a7 den?

Lütfen Yanlış anlamayın sakın,

97 model 2.0 mondeo her ne kadar 136hp olsa da torku 3700d/d de 176 dır. Atmosferik olduğundan max gücü ve torku üst devirlede üretir. Bu nedenle 1700d/d de 250 nm veren turbo beslemeli bir aracın daha güçlü bir his vermesi gayet normal.

Benim önceki araçlarım Insignia 1.6T ve Asra GTC 1.6T idi. Doğal olarak buu araçlardan sonra A7 nin perf ı tatmin edici gelmiyor.

A7 nin bu motoru kalkışlarda ve ara hızlanmalarda çok tatmin edici değil. Performans olarak klasik bir aile sedanı işte. Haa tabii alırken bunu bilerek aldık. Önceliklerimiz iç hacim, güvenlik, kalite ve konfordu. Ama yen nesil dizellerde olduğu gibi (özellikle kore grubu) 120-130 hp aralığında olsaydı inanın çok daha keyifli olurdu. Şu an Hyundai'ın 130 luk dizel motorları çok iyi perf veriyor. Üstelik sadece ECU ile 160hp bandında geziniyorlar

En azından eski nesil bosch beyin le piyasaya çıksaydı 140-150 hp civarına yükseltbilirdik :(

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;462908
Lütfen Yanlış anlamayın sakın,

97 model 2.0 mondeo her ne kadar 136hp olsa da torku 3700d/d de 176 dır. Atmosferik olduğundan max gücü ve torku üst devirlede üretir. Bu nedenle 1700d/d de 250 nm veren turbo beslemeli bir aracın daha güçlü bir his vermesi gayet normal.

Benim önceki araçlarım Insignia 1.6T ve Asra GTC 1.6T idi. Doğal olarak buu araçlardan sonra A7 nin perf ı tatmin edici gelmiyor.

A7 nin bu motoru kalkışlarda ve ara hızlanmalarda çok tatmin edici değil. Performans olarak klasik bir aile sedanı işte. Haa tabii alırken bunu bilerek aldık. Önceliklerimiz iç hacim, güvenlik, kalite ve konfordu. Ama yen nesil dizellerde olduğu gibi (özellikle kore grubu) 120-130 hp aralığında olsaydı inanın çok daha keyifli olurdu. Şu an Hyundai'ın 130 luk dizel motorları çok iyi perf veriyor. Üstelik sadece ECU ile 160hp bandında geziniyorlar

En azından eski nesil bosch beyin le piyasaya çıksaydı 140-150 hp civarına yükseltbilirdik :(

Ne demek tabiki yanlış anlama olmaz =) benimkisi tamamen eski yeni karşılaştırması= ) birazda bende performanslı kullanmaya Kıyamadigim içn bana oöyle geliyor olabilir. Bu ecu meselesinde sanki araba bbozulacak gibi geliyor ondan oturu cekiniyorum

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çekinmenize hiç gerek yok. Tabii doğru ellerde ve tecrübeli kişiler tarafından yapıldığında. Ama dediğim gibi maalesef henüz A7 1.6TDI da kullanılan yeni nesil bosch beyinler için yazılım yok. Önceki sayfalarda belirttiğim bir şirket yaptığını idda ediyor ama yazılımı aldıkları asıl kurum herhangi bir sorun oluştuğunda aracı garanti altına alırken Tr temsilcisi almıyor. O nedenle ben de şimdilik beklemedeyim

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen beklemekte fayda var zaten suanda önceliğim jant malum benimki enboşline :)

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memetsahinjj8862;462954
Aynen beklemekte fayda var zaten suanda önceliğim jant malum benimki enboşline :)

Bence sis farını da unutma hocam o haliyle korkutucu duruyo senin araba :)

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hicbir firmanin yazilim firmasinin motora garanti verecegini dusunmuyorum yurtdisinda bu isler sadece sigorta firmalari ile musteri parasini odeyerek sigortalatiyor oda hersey kapsamiyor.Yazilimdan kaynakli olusabilecek sorunlari anlamak sanildigindan daha zordur enjectorlerinizden sadece bri tanesi fazla puskurtse bu piston eritme sebebi olabilir dolayisi ile yazilimdan kaynakli kim motora garanti veriyorum derse inanmayin derim.

Yani nesil edc17 beyinlerden ziyada motor farkli bir motor eski motor kadar guc elde edilebilecegini dusunmuyorum daha ekonomi odakli dusunulmus bir motor yakinda protokol yayinlanir yazilim cikar diye dusunuyorum..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evt motor farklı ama yazılım da farklı. Bu yeni nesil tuning protection lı beyni henüz kırabilen olmadı. Kısa zamanda kırılması ancak VW den birinin dışarı bilgi sızdırması ile çözülebilecek gibi görünüyor

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Motor kontrol unitesi eski 1.6 tdi ile alakasi yok onda zaten suphe yok Eski unite ile yeni arasindaki en bariz fark vw nin tum dizellerde edc(bosch ) unitelerini benimsemis olmasi conti pcr2.1 daha kolay bir ecu idi yeni edc17 serileri yazilim yapilsa dahi hem motor teknolojisinin degisiminden hemde ecu nun cok daha mudahaleci olmasindan dolayi isler biraz daha zor.Basitce anlatmaya calistim:)

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu işe benimde çok merakı var superb hantalliktan kurtarmak istiyorum fakat
kötü sonuçlara maruz kalmaktan korkuyorum

Çevrimdışı audilover

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Superbler eski nesil kontrol unitesi ve motora sahip keyifle binilir bir kez yaptirirsaniz orijinal haline bir daha binmek istemezsiniz:)

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: chook;463009
Bu işe benimde çok merakı var superb hantalliktan kurtarmak istiyorum fakat
kötü sonuçlara maruz kalmaktan korkuyorum

Dayanamayıp Paşaoğluna gidip yaptırcam en sonunda. Para biriktiriyorum :))

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle