škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

A7 için ECU - Box önerileri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar slm,

A7'yi almayı planladığımdan beri 1.6 TDI'a chip yapılabiliyor mu onu araştırıyorum. Eski nesil 105lik TDI ların ECU ile 140hp 330Nm civarına çıkarılabildiğini biliyorum.

Ancak yeni nesil TDI larda, ki bu golf 7 de de var, henüz chip yapılamıyor. Bugün Revochip'in almanya'daki merkezi ile iletişime geçtim. Bana beyni açıp bakmamı Siemens ise yazılım yapıldığını ama Bosch ise yapılamadığını söylediler.

ECU yerine BOX çözümleri de mevcut. Yalnız ben BOX'a çok sıcak bakmıyorum. Çünkü yaptığı şey Common Rail basıncını artırmak. Bu uzun vadede ne kadar sağlıklı tartışılır.

A7 için ECU çözümü bilen duyan var ise. Bu başlık üzerinden paylaşabilirmiyiz?

Çevrimdışı Laden

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bekliyorum bilen duyan araştıran yaptıran arkadaşlardan yardımlarını bekliyoruz şimdiden ilginize teşekkür ederim.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Revochip Internationla'a mail atmıştım. Söylediklerine göre araçlarımızda 2 tür ECU varmış. Eski nesil beyinler siemens miş ve eğer siemens ise chip yapılabiliyormuş. ancak yeni nesil Bosch beyin henüz kırılamamış.

Bu durumda aracın beynini sökmeden kullanılan markayı öğrenmenin bir yolu var mıdır acaba?

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;439776
Selamlar,

Revochip Internationla'a mail atmıştım. Söylediklerine göre araçlarımızda 2 tür ECU varmış. Eski nesil beyinler siemens miş ve eğer siemens ise chip yapılabiliyormuş. ancak yeni nesil Bosch beyin henüz kırılamamış.

Bu durumda aracın beynini sökmeden kullanılan markayı öğrenmenin bir yolu var mıdır acaba?

Beyinin üzerinde markası yazar yazmasa bile üzerindeki seri numarasından bulunabilir :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İşte ben de onu soruyorum aslında. Kaputu açınca görebileceğimiz bir yerde mi, yoksa söküp takmak mı gerekiyor?

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence box yaptırmanın bi anlamı yok tam istenilen gücüde vermiyor diye biliyorum yazılım en mantıklısı beyin sol tarafta olması lazım bana kalırsada üzerinde yazıyordur buyuk ıhtımal

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzerinde beyinin markasi ve kodu yaziyor.. illa acilmasina gerek yok...

Yazilim daha iyidir ama yoksa tek cozum boxtur oda kotu degildir... yine de guzel gic verir...

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi ler suan için ilk sefer açılması gerekiyor unlock için açılmadan yapılamıyor
2013 ler de bazıları oluyor yeniler olmuyor

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Acilmasi gerekiyor derken beynin fiziksel olarak acilmasindan mi bahsediyorsunuz. yani OBD den yuklemek yerine beyin acilarak mi yukleniyor?

Box in da yeni nesil tdi lar icin onerilmedigini duymustum. ABT box takan cogu Golf7 orjinale geri donmus memnun kalmayip

Çevrimdışı josefsalvatini

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;439807
Acilmasi gerekiyor derken beynin fiziksel olarak acilmasindan mi bahsediyorsunuz. yani OBD den yuklemek yerine beyin acilarak mi yukleniyor?

Box in da yeni nesil tdi lar icin onerilmedigini duymustum. ABT box takan cogu Golf7 orjinale geri donmus memnun kalmayip

aynen beyın fızıkı olarak acılıyor

box takmayın derım

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fiziki olarak açılıp yapılabiliyorsa sorun yok, Astra H da da bu şekilde yaptırmıştım. Ama benim bildiğim kadarıyla Bosch un 1024bit den oluşan filtre ve checksum lı Tuning Protection 'ı henüz kırılamadı. Bu nedenle fiziki olarak açılması da fayda etmiyor. Yanlış mıyım?

Çevrimdışı c@n77

• Mean vRS...
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dogrusunuz... yeni tdi lerde yazilim yok daha...:(

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Umarım beynim siemens çıkar diye dua ya başladım :)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eveet bugün kesinleştirdim. Önceki araçlarıma yazılım uygulayan BoosterPerformance'a gittim. Beyin hemen akünün yanında. Adamlar sökülmesin diye resmen üstüne kilit vurmuşlar :) Neyse uzun lafın kısası bendeki beyin Bosch çıktı, yani maalesef yazılım yok.

Box sorduğumda ise TDI ların rail basıncına çok duyarlı olduğunu başta enjektörler üzerinde birçok zarara yol açabileceğiniz söyledi.

Bu durumda yazılımın çıkmasını beklemeye devam edicez maalesef :(

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazılımın çıkıp biraz oturmasını bekleyin derim. İlk yapılan 1.6 TDI lar bayağı hırpalanmıştı :)