škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima cortlaması ihmal etmeyin!!!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melihgnc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
tüm bakımları yapıp yaklaşık 1700 km yol geldikten sonra mersin de 2 gün konakladım ve aracı çalıştırmadım. 2 gün sonra sabah araçla ilerlerken motordan bir ses geldi ve dumanlar cıkmaya başladım. klimayı kapatıp kaloriferi açtım ve hemen sağa çektim. kontağı kapatmadım. hararet göstergesi yerindeydi. ben de klima dan olduğuna kanaat getirdim. bir kaç dakika sonra klimayı actım ve yine aynsı oldu. doğru klimacıya gittim..

orada sorunun radyatör fanının çalışmamasından ötürü olduğunu söylediler. araç fanı açıyor ama klima devreye girince fan çalışmıyor. meğer klimayı açtığın anda fan devreye girer ve klimayı kapatana kadar da durmaz mış. çook uzun uğraşlar sonucu arızanın sol teker altındaki röle ve kumanda panelinde olduğu anlaşıldı. ustam sağolsun ikisini de tamir edip lehimlerini sağlamlaştırıp tekrar monte etti. o duman da dışarı kaçan klima gazıymış.. sonuçta tüm klima bakımını yaptık 4 saat sürdü işlem ve 130 tl ödedim işçiliği iyi ve skodaları tanıyan bir abimiz. gondol otelin çaprazında uğur oto elektrik....

klimanızı açtığınızda bi kaputu açıp bakın fanınız çalışıyor mu çalışmıyor mu,, çalışmıyorsa klimacıya gitmenizde fayda var..

saygılarımla..

Çevrimdışı ruyaci

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
a5 lerde 2 tane fan var 1 tanesini değişmiştik bizde ama böyle olmamıştı.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende farklı bir sorun oluştu,geçen yıl gaz basılmıştı 70 tl bayılmıştık ama geçenlerde dayanılmaz oldu gittim klımacıya 50 tl dedi gaz gitmiş dedi.e dedim her yıl size aidat mı ödeyeceğim nedendir sıkıntısı diye sordum.klimaya gaz basınca ön radyatörü tazyizkli suyla yıkayınca suçlu bulundu.ön radyatörün yanında beyaz renkli çerçevemidir nedir onun içinden filtre çıktı o filtrenin contasımı ne vardı onun yanından su fışkırmaya başladı ve havası anormal kaçıyordu gaz kaçağı yani.bu defa söküldü ve işçilik dahil 170 tl bayıldık.ama süper oldu şimdi anında soğutuyor süper şoklama soğuk,hayat varmış arkadaşlar.içindeki filtre var içinde taşlar varmış nem mi yapıyor alıyor mu bişi dedi eleman.yolda bulsanız almazsınız içinden çıkan kısaydı şimdi koydukları daha uzun.bilginize sunulur.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