škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabayı sattığım şahıs devrini almıyor. Önerileriniz nelerdir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ;577601
Abi valla vicdanimi buzlar sardi benim bu tarz adamlara karsi. Vergi odeme calisma devlet gelsin sana baksin. Kendilerini evcil hayvan saniyo bunlar yemin ederim. Sanirim biraz acimasizim.

Peki ya bu arada o arabayla suc islediyse ne olacak??

Sent from my iPhone using Tapatalk

Suç işlediyse de başımız ağrıyacak tabi ki. Ama sonuçta aracın onda olduğuna şahitlik edebilecek o kadar insan var. Ayrıca dediğim gibi adam gariban. Suçla falan işinin olacağını sanmam.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muayeneyi yaptırmaya niyetlenirsen, hiç bir şey yapmadan sok muayeneye sadece eksiklerini yaptırırsın. Bu durumda muayeneden geçebilmenin en ekonomik yolu bu.

Bir de araba satılınca kıymete biner. Satmadan önce elemana "şu kadara sattım bu kadar masraf yaptım sana da bu kadar gönderiyorum" diye söleyip bir şekilde teyit al bence. Sonradan "ooo o kadara değil bu kadara satılır bu araba" diye sorun yaşamayasın.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;442026
Diyelim ki yolda bir adama çarptı.. arabayı bırakıp gitse ne yapacaksınız..

alım satım 60 tl mi ne.. gerekirse sen karşıla kurtul şu saçmalıktan..

Peki aracın 2009 dan beri yapılmamış muayeneden doğan cezası, 2013 ödenmeyen vergi borcu , ve belki yediği onca trafik cezası nasıl olucak? Merakımdan soruyorum bu cezalar ödenmesse bildiğim kadarıyla devir işlemi yapılamayacak. Aslında tüm bunlar da adamın bu işe yanaşmaması için bir bahane olcak. Tahminim şu an o kadar param yok falan ayağına yatacak. Size böyle bir yanlış yapan adamla hala aranızdaki hukuku düşünüp hırsız damgası yemesin falan diyorsunuz ama yarın ciddi bir sıkıntı ile karşılaşırsanız (ölümlü trafik kazası vb. )aynı adamlığı o kişi yapar mı bir de bunu düşünün?

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;577649
Muayeneyi yaptırmaya niyetlenirsen, hiç bir şey yapmadan sok muayeneye sadece eksiklerini yaptırırsın. Bu durumda muayeneden geçebilmenin en ekonomik yolu bu.

Bir de araba satılınca kıymete biner. Satmadan önce elemana "şu kadara sattım bu kadar masraf yaptım sana da bu kadar gönderiyorum" diye söleyip bir şekilde teyit al bence. Sonradan "ooo o kadara değil bu kadara satılır bu araba" diye sorun yaşamayasın.

+1 aynen öyle.

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratogretmen25;577656
Peki aracın 2009 dan beri yapılmamış muayeneden doğan cezası, 2013 ödenmeyen vergi borcu , ve belki yediği onca trafik cezası nasıl olucak? Merakımdan soruyorum bu cezalar ödenmesse bildiğim kadarıyla devir işlemi yapılamayacak. Aslında tüm bunlar da adamın bu işe yanaşmaması için bir bahane olcak. Tahminim şu an o kadar param yok falan ayağına yatacak. Size böyle bir yanlış yapan adamla hala aranızdaki hukuku düşünüp hırsız damgası yemesin falan diyorsunuz ama yarın ciddi bir sıkıntı ile karşılaşırsanız (ölümlü trafik kazası vb. )aynı adamlığı o kişi yapar mı bir de bunu düşünün?

Aracın trafik cezası yok.

2014, 2015 ve 2016 yılı vergi borcu cezalarla birlikte 350 TL.

Yapılmamış muayenelerden doğan cezalar ne kadar bilmiyorum.

Aracı geri aldım, artık benim elimde.

En kötü ihtimal hurdaya çıkarıp, bir hurdacıya satmak olacak.

Aynı adamlığı o yapar mı bilmem ama ben yine de elimden geldiğince 3-5 kuruşta olsa artırabilirsem göndereceğim. Aksini kendime yakıştıramıyorum.

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;577664
Aracın trafik cezası yok.

2014, 2015 ve 2016 yılı vergi borcu cezalarla birlikte 350 TL.

Yapılmamış muayenelerden doğan cezalar ne kadar bilmiyorum.

Aracı geri aldım, artık benim elimde.

En kötü ihtimal hurdaya çıkarıp, bir hurdacıya satmak olacak.

Aynı adamlığı o yapar mı bilmem ama ben yine de elimden geldiğince 3-5 kuruşta olsa artırabilirsem göndereceğim. Aksini kendime yakıştıramıyorum.

