škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

petlas nasıl?

0 Üye ve 13 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;37004
beytullah hocam bende lastiklerimi değiştireceğim, petles altarnatiflerimden birisi. lastikçi arkadaşa da sordum iyi lastiktir dedi.
benim için birinci derecede ses ve ıslak performansı önemli , kuru yolda her lastik iş görüyor ancak yağışta lastiğin ne yapacağını bilmek lazım.
bana bu konularda bilgi verebilirmisin. teşekkürler.

yol tutuşu ve frenlemeden çok memnunum...:ok: hakan biliyo virajlara nasıl daldığımızı..  ses konusunda bişey diyemicem... ben dizel motorun bile sesini duymam yolda...

tavsiye ederim... memnun kalırsınız...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
benim ankara-kaynaşlı otobanında yaptığım hızı otoban çıkış bağlantı virajında yapıyordu :D :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Conti belki ses yapar (bana gore sessiz) ama yol tutus ve frenaj cok iyidir. Heleki kucuk sinifda yeralan otomobillerde ecocontact 3 serisi lastik vardir, o lastikler dahada guzel..

Ha lastik ecocontact EP ise kesinlikle soylenenler dogru berbat bir lastiktir o seri!
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;37137
benim ankara-kaynaşlı otobanında yaptığım hızı otoban çıkış bağlantı virajında yapıyordu :D :D

Dun kulaklarini cinlattik Hakan seninde :D  Kaynasli otobaninda onumde senin arabanin aynisi hemde TDİ :D

Arkasindan gazladim, -170 km / h hizla yegisemedim valla  :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında herkes kendi kullandığı lastiklerden bahsediyor ve ona göre yorum yapıyor.haliyle kafa karışıyor ve içinden çıkılmaz hal alıyor.o zaman lastik test sürüşleri ve  desibel ölçülerini dikkate almak gerek.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;37194
aslında herkes kendi kullandığı lastiklerden bahsediyor ve ona göre yorum yapıyor.haliyle kafa karışıyor ve içinden çıkılmaz hal alıyor.o zaman lastik test sürüşleri ve  desibel ölçülerini dikkate almak gerek.

Valla hocam ben michelin, pirelli, conti, vs bir cok marka lastik test etme imkanim oldu. İclerinde michelin,conti,goodyear cok iyi cikti. Tabi gidipte GT3 iyi diyemiyoruz.. Michelin energy guzel yol tutuyor. Ama sicakta vicik vicik otuyordu. Ayni arabaya conti taktik ses cok degisti..

Mi helin aldigimizda ilk kez dobloya yepyeni lastik daha ilk haftada patladi...Ama genel olarak basarili idi. Contiye gectgimizde ne patlama ne bisey yasandi. Sonucta sirket araci dag tas bayir asfalt heryerde geziyor araba.. Artvine gitti geldi. Artivinin cakilli ve tasli yollarinda  bir kez bile sorun yasamamis arkadas...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;37193
Dun kulaklarini cinlattik Hakan seninde :D  Kaynasli otobaninda onumde senin arabanin aynisi hemde TDİ :D

Arkasindan gazladim, -170 km / h hizla yegisemedim valla  :D

normaaaal.... :kiki: görebilmiş olman bile çok iyi kamyonetinle :hanz:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;37204

aha... kavga çıkacak...:hanz::hanz:

seyredelim...:kiki:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biz michelin, pirelli, hankook,bridgestone hepsini kullandık.İçlerinden en iyi pirelli çıktı.55,000 km her türlü yollarda kullandık banamısın demedi en sonunda değiştirmeye kalktığımızda her frende kızaklıyodu her kalkıştada ful pati çekiyodu.lastikçi ilk defa böyle lastik gördüm demişti.en kötüsüde hankook çıktı.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2009, 13:08:47 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;37204

Hakan bu lafı önce söyleyeydin çankırıdan sapıverirdik Angaraya bebelerin arasına gösterirdim sana ruhsatımı :hhh::boks: :hanz::kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;37234
Hakan bu lafı önce söyleyeydin çankırıdan sapıverirdik Angaraya bebelerin arasına gösterirdim sana ruhsatımı :hhh::boks: :hanz::kiki:

çankırıyı beğendin mi ne hatırlıyon hakkında :D :D :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;37236
çankırıyı beğendin mi ne hatırlıyon hakkında :D :D :D

Lafı değiştirme :vur:Ilgazdan geçtik biz :favo3:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;37211
biz michelin, pirelli, hankook,bridgestone hepsini kullandık.İçlerinden en iyi pirelli çıktı.55,000 km her türlü yollarda kullandık banamısın demedi en sonunda değiştirmeye kalktığımızda her frende kızaklıyodu her kalkıştada ful pati çekiyodu.lastikçi ilk defa böyle lastik gördüm demişti.en kötüsüde hankook çıktı.

bende bridgestone turanza kullandım baya iyiydi.hızlanma ve fren mesafesi çok iyi ama 4 mevsim olduğu için kışın karlı buzlu yollarda tavsiye etmem
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;37240
bende bridgestone turanza kullandım baya iyiydi.hızlanma ve fren mesafesi çok iyi ama 4 mevsim olduğu için kışın karlı buzlu yollarda tavsiye etmem

O lastik güzeldir ama biraz sert bir lastiktir..4 mevsim olduğunu düşünmüyorum ben o lastiğin.Şu ana kadar gördüğüm ve beğendiğim tek 4 mevsim lastiği Goodyear üretiyor..Hatta lastiği dikkatli inceleyen olursa görecektir.Lastiğin taban kısmı kış lastiklerindeki desene sahiptir.Bu tasarım iyidir ama tam anlamıyla 4 mevsimdede tam verim alınmaz.Ama güzel lastik..Tabi feci pahalı..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;37239
Lafı değiştirme :vur:Ilgazdan geçtik biz :favo3:

ovhoo gastmonu ora :D