škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid alarm

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
öncelikle merhaba arkadaşlar aracım Rapid Elegance Alarm yri ve lambası var fakat alarmı ayarlayamadım kitapçıktada yazıyor yapamadım yardımlarınızı bekliyorum ..:adm:

Çevrimdışı aranel

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alarm otomatik olarak kapıları kilitlediğinizde devreye giriyor özelikle yapmanız gereken birşey yok, ancak bu alarm öyle dışardan gelen darbe vs öten bir alarm değil, kapılar kilitliyken aracın kapıları anahtarsız açıldığında kornanın çalmasından ibaret....

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aranel;446110
Alarm otomatik olarak kapıları kilitlediğinizde devreye giriyor özelikle yapmanız gereken birşey yok, ancak bu alarm öyle dışardan gelen darbe vs öten bir alarm değil, kapılar kilitliyken aracın kapıları anahtarsız açıldığında kornanın çalmasından ibaret....

Bahsetmiş olduğunuz bizzat HYUNDAI marka araçlarda mevcut, malesef Rapid te o özellik yok bende sizin fikrinizle aynı düşüncedeydim aracımı ilk aldığımda deneme yaptım, fakat maleseff:blm:
Rapid - Octavia A7 - Scala Premium

Çevrimdışı rapidy

• YM Remaps / VAG Store
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: westwint;446389
Bahsetmiş olduğunuz bizzat HYUNDAI marka araçlarda mevcut, malesef Rapid te o özellik yok bende sizin fikrinizle aynı düşüncedeydim aracımı ilk aldığımda deneme yaptım, fakat maleseff:blm:

serviste var diyorlar kitapçıkta var yazıyor bulamıyoruz adamı hasta ettiler ..:kvg:

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidci;446459
serviste var diyorlar kitapçıkta var yazıyor bulamıyoruz adamı hasta ettiler ..:kvg:

Evet kitapçıkta gündüz farlarının olduğu ve gerçekte de yer aldığı yazıyor fakat yüce oto sözümona aracı bilgisayara bağladıkları halde bana olmadığı konusunda bilgi verdi, akabinde kendim uygulayıp kendilerine gösterdiğimde de küçük dillerini yutar olarak görmem beni benden etmişti :oly:

Çevrimdışı westwint

• ÇİFTE RAPİD SAHİBİ
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rapidci;446459

Alarm konusunda birçok servisle görüştüm hepsi aynı cevabı verdi, araçta pasif alarm sistemi mevcut, yani aracı kendi anahtarı dışında hiç bir anahtar çalıştıramıyor, ''ımmobılızer sistem'' kasıtları..

Çevrimdışı mathiac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: westwint;446825
Evet kitapçıkta gündüz farlarının olduğu ve gerçekte de yer aldığı yazıyor fakat yüce oto sözümona aracı bilgisayara bağladıkları halde bana olmadığı konusunda bilgi verdi, akabinde kendim uygulayıp kendilerine gösterdiğimde de küçük dillerini yutar olarak görmem beni benden etmişti :oly:

Gündüz farı olayını nasıl yaptınız, kılavuzda sigorta kutusunda şalteri var diye gösteriyor ama kutu nasıl açılıyor, zorlamak istemedim!
Sadece ordan hallediliyor mu yoksa ivag com filan gerekiyor mu?
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2013, 18:11:52 Gönderen: mathiac »

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sigorta kutusunu az birşey zorlarsanız açılıyor, orada düğmesi var ona basınca kapanıyor.

Çevrimdışı mathiac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;446834
Sigorta kutusunu az birşey zorlarsanız açılıyor, orada düğmesi var ona basınca kapanıyor.

Kitapçıkta yukarı doğru döndürerek açılır diyor ama yaptığımda gelmedi, alt orta tarafta bir girinti var ordan da çektirdim kırıcam diye korkuyorum, dişlerinin olduğu yer tam neresi acaba

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
biraz kuvvetli çekmek gerekiyor , esnek bir parça ,çıkıyor. İlk denememde elimde kalacak diye korkmuştum sonra serviste kapattırdım.

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: westwint;446825

Bu gündüz farı 1.2 TSI AMBİTON donanımında da var mı acaba ?

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ambition da da var, rapidlerdeki gündüz farları led değil normal sarı ampul.

Çevrimdışı scinkose

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hiç olmamasından iyidir. En azından ledle değiştirmek daha kolay olur.

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Nasil yani? Bende ambition var, gunduz fari var ve calisiyor :) sizinkiler nasil calismiyor anlamadim?

Çevrimdışı mathiac

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sigorta kutusunun kapağını biraz zorlayıp açtım ben de düğmeyi açıp hallettim gündüz farı olayını...
Kapağı alttan yukarı doğru zorlayın üstte iki tırnak var, yanlarda tırnak var bir de ortada beyaz plastik parçalı bir tırnak var... Kapatırken önce üst tırnakları yerine oturtup açılış yönünün tersine işlem yapmak gerekiyor.
Emrah Ozan seninkinde gündüz farı anahtarı açık halde gelmiş demekki..