škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid yakıt tüketimi

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedat98;523178
Aracım daha 450 km de.
Yazdığım doğrultuda hareket etmenizi öneririm.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı coder32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arabayı yormadan normal  şehir içi sürüşümde,  son indirilen mazot fiyatına göre (3, 88) km de 25 kuruş yakmış.  Aracım 1.6 dsg şanzıman  dizel.

asiBenlik

• Ziyaretçi
Merhabalar aracımı yeni aldım 1.2 TSİ 90 hp dsg 600 km otobanda 4 kişi (85kg+83kg+109kg+56kg) 120-140km ortalama Yakıt tüketimi 10-11 90-100 km 4.5-6 lt Arasında genelde Hız sabitlleyici ile kullanıyorum.
Bayramdan sonra nasipse İzmir - Rize yolculuğum olacak bakalım tüketim nasıl olacak.

Çevrimdışı Edimax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: professor;440639
Dün ümitköy-armada arasında hiç basmadan (zaten radar var arada) 60-70 km hızla giderken   ortalama 2,7 litre gördüm, bu tdi motor inanılmaz gerçekten. böyle 15 dakika filan gittim sonra 2,9 ve 3,2 filan diye değişti. sonra trafiğe girince 4,1 ' de sabitledi. arabamdan çok memnunum iyi ki dizel almışım diyorum.
araciniz 1.4 mu yoksa 1.6 mi ben spaceback modeline baktim arifeden 1 gun once fabia ile spaceback arasinda kararsiz kaldim araciniz otomatik mi

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Edimax;523831
araciniz 1.4 mu yoksa 1.6 mi ben spaceback modeline baktim arifeden 1 gun once fabia ile spaceback arasinda kararsiz kaldim araciniz otomatik mi

Rapid spaceback al bence rahat genis ferah yeni gelenler 1.4 dizel 1.6 yok zaten ben iki ay once 1.6 dizel aldim

Çevrimdışı Edimax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Oflu29;523849
Rapid spaceback al bence rahat genis ferah yeni gelenler 1.4 dizel 1.6 yok zaten ben iki ay once 1.6 dizel aldim
fiyat listesinde 1.6 dizel gorunuyor arac benim hosuma gitti yakit nasil sehir ici kac litre dsg mi arac yoksa manuel mi

Çevrimdışı Managerhtd

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar  merhaba, Rapid  1,4 Tsı 125 beygir 2015 model style paket dsg şanzıman. Aracı arefe günü teslim aldım.istanbul bayisinden depoyu doldurdum çoruma çıktık, otoyolda hızı sabitledim 140 sabit hızla klima açık ortalama yakıt 6,3/100km  olarak  ölçtü. 50 km şehiriçi kullanımı çoruma geldiğimde toplamda  730 km yol yaptım. Kalan mesafe 110 km olarak gözüküyordu. Yakıt bana çok uygun geldi.bundan önce 1,4 101 beygir fabia vardı.O süratle klima açık 700 km yolu zor yapıyordum.
araç çok hoşuma gitti.motor alıştıkça daha da düşeceği kanaatindeyim.

Çevrimdışı audioslave

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
klima/yakıt oranıyla ilgili bir sorum var. derecesine göre yakıt sarfiyatı artıp azalıyor mu? misal klima 24 derece iken de 18 derece iken de aynı yakıtı mı tüketiyor?

asiBenlik

• Ziyaretçi
Vallahi 1.2 tsi almakla yanlış mı yaptık acaba diye düşünmüyor değilim.
1.4 tsi veya tdi almak daha mı iyi olurdu.
1200 km ulaştım ortalamam. 7.8
ama performansından çok memnunum. 1.2 adı var 160 Nm tork çok iyi.
Bakım izmir - rize - istanbul sonrasında izmir yolculuğundan sonra nasıl olcak yakıt merak ediyorum

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: audioslave;523890
klima/yakıt oranıyla ilgili bir sorum var. derecesine göre yakıt sarfiyatı artıp azalıyor mu? misal klima 24 derece iken de 18 derece iken de aynı yakıtı mı tüketiyor?

Bende merak etmiştim Klima açılınca 0.5lt tüketim artıyor, derece değişmedi ama fan seviyesini kısınca 0,4lt oluyor gibi geldi bana, yinede cok fazla faktör var araç durur vaziyette test yapmak lazım

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asiBenlik;523988
Vallahi 1.2 tsi almakla yanlış mı yaptık acaba diye düşünmüyor değilim.
1.4 tsi veya tdi almak daha mı iyi olurdu.
1200 km ulaştım ortalamam. 7.8
ama performansından çok memnunum. 1.2 adı var 160 Nm tork çok iyi.
Bakım izmir - rize - istanbul sonrasında izmir yolculuğundan sonra nasıl olcak yakıt merak ediyorum

Kardesim paran varsa dizel alsaydin uzun yolda arac bagaj dahil ful dolu 4.1 litre gordum ben hiz sabitleyicide 120km sabit te oda mazot 4 tl iken 16 kusur kurusa geliyo. 5lt de olsa yine cok iyi yakit oranlari bole az yakit ben hundai de felan diger bircok aracta gormedim

asiBenlik

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Oflu29;524008
Kardesim paran varsa dizel alsaydin uzun yolda arac bagaj dahil ful dolu 4.1 litre gordum ben hiz sabitleyicide 120km sabit te oda mazot 4 tl iken 16 kusur kurusa geliyo. 5lt de olsa yine cok iyi yakit oranlari bole az yakit ben hundai de felan diger bircok aracta gormedim

Kardeş işte o para kısmında takılı kaldığım için 1.2 de kaldım.
Bakalım hayırlısı. Görecez ne olacak...

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende senin gibi idim dusundum dusundum en son biraz sikisip kredi ile dizele dondum 600 kredi odeyecegime 850 odeyim dedim bari az yaksin gezebileyim sonucta benzinli alsaydim yakit ile kredi odemesi 870 e geliyodu dizel aldim araci 5 ayin ortasinda aldim 3600 km suan aldim alali 4uncu tam depomu kullaniyorum dahada yarimdan 2 cizgi geride bilgisayar 380 km gider gosteriyo

asiBenlik

• Ziyaretçi
Eee hemşerim son Pişmanlık fayda etmez. Herhalde bu gidişle 3600 km de 5 depo olur herhalde...
Biraz daha düşer diyorlar ama görecez.

Çevrimdışı emre.tk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;524006
Bende merak etmiştim Klima açılınca 0.5lt tüketim artıyor, derece değişmedi ama fan seviyesini kısınca 0,4lt oluyor gibi geldi bana, yinede cok fazla faktör var araç durur vaziyette test yapmak lazım

Octavia'da klima hızı ve derecesine göre 0,5 ile 0,8 arasında değişen bir tüketim oluyor. Rapid için de aynıdır sanırım.