Cevabı yazmaadan önce geri aldığınızı yazdığınız mesajı okumamaıştım. en iyisini yapmışşsınız. Tüm masarafları üstlenecek şekilde satın alacak biriyle anlaşıp arabayı ona göre fiyatla satın. Kesinlikle vicdan yapmayın. Tamam gariban vs. ama sonuçta sizin başınızı belaya sokabilirdi bu arkadaş.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
...Yapılmamış muayenelerden doğan cezalar ne kadar bilmiyorum...
TÜV Türk' ün sitesinden hesaplanabiliyor diye hatırlıyorum. Bir bakmakta fayda var.
...elimden geldiğince 3-5 kuruşta olsa artırabilirsem göndereceğim. Aksini kendime yakıştıramıyorum.
Saygılar.
Ancak gene de temkinli hareket etmekte büyük fayda var diye düşünüyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;577669
TÜV Türk' ün sitesinden hesaplanabiliyor diye hatırlıyorum. Bir bakmakta fayda var.

Saygılar.
Ancak gene de temkinli hareket etmekte büyük fayda var diye düşünüyorum.

Evet TÜVTÜRK'ün sitesinde varmış, hesapladım.

Muayene ücreti : 191,16 TL

Gecikme Cezası : 592,60 TL

Toplam : 783,76 TL

Alıntı yapılan: Muratogretmen25;577668
Cevabı yazmaadan önce geri aldığınızı yazdığınız mesajı okumamaıştım. en iyisini yapmışşsınız. Tüm masarafları üstlenecek şekilde satın alacak biriyle anlaşıp arabayı ona göre fiyatla satın. Kesinlikle vicdan yapmayın. Tamam gariban vs. ama sonuçta sizin başınızı belaya sokabilirdi bu arkadaş.

Murat Hocam tüm masrafları üstlenecek birisini bulsam dahi öncelikle aracın devrini bu adamın üstüne yapamayacağız.

Yani diyelim böyle birine sattım. Adam gitti arabayı yaptırdı. Muayenesi falan yaptırdı ama bu da devrini almazsa ne yapacağım. Aynı hataya ikinci kez düşmek istemiyorum.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;577678
Murat Hocam tüm masrafları üstlenecek birisini bulsam dahi öncelikle aracın devrini bu adamın üstüne yapamayacağız.

Yani diyelim böyle birine sattım. Adam gitti arabayı yaptırdı. Muayenesi falan yaptırdı ama bu da devrini almazsa ne yapacağım. Aynı hataya ikinci kez düşmek istemiyorum.
Şu durumda 800TL muayene masrafına katlanacaksın demektir. Tabii bir de muayene eksikliklerini gidermek için gereken masraflara.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam vergileri yatır, muayeneye sok muayene harclarını öde, eksik hususları 1 ay içinde gider tekrar muayeneye sok, sigortada yaptırmışın zaten, aracı bu şekilde satılığa çıkart, muayeneli araç illaki para eder. kendi masraflarını düş artan 50 kuruşmu kalır 50 liramı kalır onuda ver gitsin. için rahat etsin. zaten satınca sigortanın büyük kısmını alıcan. her halde vergi ve muayenede şart.
veya arabayı tenhaya çek yak. itfaiye rapor tutar araba doğal olarak hurda muayenede gerekmez belki o zaman. demirinide hurdacılara ver 200-300 eder.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 14:50:11 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi sanirim birikmis meblalar 1000₺ , muayneden gecirmek de 1000₺ tutacak. Ivir zivir 2500₺ ye bitireceksin bu isi.

En kotu sartlarda muayneli arac 3-4 lira eder. (Zaten asagisini edecek durumda olanlar mumkun degil muayneden gecmiyor)

Masrafini alir gerisini de artik nasil istiyorsan oyle yaparsin :)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir çıkmacı 1150 TL verdi.

Aracı trafikten düşüreceğiz.

Sonra çıkmacıya noterden satış yapacağım.

Aracın benimle ilişiği kesilecek.

Trafik ve noter ücretleri de çıkmacıya ait.

Aracıda kendi çekicisiyle gidip alacak.

Ne dersiniz?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: palandoken;577742
Arkadaşlar bir çıkmacı 1150 TL verdi.

Aracı trafikten düşüreceğiz.

Sonra çıkmacıya noterden satış yapacağım.

Aracın benimle ilişiği kesilecek.

Trafik ve noter ücretleri de çıkmacıya ait.

Aracıda kendi çekicisiyle gidip alacak.

Ne dersiniz?
Araba neydi ki yaw?!:hmm: Kafam karıştı benim!:blm:
Edit : Doğan imiş yahu! Ver gitsin ama elemana da durumu anlat bence.
Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eleman avucunu yalasin isin kaymagini da cikmaci yesin :)

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç muayenesindeki ağır kusurlar listesine baktım.

Aracı muayeneden geçirmek baya masraflı olacak gibi geldi bana.

Ben de çıkmacı ile anlaştım. Yukarıda yazdığım şartlar ile aracı verdim.

Alıntı yapılan: DDŞ;577757
Eleman avucunu yalasin isin kaymagini da cikmaci yesin :)

Doğukan işin kaymağını çıkmacı yemeseydi sanayide ki başka bir esnaf yiyecekti.

O adama nasip olmayacağı belliydi.

Onun için çokta fark etmez.

Yanlış yaptım gibi bir his var içimde ama bakalım hayırlısı.