škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb aldım.

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,
Eski kasa sıfır 2013 TDI Elegance+Prestij+Anahtarsız çalıştırmalı superb aldım. Henüz 400 km civarı yaptım. Şu ana kadar oldukça memnunum.
Birkaç sorum olacak,
1-) arka sol kapı içerisinde şemsiye yok, showroomdaki arabalarda vardı sanki. Sıfır alan arkadaşlarda durum ne idi? Bayiler iç ediyorsa üzerinde gideceğim.
2-) Bu arabanın gaz pedalı daha önce kullandığım araçlara benzemiyor. Ayağımı nasıl konumlandıracağımı bilemiyorum. Genelde eski arabamdaki (Corolla Dizel 2008) gibi topuğumu gaz pedalinin dibinin biraz gerisine koyup ayak ucumla pedalın ortasına basıyorum. Tüm pedalı ayağımın altına aldığımda kontrol hissimi biraz kaybediyor gibi oluyorum. Doğrusu yada iyisi nedir? ikinciye alışmak için zorlamalımıyım?
3-) Anahtarsız sistemde araç kilitlendiğinde açık camlar kapanıyormu? Denedim olmadı, çok bekleyemedim, aynalar katlanırmı otomatik? Anahtara basılı tutunca oluyor.
4-) Geri viteste sağ ayna hareket etmeli tekerleği ve kaldımı göstermek için. Bu olmuyor bir ayarmı gerek acaba?
5-) Park asistanını sık kullanan varmı? Yan taraf duvar ise mesela sorun olurmu?
Cevapları manuelde bulamadım, Yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rertaret;442171
Merhaba Arkadaşlar,
Eski kasa sıfır 2013 TDI Elegance+Prestij+Anahtarsız çalıştırmalı superb aldım. Henüz 400 km civarı yaptım. Şu ana kadar oldukça memnunum.
Birkaç sorum olacak,
1-) arka sol kapı içerisinde şemsiye yok, showroomdaki arabalarda vardı sanki. Sıfır alan arkadaşlarda durum ne idi? Bayiler iç ediyorsa üzerinde gideceğim.
2-) Bu arabanın gaz pedalı daha önce kullandığım araçlara benzemiyor. Ayağımı nasıl konumlandıracağımı bilemiyorum. Genelde eski arabamdaki (Corolla Dizel 2008) gibi topuğumu gaz pedalinin dibinin biraz gerisine koyup ayak ucumla pedalın ortasına basıyorum. Tüm pedalı ayağımın altına aldığımda kontrol hissimi biraz kaybediyor gibi oluyorum. Doğrusu yada iyisi nedir? ikinciye alışmak için zorlamalımıyım?
3-) Anahtarsız sistemde araç kilitlendiğinde açık camlar kapanıyormu? Denedim olmadı, çok bekleyemedim, aynalar katlanırmı otomatik? Anahtara basılı tutunca oluyor.
4-) Geri viteste sağ ayna hareket etmeli tekerleği ve kaldımı göstermek için. Bu olmuyor bir ayarmı gerek acaba?
5-) Park asistanını sık kullanan varmı? Yan taraf duvar ise mesela sorun olurmu?
Cevapları manuelde bulamadım, Yardımcı olursanız sevinirim.

Bildiğim kadarıyla cevap vermeye çalışayım
2) bence bunu çok dert etmeyin dikkatinizi ona vermeyin ilerleyen zamanlarda alışırsınız.
3) açık camlar kapanmaz aracın kulbundaki dokunduğunuz uzun yere uzun süreli dokunursanız aynalarls birlikte onlarda kapanır. Yol bilgisayarından aynaların otomatik katlanma ayarı vardır mutlaka ona bi bakın bence
4) ayna ayar düğmesini sağ aynayı ayarlamada bırakıp geri vitese alırsanız sağ aynanın yeri gösterdiğini göreceksiniz.
Hayırlı olsun aracınız

