škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabayı sattığım şahıs devrini almıyor. Önerileriniz nelerdir?

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynı şey benimde başıma gelmiş ve aylarca mahkemelerde uğraşmıştım. sattığım adamlar devir almadılar 2 defada vekalet göndermiştim. Erzurumdan İzmire .derken bi gece yarısı 2 kişi traktörün altına girişler 3 ay komada yatmışlar. hurdası içinde vekalet verdim ama birgün mahkemeden celp aldım. traktör sahipleri beni mahkemeye vermişler. zararlarının tazmini için. bayağı bi uğraşmıştım.
ŞU AN ARABADA ZİLYET SAHİBİ OLARAK SORUMLULUK TAŞIMAKTASINIZ.
başınıza her an kötü bir şey gelebilir.
3 sene geçmiş hırsızlık ihbarı veremezsiniz nerdeydin diye sorarlar adama.
başka birine araç plakası üzerinden senet verip protesto ettirin icra başlatın.
mahkemeye başvurun.
adam zaten üç kağıtçılık peşinde siz niye hala iyimseri oynuyorsunuz.
adam kaza yapsa ölse ve ben o adamın çocuğu olsam seni mahkemeye verip tazminat ve ceza davası açıp kazanırım senide süründürürüm.

şimdi durum aslında bu kadar vahimken bi gün bile durma. Zaman kötü kolla ...ötü.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şom ağızlılık etmiş olacağım ama, meselenin b.k..n bir tarafı da şu: Yeşil Kartını kaybetmemek için sizi mağdur eden gariban şahıs:uve:  iyi niyetli olsa bile, arabanın çalındığını (Doğan'ların en kolay çalınan otolardan biri olduğunu zannediyorum) ve pis bir işe bulaştığını düşünün!! Ayıkla pirincin taşını!

Allah korusun!

Amman kardeşim sen sen ol, P.Tesi günü ilk işin bir avukata gitmek olsun.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yeşil kart, meşil kart...onun sorunu ve asıl sorumluluk ve olumsuz bir durumda başı ağrıyacak olan sizsiniz...
arkadaşların da önerdiği üzere en iyisi icralık ettirip, arabasına el koydurmak olacaktır, sonrasında ya size arabayı verip parasını alacak, ya da ne isterse onu yapacak...
ben olsam pazartesi sabahı koyulurdum işe...şakaya gelmez böyle konular bence...fazla iyi niyetlisiniz, amman diyim...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
adamın leyhine normal şartlarda. ama allah muhafaza bi suç falan işleme planı olmasın terör olayları falan neler oluyor neler bence bir an önce yasal işlem başlat boşver düşünme ne yapacaksınız beklemişsin yeterince

Çevrimdışı nerosan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bazıları yazmış ama SAKIN hırsızlık ihbarı yapmayın;devleti kandırmaktan siciliniz çizilir aman diyim aman....

Çevrimdışı durgunum

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende arabayı sattım ama sattığım kişi devirini almadan başkasına satmış ve çok el değiştirmiş en son benim ödediğim vergi borcundan sonra hiç ödenmemiş ama alan kişi belli değil araba nerde belli değil napıcamı bilmiyorum kafayı yemek üzereyim :mad:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: durgunum;457495
bende arabayı sattım ama sattığım kişi devirini almadan başkasına satmış ve çok el değiştirmiş en son benim ödediğim vergi borcundan sonra hiç ödenmemiş ama alan kişi belli değil araba nerde belli değil napıcamı bilmiyorum kafayı yemek üzereyim :mad:

Bacım, neden kendinizi bu kadar perişan ediyorsunuz ki..? Forumda da gördüğünüz gibi pek çoğumuz(ben de dahil) bu hataya düştük. Yarından tezi yok gidin namuslu bir avukata derdinizi anlatın. Sonucu bize anlatmayı da ihmal etmeyin.

