škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

3000km bakımı ve kapılarda gıcırtı

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımın sol ön tarafından da gelmeye başladı gıcırtı sesi, sanırım herkes de var. 1500 km deki bi araçtan ses gelmesi ne kadar enteresan. Hay böyle skodanın...

Çevrimdışı 44cihan44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;513579
sonax gumi lastik parlatıcı ve yenileyici hepsiburadada var alıp onu spreyi süngere sıkıp arabanın kapısında kalan kadife gibi olan fitilere yedirin ses kalmıyor

Pekı bu ıslem ıcın sadece sonax lastık sprwyı mı lazom bende sonax gıbı kalıtelı olmasa da baska bır fırmanın lastık parlatıcısı var aynı ıslevı gorur mu acaba

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu gün  itibariyle kapı gicirtilarindan kurtuldum. Gicirtiyi yapan kısımları net olarak buldum, spacebacklerde orta direge kapıların basan kisimlarindaki fitillere silikon sprey sıkın biraz bekleyin kurusun sonra kapıları kapatıp bol kasisli yollarda test edin ses kalmıyor. Ben crc silikon sprey kullandım, gayet başarılı bir ürün, wurth bulsaydim onu alırdım ama buda iş gördü.

Çevrimdışı rapidchi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;515082
bu gün itibariyle kapı gicirtilarindan kurtuldum. Gicirtiyi yapan kısımları net olarak buldum, spacebacklerde orta direge kapıların basan kisimlarindaki fitillere silikon sprey sıkın biraz bekleyin kurusun sonra kapıları kapatıp bol kasisli yollarda test edin ses kalmıyor. Ben crc silikon sprey kullandım, gayet başarılı bir ürün, wurth bulsaydim onu alırdım ama buda iş gördü.

silikon sprey kisa vadede sorunu çözüyor ama sonax gummi lastik parlatma spreyi tavsiye ederim çok araştirdim donmayi önleme özelliğinden dolayi daha farkli bir koruma sağlayip lastikleri kişinda koruyup sesi tekrarlamiyor

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidchi;515651
silikon sprey kisa vadede sorunu çözüyor ama sonax gummi lastik parlatma spreyi tavsiye ederim çok araştirdim donmayi önleme özelliğinden dolayi daha farkli bir koruma sağlayip lastikleri kişinda koruyup sesi tekrarlamiyor

Hocam Sonax Gumi spreyden bende sipariş ettim. Bakalım gıcırtılar gidecekmi ;)

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kapilardan geliyo demissiniz ama benim aracimda ayni ses camlardan geliyor. Daha dogrusu cam fitillerinden.

Ses gelen yolda tüm camları açtığımda ses bariz sekilde kesiliyor.

Çevrimdışı BARADA

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
spreyde işe yaramadı ses geliyor hala, belli tam uygulayamamışımdır.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence arabanızdan gelen seslerle yaşamaya alışın. Daha önceki benzeri konularda bu konuya değinmiştim ve tekrar söylemek istiyorum. Bizde de rapid vardı kapı fitillerinden, ön göğüsten tıkırtılar gelmekteydi ama forumdan hakan ve doğan arkadaşımla insignia testine çıktığımızda inanılmaz trim sesleri vardı. Ablamda 2013 polo var ve polonun da kapı fitillerinden ses geliyor ve artık çukurlara düştüğünde onda da trim sesleri gelmeye başladı. Sonuç olarak artık yeni nesil araçların birçoğunda bu sesleri duymak mümkün. Tavsiyem arabanıza fazla haksızlık etmeyin.k Sadece keyifini sürün ;)

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
haksizlik etmiyoruz tabiki de bildigin arabanin icerisinde circir bocegi varmis gibi his vermeye basladi.

Henüz arac 5000 km'de.Ne derece dogru bu kadar erken ses gelmesi.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Km ile alakası yok. Güneşte cam fitilleri  ısınınca oluyor. Kış  aylarında olmaz. Hatta dün yağmur  yağdı. Hava serindi. Sabah hiç ses yoktu. Öğlen bindim sesler geliyor.