škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

petlas nasıl?

0 Üye ve 15 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar petlas ilimiz kırsehirde üretilmesine ragmen güvenipte pek almak istemiyoruz.ama gördügüm kadarıyla baya lüx araçlarda gördüm ankarada superblerde passatlarda  vectralarda vs vs sitemizdede kullanan varmı  memnuniyet durumu nasıl? memnunmusunuz lastiklerden
elegance=ugurcnplt

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Beytullah Abi'nin fabiada vardı uçuyoduk bağlantı yollarında bi o camda bi bu camdaydım iyi idi performansı ama ömrünü bilemem. kendisi sölesin :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende senin gibi pek güvenemiyorum.205/55/r16 4 mevsim sordum 125 tl olur dedi tanesi için.goodyear var tanesi 230 ama kampanyalı 200 olur demişti.bende en sonun da 1 adet çıkma ile hallettim işimi.ama petlasdan daha beter adı sanı duyulmamış nice lastikler var millet cayır cuyur:hanz::hanz: takıyor.en sonun da hakan'a benzedim ya her neyse.:kiki:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;36870
bende senin gibi pek güvenemiyorum.205/55/r16 4 mevsim sordum 125 tl olur dedi tanesi için.goodyear var tanesi 230 ama kampanyalı 200 olur demişti.bende en sonun da 1 adet çıkma ile hallettim işimi.ama petlasdan daha beter adı sanı duyulmamış nice lastikler var millet cayır cuyur:hanz::hanz: takıyor.en sonun da hakan'a benzedim ya her neyse.:kiki:

Hankook markasınada böyle yaklaşılıyordu ucuz felan diye sonra çatır çatır taksicilerin nerdeyse hepsi takmaya başladı bizde kışlıklarda kullanıyoruz 4 seneyi geçti hala allaha şükür kütür kütür maşallah :hanz:

Ben şahsen goodyear tavisye etmem hamuru serttir rahatsız edebilir..

onun yerine michelin conti vs bakabilirsiniz tabi yine ekliyorum dunlop hariç :D

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bridgestone ve michelin en iyisi sanırım
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu an kullandıklarım continental ama buna rağmen burda hafifde olmasa bile çukurdan geçerken 8o km hız falan ancaydı önce biri sonra 3-4 ay sonra da diğeri balonladı.tanesi 2007 haziranında 280 tl ye alınmış.bende birini yamattım diğerinide çıkma aldım istanbuldan getirttim 60 tl.şu an canavar gibi.en az 5-6m kesin var.artık hepsi birden eskirse değiştireceğim inş.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada diş derinliğinede güvenmeyin çoğu lastikçi hamurun ömrü yok der bana göre var 4-5 sene en fazla..

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ben de maddi sebeplerden MAXXIS aldım

195 50 15'in tanesi 90 lira. Bridgestone için 200'e yakın fiyat vermişlerdi. En ucuz ve tanıdık lastik 160 TL ile Pirelli idi.

İşimi görüyor, ama illaki ucuz malın vardır bi illeti.

Frende ya da tutunmada bi sorun yaşamadım, 6000 km oldu.

Bir de bu tür ince dişi olmayan lastiklerde aşınma daha makul seviyede oluyor. Örneğin GT3'ün ince dişleri daha erken kopabilirken ER300 gibi daha düz lastikler daha uzun gidiyor. İkisini de kullandığım ve eskittiğim için biliyorum.

Yine de iyi lastikten yanayım.

Ankara'da Abdulkadir Özcan var, irtibat kurulup sipariş verilebilir.
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2009, 16:38:48 Gönderen: turker »

Çevrimdışı seyyah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Petlas bildiğim kadarıyla daha çok Türk Hava Yolları na çalışıyor.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik işini riske atmamak lazım bence.kaliteli ve tutuşu iyi olanı seçmeli.Allah korusun kötü sonuçlara yol açabilir.aradaki farkı ödeyerek kaliteli lastik almak daha mantıklı.
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=697&highlight=petlas#post697

ben çok memnunum...:ok: tanesi ben aldığım zaman 100 tl filandı sanırım... yol tutuşu filan çok iyi... valla diş derinliğini ölçmedim...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

ahmettatlı

• Ziyaretçi
boşversenize ya
goodyear & continental
gerisi çöpe

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: ahmettatlı;36968
boşversenize ya
goodyear & continental
gerisi çöpe

hiç continental kullandınmı.? benim arabada var bedava vereyim isteyen varsa. michelinden daha pahalı ama beş para etmez.iki yılda plastik gibi oluyor ondan sonra değirmen gibi lastik sesi ve kuru yolda bile kızaklama.
2 gündür benm de internette lastik araştırması yapıyorum petles baya kafama takıldı. int. yaklaşık 10 saat araştırma yaptım petles kullananların %90 dan fazlası olumlu yorum yapmış ve tavsiye ediyor.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
ben continental kullanıcısıyım, bedavaya gidecek bir lastik olduğunu düşünmüyorum. bi çok kez '''sadece kendi kullandığım''' marka hakkında yorumda bulundum.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: beytullah;36943
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?p=697&highlight=petlas#post697

ben çok memnunum...:ok: tanesi ben aldığım zaman 100 tl filandı sanırım... yol tutuşu filan çok iyi... valla diş derinliğini ölçmedim...

beytullah hocam bende lastiklerimi değiştireceğim, petles altarnatiflerimden birisi. lastikçi arkadaşa da sordum iyi lastiktir dedi.
benim için birinci derecede ses ve ıslak performansı önemli , kuru yolda her lastik iş görüyor ancak yağışta lastiğin ne yapacağını bilmek lazım.
bana bu konularda bilgi verebilirmisin. teşekkürler.