škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

215/45 R16 Alternatifi ?

AlperY · 83 · 51098

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yenirapid

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kışlık lastik taktırmak için gitigim 2 yerde sürtme yaptı.
 Direksiyon dönmedi

Çevrimdışı wimpir

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: einsteinn;451946
aracın 215 45 16 ebatına alternatifi 185 60 15 mi 195/55/r15 mi??????

195/55/15

Çevrimdışı yyuuss55

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
En doğru lastik ölçüsü depo kapağında yazan değerdir. Buna göre ayarlarsanız hem sürüş keyfi, hem yakıt tasarrufu sağlarsınız.

Çevrimdışı Başkan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlara merhabalar.Benimde rapıd 1,6 tdi ım var. 23 kasımda gece yoldaki ne olduğunu bilemediğim bir cisim yuzunden arka sağ lastiğim yanaktan yarıldı. Stepneyi taktım fakat tam boy dedikleri stepne 15'' dolayısıyla uzun süreli kullanıma uygun değil. Fakat o tarihten beri Dunlop 215 45 16 86H lastik arıyorum maalesef hiçbir yerde yok. Lastiğim yarıldığında aracım 9500 km.de idi. Suan 10.000 km.de. Bana 1 adet bu lastikten lazım. Nereden bulabilirim yada elinde ıyı durumda belirttiğim km.lere yakın seviyede lastiği olan varmıdır. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı Boldenon

• Fast & TDI
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aklima gelipte his stepteye bakmadim. Bi ara bakayim bakalim.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
195 50 16 petlas kış lastiği taktirdim bugün.  Tanesi 190tl.

Çevrimdışı serkan genç

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Başkan;455262
Arkadaşlara merhabalar.Benimde rapıd 1,6 tdi ım var. 23 kasımda gece yoldaki ne olduğunu bilemediğim bir cisim yuzunden arka sağ lastiğim yanaktan yarıldı. Stepneyi taktım fakat tam boy dedikleri stepne 15'' dolayısıyla uzun süreli kullanıma uygun değil. Fakat o tarihten beri Dunlop 215 45 16 86H lastik arıyorum maalesef hiçbir yerde yok. Lastiğim yarıldığında aracım 9500 km.de idi. Suan 10.000 km.de. Bana 1 adet bu lastikten lazım. Nereden bulabilirim yada elinde ıyı durumda belirttiğim km.lere yakın seviyede lastiği olan varmıdır. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yeni lastik alırken satıcılar yarılma dahil lastiklere garanti veriyorlar ve garanti kapsamında lastikleri değiştiriyorlar. Bu durum yeni araçlarda da geçerli midir? Aracın garantisi kapsamına lastik yarılmaları da girer mi araştırmak lazım bence.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@Başkan, @serkan genç
Tahminimce bu durumda Lastik için garantiyi skoda vermez, dunlop ile temasa geçilmesi gerekir.

Çevrimdışı hakangultepe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastik ebat dönüşüm tabloları var. Ona göre yapabilirsiniz.

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanılmıyorsam depo kapağının içinde tablo var. ona bakın isterseniz.

Çevrimdışı scorpion

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;457371
195 50 16 petlas kış lastiği taktirdim bugün.  Tanesi 190tl.

214/45/16 lastikle kıyaslarsanız nasıl lastikler birde araç üzerinde resim ekleyebilir misiniz.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: scorpion;491800
214/45/16 lastikle kıyaslarsanız nasıl lastikler birde araç üzerinde resim ekleyebilir misiniz.
Cok agresif kullanan biri degilim. O yuzden verdigim bilgiler sakin kullanim icin. Lastiklerden memnunum. Ses ve konfor olarak dunlop lari aratmiyor. Tabi kis lastigi oldugu icin yakit tuketimi fazla oluyor. Resmi de yarin eklerim.

Çevrimdışı scorpion

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bluevelvet;491803
Cok agresif kullanan biri degilim. O yuzden verdigim bilgiler sakin kullanim icin. Lastiklerden memnunum. Ses ve konfor olarak dunlop lari aratmiyor. Tabi kis lastigi oldugu icin yakit tuketimi fazla oluyor. Resmi de yarin eklerim.

Teşekkür ederim ben hep lastik yanağı 50 olursa konfor artar mı onu merak ediyorum bu yönde bir fark hissettiniz mi gerçi lastikler kış lastiği olduğundan karşılaştırmak da pek doğru değil ama.

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
215/45/16 ile 195/50/16 için lastik yanağı 45ten 50ye çıkmasına rağmen iz genişliği düştüğü için iki lastik arasındaki yanak ölçüsü farkı 7.5mm. 50 yanak olan 7.5mm daha büyük. Nerdeyse aynı. Konfor konusunda bir artış olmadığını düşünüyorum.