škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

30 bin bakımı için servislerin fiyat kararsızlığı :)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 2012 htp 1,2 31 bin km oldu. Aslında yakın zamanda servislerde bakım indirimi olur diye bekliyorum ama iş yerindeyken biraz fazla boş vaktim vardı birkaç servisi arayıp 30 bin için fiyat alayım dedim.

Denizli 590 lira dedi, Diyarbakır 430 lira, Elazığ 460 lira, Şanlı Urfa 350 civarı tutar dedi. Hepsinde yapılan işlem aynıyken birde malzeme ve işçilik fiyatları sözde merkezleri tarafından belirliyorken aradaki bu fark ne ola?  Verilen fiyatlar birbirine yakın olsa sorun yok ama birisi 350 civarı fiyat verirken bir başkası nasıl oluyorda aynı işe 590 lira diyebiliyor?

Daha bursadaki servislerden fiyat almadım ama 400 lira üstüne bir rakam söylerlerse büyük ihtimalle aracı yetkiliye değil özele götüreceğim.

Aracın garantisi şubat ayında dolacak.  Ayrıca birkaç özel servisle görüştüm 250-300 arası bir rakamlar verildi.  Şahkan gibi bir yeri Bursada bulabilirsem büyük ihtimalle gidip özelde yaptıracağım 30 bin bakımını. :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Garanti bitmediği için sana tavsiyem, sadece yağ ve yağ filtresini yetkilide değiştir, kalanını (hava ve polen) sen değiştir sanayiden alıp...

100 TL cebinde kalır

Çevrimdışı semihozdurak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şahkan gıbı bır yer Bursa'da bulsam İrfan abinin yaptırdıklarını yaptırmak için kombine alacağım en ön sıradan :)
ben yağ değişimi ve filtreler için 2 servısten de fıyat aldım. Bırısı 260tl(bozkurt), diğeri 375tl(sertepe) fıyat verdı. Ben de dışarda yaptırdım haliyle :) Ayrıca bakım için İzmir yolundaki Bosch Car Service bana 250-300tl gıbı bır fıyat soyledı ama daha net konuşmadım. Istersenız orasıyla da gorusun. Garantıyı bozmadan bakım yapıyorlarmıs, anlasmaları mı ne varmıs.  Ucretsız Check-Up da talep edın. Bana kendılerı teklıf ettıler ucretsız check-up falan :)
bir de Bursa'da Şahkan gıbı bır yer bulursanız bana da mutlaka haber verın. Yoksa Şahkan'dan talep edelım Bursa'ya şube açsın :)

Edit: Yazım hatası
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2013, 08:57:46 Gönderen: semihozdurak »

Çevrimdışı ersengs111

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara'ya yolun düşerse Yahya Usta'yı şiddetle öneririm. Erciyes Sanayi sitesinde Yahyaoğulları volkwagen. Pişman olmazsın...

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Dün bozkurt otoyu aradım yapacakları iskontoyla 370 lira dediler. Disaridaki yerler ortalama 300 lira demislerdi o yüzden 370 e yetkilide yaptirayim aracın garantiside bu sekilde subat ayina kadar devam etmis olacak :)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti bittikten sonra malzemenizi kendiniz alın ustayada 30 tl verdiniz mi paşalar gibi bakımınızı halledersiniz :) Çok polemik özel yetenek gerektiren bir işlem değil periyodik bakımlar :)

Çevrimdışı vedat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;443082
Garanti bittikten sonra malzemenizi kendiniz alın ustayada 30 tl verdiniz mi paşalar gibi bakımınızı halledersiniz :) Çok polemik özel yetenek gerektiren bir işlem değil periyodik bakımlar :)

Artık kesinlikle aynı fikirdeyim :)