škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yüce Oto müşteri yada tersi ben satıcı komik ve garip bir olay

selchuk · 38 · 12109

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
başıma gelen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.skoda web sayfasında istek kısmına sorunumu yazmıştım.dedimki,uluslararası web sitesindeki aksesuar kataloğunda sizin bana yolladığınız katalogtan daha fazla aksesuar bulunmakta.acaba bunlarıda seçebiliyormuyum ve bayiye gitmeden bana fiyatlarını verebilirmisiniz dedim.dün öğlen saatlerinde beni aradılar yüce otodan.bize mail atmışsınız fakat bizim arkadaşlar sizin dediğiniz kataloğu bulamamış.siz nerden buldunuz elinizde varsa bize kodlarını ve fiyatlarını mail atabilirmisiniz dediler.garip bir durum.sanki ben satış yapıyorum:D bende dedimki benim öğrenmek istediğim bu ürünler geliyormu dedim.getiriyoruz dediler.anlamadığım bulamadığınız katalogtaki ürünleri nasıl getiriyosunuz:D mail attım bakalım nolcak.yakında CEO olursam şaşırmam:D:D:D
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şaşırtıcı olan ne :D

Hey Allahım ya nasıl bir distribütör bu! :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ben aracı alırken -laf anlatan kızı dinlerken- gülmekten tekerleri öpüyodum şovrumdaki arabaların.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;36669
ben aracı alırken -laf anlatan kızı dinlerken- gülmekten tekerleri öpüyodum şovrumdaki arabaların.

Her zaman söylerim bir "pazarlamacı-teknik müdür" olarak.. Satış görevlisi her zaman çok iyi bilgiye sahip olmalı, işini sevmeli, gelişime açık olmalı..Gelen müşteri daha bilgili olmamalı :)

Ondan sonra Hakan gibiler dalgasını geçer :D Haklı olarak..

2 sene önce falan 3 saat sadece müşteriye bilgi vererek satış yapmıştım..Adamda psikopatın tekiydi .Gurbetçi bir abimizdi :) Gitmiş görmüş hollandada bize gazlamaya çalışıyordu bilgisini..Tabi bizde hertürlü bilgi zaten mevcut ;)

Sonuç : 3600 TL trink para ve satış :D

Yüce oto ve satış personelleri kendilerini geliştirmeliler..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı azakoglultd

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yüce Auto ya mail atıp teklif götürsem , Skoda uzmanlık eğitimi verilir saati 100 TL diye :) bütün ekibi güzelce bi eğitsem bizde kurtulsak Turkiye de :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Ata'da 4 satış elemanı çıkar, 3 ünün maaşını bana ver, daha fazla araç satarım. iddialı mı? evet, çünkü bende iddialıyım.

evrak işine bi adam tutuversin :hanz:

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde bi arkadaşa Golf VI bakmaya konya yolundaki doğuş otoya gittik.Daldık içeriye bayada kalabalıktı.Özellikle bayanların çoğunlukta olması dikkatimi çekti :) Gerçi o fiyata o arabaları anca bayanlara satabilirler zaten :) Neyse bitane siyah dizel comfortline golf VI gördük.Gittik aracın yanına incelemeye başladık.5-10 dakka sonra satış temsilcisi beyfendi teşrif ettiler.Aracın özelliklerini anlattı bizde dinledik falan.Sonra ben dedimki bu araba neden bu kadar pahalı.Mesela siz olsanız alırmısınız diye sordum.Kesinlikle alırım dedi.Bu fiyata öylemi dedim.Evet dedi.Sonuçta sınıf lideri bir otomobil zaten ismi yeter falan dedi.Bende bu lafı bekliyodum zaten :D Satış temsilcisinin duyacağı şekilde arkadaşa dönerek '' doğukan biz sanırım yanlışlıkla mercedes bayisine geldik '' dedim :D:D Orda koptuk tabi ( satış temsilcisi hariç ) :D tabi sonra adamı fazla bozmamak için konuştuk bikaç soru daha sorduk ve ordan ayrıldık.Arabaya bindiğimizde hala gülüyoduk.Böyle satış temsilcileride var işte.Ne sattığını bilmeyen.Bilse bile mercedes sanan :D:D
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu sitede skoda konusunda ve diğer araçlar konusunda bilgis:blg:i en diplerde olan ben bile bu araç bayiilerinde ki elemanlarından daha fazla bilgi sahibi olabilirim diyorum.zira fethiye de chery bayiine gittiğimde araçda tigo da yani hafızalı hil holder varmı dediğimde o da ne demek demesin mi? bu eleman satış sorumlusuydu.gerisini hesap edin.Aslında bu satış temsilcilerini :acl:forumlarda zorunlu eğitime tabii tutup forum üyeleri huzurunda sınav yaparak sertifika verilmesi gerek.juri başkanı da hakan olmalı.:lol::adm::D
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;36669

