škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hoparlörler

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba,

Bu konudan bazı yazılar okudum ama taporlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Fabia 2004 model aracımın bütün hoparlörlerini yenilemek istiyorum. Cızırtılar geliyor.

Suan ön kapılarda iki, bide kapının üstünde 2 tane twiter hoparlör var bunula birlikte arka kapı twiter ve bagajın oraya iki hoparlör almayı düşünüyorum.

1- Bu hoparlörlerin boyutları, özellikleri ne olmalıdır? (şimdi sistemi yakmak istemem...)

2- Arka kapı ve bagajın orada tesisat varmıdır fabrika çıkışı? Korkumdan açıp bakamadım kırar dökerim diye ama...

en azından resim gönderecek satın almak için internet sitesi önerebilecek (2ön twiter+2 kapı  + 2 arka kapı twiter + 2 bagaj) birisi olursa sevinirim.

teşekkürler şimdiden

Çevrimdışı Fabia919

• Skoda\'sına bağlı yaşayan.
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;441128
Arkadaşlar merhaba,

Bu konudan bazı yazılar okudum ama taporlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Fabia 2004 model aracımın bütün hoparlörlerini yenilemek istiyorum. Cızırtılar geliyor.

Suan ön kapılarda iki, bide kapının üstünde 2 tane twiter hoparlör var bunula birlikte arka kapı twiter ve bagajın oraya iki hoparlör almayı düşünüyorum.

1- Bu hoparlörlerin boyutları, özellikleri ne olmalıdır? (şimdi sistemi yakmak istemem...)

2- Arka kapı ve bagajın orada tesisat varmıdır fabrika çıkışı? Korkumdan açıp bakamadım kırar dökerim diye ama...

en azından resim gönderecek satın almak için internet sitesi önerebilecek (2ön twiter+2 kapı  + 2 arka kapı twiter + 2 bagaj) birisi olursa sevinirim.

teşekkürler şimdiden

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia 1 (HB) ön hoparlör çapı 16 cm,
arka pandizot kenarı hoparlör çapı 10 cm,
arka kapı ve ön ayna arkası tweeter çapı 3,5 cm.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabiaların hiçbirinde ne arka nede bagaj tesisatı var. Bizim peder navigasyonlu teyp alacağım biye arkalara da taktı. Montaj hakkında şöyle bir konu var forumda bulamadım ama http://www.forum.donanimhaber.com/m_22566847/tm.htm Zaten arkadaş belirtmiş hoparlör çaplarını.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2013, 11:29:00 Gönderen: alperen »

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bagaj portunun oraya baktım orada tesisat var ama arka kapı twiter'ı için bileniniz var mı tesisat olup olmadığını kapı içinde? kapı menteşelerinin oradaki kauçuğu az sıyırıp baktım kapıyı sökmeden iki kablo gidiyor içeri ama acaba hoparlör için midir?

forum sitesi linki ve hoparlör çapları için de teşekkür ederim orta yollu bişey alıp takıcam bakalım...

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;441169
Ben bagaj portunun oraya baktım orada tesisat var ama arka kapı twiter'ı için bileniniz var mı tesisat olup olmadığını kapı içinde? kapı menteşelerinin oradaki kauçuğu az sıyırıp baktım kapıyı sökmeden iki kablo gidiyor içeri ama acaba hoparlör için midir?

forum sitesi linki ve hoparlör çapları için de teşekkür ederim orta yollu bişey alıp takıcam bakalım...

bnde ole bikez baktım ama bende kabloda yoktu normlade orda hoparlör değilde twitter oluo fakat bnm ki comfort yok meseka octaviam vardı onda vardı sessistemi mükemmldii.. fabilarda taktrımak mümkün ama maliyeti biraz dah fzla işçilkte arka kapılardaklerden bahsettm buarada

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;441165
Fabia 1 (HB) ön hoparlör çapı 16 cm,
arka pandizot kenarı hoparlör çapı 10 cm,
arka kapı ve ön ayna arkası tweeter çapı 3,5 cm.

özgür kardeş teybine bi teyp çerçevesi al bence. ben 11 liraya gittigidiyordan almıştım cuk oturdu orjinal gibi oldu...

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;441502
özgür kardeş teybine bi teyp çerçevesi al bence. ben 11 liraya gittigidiyordan almıştım cuk oturdu orjinal gibi oldu...

Abim ya bole hoşuma gidio aslında şimdi cerceve baktım bnde ama pek hoşuma gitmedi be abi ama yine de sözünü kulağıma astım bakıcam tekrar.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;441502

hocam bize 70 lira çekiyorlar çerçeve için.. link yollasana

Çevrimdışı serkan_4234

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende yakın zamanda elim bollaşınca müzik tesisatına el atmak istiyorum. resimler ve hoparlör çapları için teşekkürler.

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: serkan_4234;444861
bende yakın zamanda elim bollaşınca müzik tesisatına el atmak istiyorum. resimler ve hoparlör çapları için teşekkürler.

resimler benden di rica ederm abi sen sağol...

Çevrimdışı iondergumus

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia919;445075
resimler benden di rica ederm abi sen sağol...

Kardeş resimde gördüğüm kadarıyla orjinal hoparlörlerin (ön kapı) kasnağını çıkarmadın mı?

Ben yeni takmaya kalksam kasnağı sökmem gerekecek mi? Bide kasnak perçinli diye hatırlıyorum perçini sökünce nasıl yenisini tutturcam bilemedim...

Çevrimdışı veracocha

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
beyler bu kapılara takılan hoparlörler kapının plastiğini cızırdatmıyor mu bass seslerde? bende değiştirmek istiyorum ama taktıktan tok ve dolgun bass alamam diye korkuyorum

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: iondergumus;445092
Kardeş resimde gördüğüm kadarıyla orjinal hoparlörlerin (ön kapı) kasnağını çıkarmadın mı?

Ben yeni takmaya kalksam kasnağı sökmem gerekecek mi? Bide kasnak perçinli diye hatırlıyorum perçini sökünce nasıl yenisini tutturcam bilemedim...

o metal hoparlörü sabtlemek için yapılan meal çervece yani sizin değimnzle kasnak kesiliyor ama sadce etrafı vida yerleri kalıyor ve takılıyor bi sorun olmuyor ses sistemini takcak arkşlar ayarlıyor

Çevrimdışı Fabia919

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: veracocha;445093
beyler bu kapılara takılan hoparlörler kapının plastiğini cızırdatmıyor mu bass seslerde? bende değiştirmek istiyorum ama taktıktan tok ve dolgun bass alamam diye korkuyorum

ben cadence taktrdm bangr bangr cızırtı falan yapmıyor yapsada ben duymuyorumdr çünki sesini bayağı acıyorum şöyle sölim bnde güçlü hoparlör oldugu halde cızırtı yapmıyor alacagn sesin tokluğu bası teyp ve hoparlörüne kalmş bnm seti gördn sanırım şimdi arkdalrda pionerr var