škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Gittim-gezdim-gördüm az yaktım döndüm :))

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba arkadaşlar,

26 Temmuz sabah saat 06.00'da Antalya'dan Kaş istikametine doğru yola çıktık. Kaş üzerinden Fethiye Saklıkent kanyonu ve akabinde Ölüdeniz'e ulaştık. Öğlen saatleri olduğu için hemen kalacak bir yer ayarlayıp kendimizi Ölüdeniz'in serin sularına attık. Geceyi burada geçirip sabah kahvaltının ardından Dalyan'a hareket ettik.Dalyan'da tekne turu, delta gezisi ve karettaları izledikten sonra tekrar yola koyulduk ve Marmaris'e ulaştık. Marmaris'te sadece 15 dakika kaldık ve 10 Tl otopark ücreti ödedik :D Yola devam edip akşam üzeri Muğla'ya ulaştık. Muğla'da konaklayıp sabah Akbük istikametine doğru yola koyulduk. Akbük koyunda deniz keyfinden sonra Kuşadası'na doğrı yola koyulduk. Öğleden sonra Kuşadası'na ulaştık. Kalacak bir yer ayarlayıp kadınlar plajına gittik. Gece Kuşadası'nda konaklayıp sabah Efes'e doğru yola koyulduk. Efes Harabeleri'ni yaklaşık 2 saat zaman zarfında gezip Çeşme istikametine doğru yola koyulduk. Çeşme'ye öğleden sonra ulaştık ve kendimizi denize attık :) Akşam üzeri İzmir istikametinde doğru tekrar yola koyulup İzmir'e ulaştık. İzmir'de konakladıktan sonra sabah Ayvalık istikametine hareket ettik. Ayvalık'a ulaştıktan sonra sırası ile Sarımsaklı Plajını, Şeytan Sofrası'nı ve Cunda Adası'nı gezip Çanakkale istikametinde yola çıktık. Akşam üzeri Çanakkale'ye ulaşıp konakladık. Sabah kahvaltının ardından anlaştığımız bit tur bizi otelimizden alıp akşama kadar Çanakkale Şehitliği'ni gezdirdiler. Gezimizin en unutulmaz anı burasıydı. Tekrar otelimize gelip konakladık. Ertesi sabah kahvaltı yapmadan Bursa istikametine doğru yola çıktık. Biga'da harika bir kahvaltının ardından yola devam ettik. İnegöl'de köftemizi yedik ve hemen hemen no stop Kütahya üzerinden Afyon'a ulaştık. Bir süre dinlendikten sonra yola devam edip gece 00.30 civarı kazasız belasız evimize ulaştık. Bu geziye 2012 Octavia ile gittik. Bir kaç teknik bilgi vermek istiyorum:
Toplam 2230 km yol yaptık
Toplam 497,35 tl yaktı
Toplam 115,69 lt yakıt tüketti
Maxidot bilgi ekranında ortalama yakıt 100 km'de 4,9 lt oldu ama gerçekte 5,1 lt yaktı. Bu da gösteriyor ki maxidot bilgi verileri hemen hemen bire bir örtüşüyor :)
Kuruş hesabından gidersek 222 krş yaktı.
Tam 34 saat sürüş süremiz oldu.
Bu arada yolculuğumuz hep gündüz saatlerinde idi. Onun için yolculuğun büyük bir kısmında klima hep açıktı.
Önce Allah'ın izniyle daha sonra octimiz sayesinde kazasız belasız dertsiz tasasız gezimizi tamamladık.

Okuduğunuz için teşekkürler...

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi gezmişsiniz ;)
Octide iyi yakmış maşşalah yani nazar değmesin

Çevrimdışı melo_32_75

• ST Bursa
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
harika değerler ortalama hız neydi ? ve fotoları bekliyoruz :)

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melo_32_75;438700
harika değerler ortalama hız neydi ? ve fotoları bekliyoruz :)

Ortalama hız 78 km/h idi.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dalaman dalyan arası güzelyurt köyünde ikamet ediyorum keşke haberim olsaydı bana 7 km teğet geçmişsiniz.dalyan bana 20 km oraya hususi çay içmeye gideriz ailecek.karetta kaplumbağalarının olduğu yere gideriz her hafta denize.güzel yerlerdir.ama saklıkent bambaşkadır buz gibidir suyu.benim memleketimdir oralar.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;439262
dalaman dalyan arası güzelyurt köyünde ikamet ediyorum keşke haberim olsaydı bana 7 km teğet geçmişsiniz.dalyan bana 20 km oraya hususi çay içmeye gideriz ailecek.karetta kaplumbağalarının olduğu yere gideriz her hafta denize.güzel yerlerdir.ama saklıkent bambaşkadır buz gibidir suyu.benim memleketimdir oralar.

Hocam biraz ani bir gezi oldu. Ama biz bu geziden çok memnun kaldık. Seneye tekrarlamayı düşünüyoruz. Seneye iztuzu sahilinde denize girmek nasip olur inşaallah. Ömrümüz olursa inşaallah o zaman görüşür tanışırız :)