Ayrıca foruma :hsg:

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Adem arkadaş, Emine bacımın mesajını görünce aklıma geldi; n'oldu, bu meseleyi hallettin mi?

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ali kardeşim mesele aynen duruyor. Şimdilik bekliyorum. Bakalım hayırlısı.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kimse kusura bakmasın da yeşil kart sadece durumu kötü olanalra verilen birşey değil mi ben mi yanlış hatırlıyorum? adamın 7-8 bin liralık doğana binecek parası var ama yeşil kartını bırakamıyo! vay arkadaş dünyanın iyice çivisi çıkmış. başkasının resmen hakkını gaspediyor. çok sinirlendim ben bu vatandaşa. bence yasal olarak süründürün ne yapabiliyorsanız yapın çeksin cezasını. hırsız damgası mı yer yoksa yeşilkartından mı olur ne oluyosa olsun bu sahtekara.

eğer siz bunu yapmazsanız suça ortak olmuş olursunuz.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı sattığım şahıs 7 yıl olmasına rağmen devrini almadı bir türlü.

Aracı satabilirsem masraflarımı düşer geri kalan parayı sana yollarım dedim, kabul etti ve bu şekilde aracı para vermeden adamdan geri aldım.

Bu süre zarfında çok şükür başıma kötü bir olay gelmedi.

Muayenesini ve sigortasını 2009 yılından beri yaptırmamış.

Aracı alıp Erzurum'a getireceğim için yolda trafik kontrolü olursa aracı bağlamasınlar diye hemen 1257 TL'ye trafik sigortasını yaptırıp yola çıktım.

Aracın bayağı bir masrafı var. Aracı başka birisine satmayı denesem devrini verebilmek için muayenesini yaptırmak lazım ama aracın muayeneden geçebilmesi için baya bir masraf etmek gerekir. Devrini vermeden de kesinlikle satmam artık.

Şimdi bu durumda ne yapayım diye düşünüyorum.

Aklımdaki seçenekler;

1 - Aracı trafikten çektirip, bu şekilde düşük bir fiyata satmaya çalışmak ama böyle birşey mümkün mü bilmiyorum.

2- Araca masraf edip eksikliklerini giderdikten sonra muayenesini de yaptırıp uygun bir fiyata satmak. Bunda da araç kaç liraya toparlanır kestiremiyorum.

3- Aracı hurdaya çıkarıp hurdacıya satmak.

Sizler ne önerirsiniz?

Araç çalışır, yürür durumda.

Hurdacılar aracı kaç liraya alırlar?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi hurdaciya gotur bi arabayi, 1250₺+yol masrafi 2000₺ verene acimadan hurdaya cikartip ver gitsin.

Kac senelik mevzu. Bu devrini almayan vatandasa o zamandan beri kizginim. Ona para verecegine artan parayi gidip bir hayir kurumuna bagisla daha iyi. Cikarci herif. Bu adamlar yuzunden bu ulke kalkinamiyo. Sen neden isini gucunu birakip ugrasiyorsun ki? Olsun malindan

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan adamın durumu pek iyi değil, gariban. Evet ona ben de kızgınım ama yine de 3-5 kuruş artırabilirsem göndereceğim.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çekme belgesi veya hurda belgesi içinde yanılmıyorsam bütün vize sigorta vb işlerin tam olması gerekiyor. Kaldı ki araç satımda da masraf çıkartacak. Ama yine de ben olsam satardım. Adam zaten aldığından beri masraf etmemiş. Binmiş. O da bindiğine saysın.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;577577
Doğukan adamın durumu pek iyi değil, gariban. Evet ona ben de kızgınım ama yine de 3-5 kuruş artırabilirsem göndereceğim.

Abi valla vicdanimi buzlar sardi benim bu tarz adamlara karsi. Vergi odeme calisma devlet gelsin sana baksin. Kendilerini evcil hayvan saniyo bunlar yemin ederim. Sanirim biraz acimasizim.

Peki ya bu arada o arabayla suc islediyse ne olacak??