škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid yakıt tüketimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Oflu29

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asiBenlik;524020
Eee hemşerim son Pişmanlık fayda etmez. Herhalde bu gidişle 3600 km de 5 depo olur herhalde...
Biraz daha düşer diyorlar ama görecez.

Yakit isine cok takintim var umarim sizinki de duserde binerken rahat binersiniz

Çevrimdışı a.L.i

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
araci aldigimdan beri 1750 TL lik mazot almisim. 4 ay bitecek araci alali.

Toplamda 7200 km yol yapmisim.

1750 / 7200 = 0,243 krş.

Çevrimdışı a_yavuz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de en son 120 km'lik mesafenin yüzde 80'ini hız sabitleyicisi (120 km/h) ile katettim. Ortalama yakıt 4.8 idi. 3.92 mazot birim fiyatıyla kilometresi 19 kuruşa falan tekabül ediyor bence gayet makul bir yakıt performansı. 1.6 TDI manuel rapid spaceback

Çevrimdışı eyupsag

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar;
Bende Yakıt Değerimi Sizlerle Paylaşmak İstiyorum;
öncelikle  arabamı arife günü fulledim 180 tl 46,50 LT Mazot Aldı. (Araç 2013  Model 1.6 TDİ DSG Elegance) Güzergah İstanbul Tuzla-Kastamonu Cide Yolu  300 KM Otoban 365 KM Bölünmüş yol 145 Şehir İçi Diye Tabir Ettiğimiz  Engebeli Bol Viraşlı ve Dik Rampalarla Dolu Yol. Otobanda Biraz Trafiğe  Takıldım Ama O kadar uzun Değil Topladan 45 DK. Hız Sabitleyiciyi 120 KM  ye Sabitledim. Bölünmüş Yol 70-90 km saat Engebeli Yollarda ise 10-50  km saat Ayrıca Klima 1 Seviye de Açıktı 2 Kişi Bagaj Dolu. Dönüşte Bolu  Mengende Tekrar Doldurdum. 160 TL Lik Yakıt Aldı 810 KM de Yol  Bilgisayarı 4,5 Göstersede 41 LT Mazot Aldığım İçin Ortalama 100 km 5 lt  falan yaktı. km 20 krş falan geldi bana gayet iyi geldi. İnşallah  yardımcı Olabilmişimdir.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen uzun yolda 20 krş civarı yakıyor, içinde trafik ş.içi kısa mesafe ve 120-80 km hızlar karma olarak benimde hesabım 20 krş civarı çıktı 5-5.2 lt/100km gibi bir ortalama yapıyor, hepsi uzun yol ve 80-100 km hızlarda sabredebilsem 18,5 krş kadar iner galiba.

Çevrimdışı sedat98

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1,2 tsi. Ben İstanbul dan Ankaraya gidip geldim, giderken 6,3 gelirken 6,8 lt yaktı. Toplam da 1400km oldu ortalama 31 kuruş. Biraz yüksek geldi bana, çok zorlamadan kullandım.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güncel yakıt değerleri;
İstanbul ş.içi normal yoğunlukta istanbul trafiğinde mazot litre fiyatı 3.87tl 50tl mazot (12,92lt) ile ışık yanana kadar 230km yaptı, kullanım normal tarzda ekonomi düşünülmeden ve bazen performanslı kullanıldı, lt olarak 5.6lt/100km hesaplanmasına karşılık ortalama2  4.8lt/100km gösteriyor, parasal hesap olarak 21,7 krş çıkıyor.

Çevrimdışı MOONWALK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
depoyu fulledim adanaya gittim taplam 530 km yol yaptıktan sonra 92 tl lik yakıt aldı araç 1.6 tdı DSG

Çevrimdışı MOONWALK

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: saday;526066
Güncel yakıt değerleri;
İstanbul ş.içi normal yoğunlukta istanbul trafiğinde mazot litre fiyatı 3.87tl 50tl mazot (12,92lt) ile ışık yanana kadar 230km yaptı, kullanım normal tarzda ekonomi düşünülmeden ve bazen performanslı kullanıldı, lt olarak 5.6lt/100km hesaplanmasına karşılık ortalama2  4.8lt/100km gösteriyor, parasal hesap olarak 21,7 krş çıkıyor.

istanbul trafiğine göre yakıt tuketimi çok başarılı bence

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TDI , DSG henüz 2.249 KM de bunun %950İzmit şehiriçi , istanbul kadar olmasa da yoğun , ortalama hızına bakarım sonra 2.249 KM için , ve ortalama 6.2 Litre.

Sırf otobandan İstanbul'a bir kere gitme şansım oldu , 4,7 Litreydi 88 Kilometre sonunda.

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hız ortalamam 34 Km/Saat demek ki bayağı bir şehir içi..

Çevrimdışı Anatolia

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sanırım rapidler fabialardan fazla yakıyorherhalde kilo farkından kaynaklanıyor

Çevrimdışı korhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
e tabii , kilo farkının muhakkak negatif etkisi olmalı.

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Trabzon şehir içi çoğunlukla sahil yolu, karma 4.8 lt baya iyi aslında.

Çevrimdışı saday

• CABRİO
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: egeadam;526672
Trabzon şehir içi çoğunlukla sahil yolu, karma 4.8 lt baya iyi aslında.

Yol bilgisayarı eksik gösteriyor, hesap yapınca en az 0,5lt fazla çıkıyor, kaç kere denedim uzun yolda, hatta 4.1lt karma yazdığında hesapta 4.9lt gibi çıktı o yüzden hep hesap yapıyorum, yol bilg. değeri tam doğru olmuyor.