škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hangi Akaryakıt Firması ve Yakıt

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Superb2011

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

1.4 TSI aracıma çok uzun süredir Shell'den (95 oktan) yakıt alıyorum. Daha önce Opet kullanıyordum. Ancak performansından memnun kalmadım. Sizlerin tercih ettiği akaryakıt firmaları nelerdir? 97 oktan kullanmak sıkıntı yaratır mı?

Yorumlarınız?

(Bu arada uzun zamandır Shell'i kullanıyor olmam nedeniyle şunu gözlemledim; Shell Turcas'ın kendine ait istasyonlardan aldığım yakıt performansı ile özel bayilerden aldığım yakıtın performansı arasında çok fark var. Ankara'da 3 istasyon Shell'e ait [Bilkent, İskitler ve Samsun yolu üzerindeki]) Bilginize..

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hepsini denedim Performans olarak en iyi shell
Performans + Menzil olarak ise Total (Fakat Shel kadar performans yok)
Opet Performans ve menzil olarak beğenmedim
Petrol Ofisi aldım Opet ile aynı fark göremedim

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı aldım alalı benzinde Shell, 2010'da lpg taktırdık Yine Shell Autogz :ok:

Çevrimdışı smyomekatronik

• OCTAVIA 1.6 FSI
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende devamlı shell den alıyorum fakat istasyonlar arası yakıt birbirini tutmuyor. Aynı istasyonda bile tutmuyor. Fsi motor da hemen belli ediyor, motor vuruntulu çalışıyor. Shellin kendi istasyonlarının nerde olduğunu nasıl öğrenebiliriz.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Ben Favorit' e Petrol Ofisi' nden almaya dikkat ediyorum. Opet' ten aldığımdan daha fazla kilometre yapabiliyorum.
Yalnız bugün yine Petrol Ofisi' nden ama daha önce hiç benzin almadığım bir istasyondan aldım ve aracın sesi soluğu değişti. Ya benzin iyi idi ya da bir şeyler denk geldi. Ben de anlayamadım.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
uğur ya dinlenmiş benzine denk geldin ya da pislik gitmiştir. shell'in benzinleri karışımdan hoşlanmıyor. ya ordan sürekli alacaksınız ya da hiç kullanmayacaksınız.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Shelle eskiden beri bir güvenim vardi ama ne zaman mazot alsam arabaya bir lanetlik geliyor.bundan sonra asla shellden su bile almayi dusunmuyorum.totalden excellium aldin çok iyi geldi bence hep excellium alacagim artik. 5-6depo kullandim çok iyi bence.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımın deposuna opetten başka yakıt değmedi. Hatta bütün fişleri saklıyorum ki ilerde bir sakatlık çıkarsa elimde kanıt olsun diye :) 3 farklı yetkili servisle bu konuda görüştüm. Hepsinin söylediği aynı oldu. Bilinen markaların dışında yakıt kullanmamam gerektiği. Ben hep opet kullanıyorum ve çok memnunum. Ayrıca opet bildiğim kadarıyla Türkiye'de en iyi denetlenen firma. Fahri müfettişlik sistemi var. Ne derece etkili bilmiyorum ama sonuçta bilindik büyük firmalardan almak gerekir bence.

Çevrimdışı BRS99

• VAG Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
opet güzel ama en iyi bence total hee ayrıca gökeçada p.o'dan euro dizel aldım araba gürültülü ve performans düştü !!!