Hakan sen nerden almıştın arabayı atadanmı anddanmı:D.

böyle bir durumda new beetleda başıma geldi.Ankara Konya yolundaki doğuş otoda.cahit yada cihattı satış temsilcisinin adı tam hatırlayamadım şimdi.dedimki new beetle istiyorum.en son 2007 de sattım dedi.sonra çıkardı bana new beetle cabriolet modelinin kataloğunu verdi.özellikleri bunun aynısı dedi alakası yok.siparişi geçin dedim.arabayı göstermeden satmam dedi:D.nasıl görcem dedim gelirse ararız sizi dedi telefonumu aldılar ne arayan var ne soran.6 ay sonra yine aradım yine aynı laf göstermeden satmayız.sonra baktım olmuyo müşteri temsilcisini aradım.durumu anlattım adam bilgisayara bakıyorum sistemimize hemen dedi.sonra hangi araba demesinmi:D:D:D en son sinirlendim bana merkezin telefonunu verin dedim.maslak doğuş otoyu verdiler orda sorun çözüldü aldım arabayı.ama gerek kalmadı özellik araştırmaya bü geçen süre zarfında 4-5 tane new beetle sürmüştüm.özelliklerini öğrenmiştim.Türkiyede araba almak eziyet.paranla rezil oluyosun resmen:D

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu New beattle sevdası nerden gelme acaba.Çünkü fazla tutulmayan bir otomobil.Aracı alma sebebiniz farklı olmak istemenizmi yoksa başka bir sebebten ötürümü aldınız bu aracı merak ettim gerçekten.Yada eşinizin isteği doğrultusundamı hareket ettiniz :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
babam hayran.birgün arabada giderken önünde 74 vosvos takla atmış ve içindeki burnu bile kanamadan çıkmış.o günden sonra hastası olmuş.sonra yenisini görünce benimde hoşuma gitti.ilk 1999 yılında görmüştüm.2006 da yeni kasası çıkınca dahada ilgimi çekti.düz vitesinide otomatiğinide sürdüm.otomatik daha seri geldi.sonrada aldım.baya memnunum yolda çok ilgi çekiyor ama ailecek olduğumuzda superbi sürerim sanırım bi gelsinde bakalım:)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu satış elemanlarının hepsi kasap hadi onu geçtim fuara getirdikleri adamlar tam felaket adama soruyorum 2.0 TDI CR motor superB için ne zaman gelicek diyorum bana öyle bir motor yok şu an diyor dicektim şaka mı yapıyosun abi seni bunun için mi koydular buraya :D:D

Ama yağ konusunda bir numara telefon felan aldılar diyo işte musait olduğunuz zaman gelelim test ettirelim aracı babam maslakta çalışıyo atik tek gelicekler o derece hizmette sınır yok :D

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
haklısın.ilk ata otomotiv satmaya başlamıştı 170 lik motoru.neymiş türkiyeye uygun değilmiş cr motorlar.şimdi ise bal gibi satıyolar.yakında 140 lık motordan çok satacak hemde