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1) Şemsiye çok nadir arabayla veriliyor, isterseniz servisten alınabiliyor ama küçük boylu içe katlanan çoğu şemsiye sorunsuz kullanılabiliyor.
2) Normal kullanımlarda eski alıştığınız gibi ayağınızı konumlandırın ama daha net sürüş ve torku hassas yönetirim ben diyorsanız topuğunuzu gaz pedalının başladığı yere yerleştirin, otobüs şöförlüğü hissi verebilir :D
3) Emin'e ok olarak Aynalarınız için otomatik katlama yapabileceğiniz bir seçenek yok kullandığınız yöntem dışında.
4) Emin'e ek olarak yine sağ R pozisyondayken ayna eğildiğinde joystikle size uygun ayarı yapın ve koltuk hafıza düğmesiyle kaydedin, R'de kalmak koşuluyla ayarladığınıza dönecektir.
5) Park asistanı şu ana kadar yüksek kaldırımlarda ve duvarlarda beni üzmedi ancak korkutucu manevralar yaptığı da bir gerçek, yani sorumluluk ve kontrolü asla elinizden bırakmayın. 5.25 civarındaki bir boşluğu siz genellikle gözlerinizle seçemezsiniz ama yerleştiriyor araç nasıl beceriyorsa, en azından kendi adıma söyleyeyim park asist benden daha hızlı ve iyi paralel park yapıyor :D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;442175
1) Şemsiye çok nadir arabayla veriliyor, isterseniz servisten alınabiliyor ama küçük boylu içe katlanan çoğu şemsiye sorunsuz kullanılabiliyor.
2) Normal kullanımlarda eski alıştığınız gibi ayağınızı konumlandırın ama daha net sürüş ve torku hassas yönetirim ben diyorsanız topuğunuzu gaz pedalının başladığı yere yerleştirin, otobüs şöförlüğü hissi verebilir :D
3) Emin'e ok olarak Aynalarınız için otomatik katlama yapabileceğiniz bir seçenek yok kullandığınız yöntem dışında.
4) Emin'e ek olarak yine sağ R pozisyondayken ayna eğildiğinde joystikle size uygun ayarı yapın ve koltuk hafıza düğmesiyle kaydedin, R'de kalmak koşuluyla ayarladığınıza dönecektir.
5) Park asistanı şu ana kadar yüksek kaldırımlarda ve duvarlarda beni üzmedi ancak korkutucu manevralar yaptığı da bir gerçek, yani sorumluluk ve kontrolü asla elinizden bırakmayın. 5.25 civarındaki bir boşluğu siz genellikle gözlerinizle seçemezsiniz ama yerleştiriyor araç nasıl beceriyorsa, en azından kendi adıma söyleyeyim park asist benden daha hızlı ve iyi paralel park yapıyor :D

Sağol hocam bmw ve octiden gelen bilgilerle bu kadar oldu benim :)

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hızlı cevaplar için çok teşekkürler.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı Olsun. Makyajlı superb'mi. Resimlerini çekip yollayabilir misin? Birde sürüş izlenimlerinizi bekliyoruz.

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Büyüklerim cevap yazmış ben o yüzden hayırlı olsun diyeyim kazasız belasız sürüşler ...

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Makyajı değil.2013 model eski kasa. Yeni kasa için aynı donanıma yaklaşık 10 bin tl + bekleme olunca eskisini aldım. Aradaki farklar değer gibi gelmedi. Dsg isteseydim durum farklı olurdu.
Sürüş izlenimlerim şimdilik gayet hoş. D sınıfı ilk aracım. Biraz daha kullanmam lazım. Konforu ve sessizliği eski arabama (corolla dizel 2008) göre çok çok iyi. Donanım zaten süper. Almadan arastırdım. Superbi olupta memnum olmayan pek yok.

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun hocam.

Eski kasa TDI Elegance almak benim de aklımdan geçiyor. Kaç liraya aldınız acaba siz? Dişe dokunur denilecek bir indirim yaptılar mı? Yoksa liste fiyatı diye direttiler mi?

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Elegance + prestij + anahtarsiz calistirma + metalik renk (platin gri) 72750.
Trafik sigortasi onlardan mtv benden. Koltuk koruma ve karter korumasi hediye ettiler. Zaten liste fiyatindan kampanya diye epey inmis gorunuyor. Anahtarsiz çalıştırma bedavaya geldi.

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara'dan konyaya giderken 2 kere mola tavsiye etti. Bu sistem nasil çalışıyor,  yanlış alarm orani nedir bilen varmi?

Çevrimdışı HasanK

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sistem 5 dk ya bir sürüş karakterinizi kontrol ediyor, hata verme olasılığı oldukça yüksek bir sistem, arada bir doğruyu tutturduğu da oluyor diyorlar, kendinizi yorgun hissetmiyorsanız devam etmenizde sıkıntı yok.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sistem var diye molayı esirgemeyin. Ne olur ne olmaz, kul yapımı sonuçta. Fabişi yeni almıştık, dedem öldü diye gece vakti birazda süratli İzmir`e gidiyoruz. Peder uykuya dalmış, karşıdan gelen kamyon bize gömüyordu. Kamyon durdu. Valide hanımda o panikle el frenini çekiverdi. Allahtanki birşey oladan eve dönebilmiştik. :(