škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İlk harekette gelen ses

ixir · 15 · 3647

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Aracı ilk hareket ettirdiğimde tak diye bir ses geliyor. Bu geri viteste de oluyor, çok nadir yüksek vitesten düşük vitese geçtiğimde de oldu. Acaba sorun ön takımdan mı yoksa motor kulaklarında bi sıkıntı mı var.?

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sert kullanmaktan olabilir mi? Yani ayağınızı debriyajdan hızlı çekiyor olabilir misiniz?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Çok duyulan bir ses, fren-ABS sisteminden olduğu genelde söyleniyor. 3. Skodam bu ben hiç duymadım ama çok kişi varlığından bahsetti forumda...

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yeni yapmaya başladı daha önce sıkıntı yoktu. Genelde ilk çalıştırmada oluyor nedense.

Çevrimdışı tapout

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim aracımda da oluyor bu ses ; bir uzun tıkııırt sonra kısa bir tık sesi :) ama geri viteste olmuyor , araba ilk çalıştırıp kalkınca oluyor, ben çözemedim nerden geldiğini

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
triger den olmaz değilmi bende de var ilk calıstıgında gırrr yapıyor sonra susuyor :D sanki beni niye çalıştırıyorsun der gibi :D

Çevrimdışı TheRecruit83

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kalkış yaparken gazı az verip debriyajdan ayağını kaldırmadığın zaman avans vuruyor o olabilir. Bende genelde o zaman yapıyor

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Artik ani fren yaptığımda ga gelmeye başladı bu ses sanırım ustaya gitme zamanı geldi.

Çevrimdışı kzmtsn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İlk çalıştırırken gırrrr diye ses bendede var. Motor soğuk olduğunda yapıyo daha çok sanki. Birde vites takılıyken ayak denriyajda çalıştırınca duyuyorum çözemedim neyin nesi olduğunu :)

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kzmtsn;439938
İlk çalıştırırken gırrrr diye ses bendede var. Motor soğuk olduğunda yapıyo daha çok sanki. Birde vites takılıyken ayak denriyajda çalıştırınca duyuyorum çözemedim neyin nesi olduğunu :)

Benim sorunum farklı gırrr :D  sesi ciddi olabilir sanırım forumda ilgili konu olması gerek. Bu hafta tamire götürcem %90 motor kulaklarından kaynaklanıyor. Ufak motorlarda sık karşılaşılan bir sorunmuş. Parça ucuz işçilik pahalı bakalım kaç para sıkışmış :srk:

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
triğer yerine kullanılan zincirden geliyor olabilir mi ses?

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o ses kavramadan geliyor. özellikle dsg şanzımanlarda olan bir hadise bunlarda kampana elektrikli mi ya da başka bir sistem mi kullanıyorlar nedir kampana volana yapışırken çıkıyor. özellikle ileri ve geri vites kullanımında oluşuyor bu ses. avans ayarı mı fazla bilmiyorum. ben dsg kullanıyorum. vitesi geçirdikten bir saniye sonra geçiş yapıyor hissediyorum bunu.

Çevrimdışı ixir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;440039
o ses kavramadan geliyor. özellikle dsg şanzımanlarda olan bir hadise bunlarda kampana elektrikli mi ya da başka bir sistem mi kullanıyorlar nedir kampana volana yapışırken çıkıyor. özellikle ileri ve geri vites kullanımında oluşuyor bu ses. avans ayarı mı fazla bilmiyorum. ben dsg kullanıyorum. vitesi geçirdikten bir saniye sonra geçiş yapıyor hissediyorum bunu.

Dsg değil düz vites kullanıyorum ben bakalım bu hafta sıkıntı belli olur ustaya gittiğimde.

Çevrimdışı mstyy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ixir;440082
Dsg değil düz vites kullanıyorum ben bakalım bu hafta sıkıntı belli olur ustaya gittiğimde.

sonucu bildirirseniz sevinirim sanki aynı sorun bendede var.