škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kol dayama

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sercan_stl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilk olarak demiri ısıtırak sağlam bir ayak oluşturuldu el frenine görede ayarlandı ve şaseye monte edildi
[/url][/IMG]
Bir adet GOLF 4 kolçağı ile görülen yere monte ediyoruz
[/url][/IMG]
Daha sonra yerine göre ayarlayıp alttan vida ile sıkıştırıyoruz plastikle üst kısma oturuyor önemli olan demiri düzgün ölçüm gerektiriyor ki ben onları kaydetmedim o an en sonunda resimde görüldüğü gibi sonuç oluyor.
[/url][/IMG]
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2013, 19:37:08 Gönderen: sercan_stl »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
başlangıç için güzel çalışma...alışveriş sitelerinde golf 4, bora gibi araçların kol dayamasını alsanız, aracınızda vida karşılığı olmasa bile 3 akıllı vidayla vidalasanız daha zahmetsiz olur bence...fabia 1 e ben öyle yapmıştım, 5-6 sene oldu hâla sorunsuz çalışıyor...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;441061
başlangıç için güzel çalışma...alışveriş sitelerinde golf 4, bora gibi araçların kol dayamasını alsanız, aracınızda vida karşılığı olmasa bile 3 akıllı vidayla vidalasanız daha zahmetsiz olur bence...fabia 1 e ben öyle yapmıştım, 5-6 sene oldu hâla sorunsuz çalışıyor...

:kat: evet, bu zamanla aracın karoserin paslanmasına, cürümesine neden olabilir,

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bayram dönüşü bende kolçak montajı ile uğraşıcam güzel fikirler var aklımda ama uygulamaya koymak mesele ordaki demiri nerden elde ettin senmi yaptırdın

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: exitus;441532
bayram dönüşü bende kolçak montajı ile uğraşıcam güzel fikirler var aklımda ama uygulamaya koymak mesele ordaki demiri nerden elde ettin senmi yaptırdın

Öncelikle herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum..kol dayama olayına gelince alttaki demire gerek yok ben fabia 1 e yaptım golf 4 ve bora için olan kol dayamadan aldım yani bu resimdenkinden modacar dan aldım 60 tl ye şimdi 70 tl olmuş sanırım..o bardaklık yerine oturttum kol dayamanın içini silikonla güzeelce doldurdumki gacır gucur ses yapmasın diye ve harika oldu bardaklığın içinede hafiften silikon sıktım kenarlarda boşluklar kaldı o boşluklarada küçük sert plastik parçalarla besledim 6 vida salladım taş gibi oldu herkes orjinal sanıyor...2 vida sağdan 2 vida soldan 2 vidada arkadaki sigaralık içinden attım canavar gibi oldu tık yok maşallah hiç gözünüz korkmazsın bu işlemlerin hepsi maksimum 2 saat sürdü...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Plastiğe vidalamak, işte o bize gelmiyor  :) Geri dönüşü olan yollara daha sıcak bakılıyor

Çevrimdışı exitus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;441537
Öncelikle herkesin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum..kol dayama olayına gelince alttaki demire gerek yok ben fabia 1 e yaptım golf 4 ve bora için olan kol dayamadan aldım yani bu resimdenkinden modacar dan aldım 60 tl ye şimdi 70 tl olmuş sanırım..o bardaklık yerine oturttum kol dayamanın içini silikonla güzeelce doldurdumki gacır gucur ses yapmasın diye ve harika oldu bardaklığın içinede hafiften silikon sıktım kenarlarda boşluklar kaldı o boşluklarada küçük sert plastik parçalarla besledim 6 vida salladım taş gibi oldu herkes orjinal sanıyor...2 vida sağdan 2 vida soldan 2 vidada arkadaki sigaralık içinden attım canavar gibi oldu tık yok maşallah hiç gözünüz korkmazsın bu işlemlerin hepsi maksimum 2 saat sürdü...

hocam plastiği delmek pek mantıklı ve sağlıklı gelmiyor sanki o vida yerleri ilerde genişler falan gibi geliyor o bakımdan yapabilirsem başka yollara bakacam bayramdan sonra kolu bi alayımda bakalım

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vida yerlerinde genişleme olmuyor, plastiğe yapılan işlem hem kalıcı değil, hem de saca tutturma kadar sağlam değil, illaki bir zaman sonra esneme, kırılma vs olur...bununula beraber plastiğe atılan vidalar ve  delikleri, iz bırakarak, çirkin bir görüntü bırakıyor...sonradan kol dayamayı sökmek isteseniz operasyonun kötü görüntüsünü yok edemezsiniz...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)