škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb hakkında sorular

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet sizin bilgileriniz doğrultusunda 2.0TDI'den vazgeçip 1.6TDI elegance+prestıj paket aracımızı hayırlısıyla aldık
Öncelikle aracımıza orta koyu cam filmi ve çift çıkış orj. egzos takmayı düşünüyoruz.
Sorularım;
***Aracımız 54000km.de içi krem oldugundan sahıbı pek temız bakamamıs içeriye vinet+microfiber bez ile girmeyi düşünüyorum erdem boyadan aldıgım köpük yapan uç da mevcut elımde acaba daha sonradan döşemede iz kalır mı su lekesı gibi

***Detailingtukey.den ve buradan detailing bolumunu sıkca takıp edıyorum.
Aslında makına almaya karar verdım (einhell bt-po 1100 e) sanırım fıyat/performans acısından en ıyısı buymus fakat ılk defa kullanacagım öncesınde araçlarımı swirlx ve turtle wax no1 cilasını elle yapıyordum.Acaba makineye geçtıgımde dalga dalga iz kalır mı aracımda

***Birde makinaya uygun hangi ürünü almam lazım kılcal çizik için x cm cuttıng ped ve m105 gibi vs

Hepinize teşekkür ederim birkaç güne fazlasıyla fotoğraf ekleyeceğim

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 2 numara cam filmi ve egzoz çıkışı taktırdım. İçini Vinet ve Mikrofiber bez ile temizleyin güzelce kurusun hiç bir sorun olmaz. Ben Polisaj makinesi olarak Federal Power kullanıyorum einhell'den daha güçlü bir makine size de tavsiye ederim. Makine kullanmak biraz el becerisi ve tecrübe ister ama hafif aşındırıcı ürünler uygulayarak başlaya bilirsiniz bu işe. Kılcal çizikler için Polishing ped + M 205 işinizi görür. Bu arada aracınız hayırlı olsun araç kaç model  ne kadara aldınız ?

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yorumlarınız ve öneriniz için teşekkürler aracım 2012 model 62.000tl.ye bitirdik .Vinetle dediğinz gibi deneyeceğim.Federal Power ve maxx extraydı sanırım bunları da duydum fakat eınhell bunlardan daha ucuz sanırım çok pahallıya kaçmak ıstemıyorum elımde cila vs haric cogu sey var cila makına ped gıbı seylere 200-250tl ayırdım 130 makına 30-50 cılalar 20-30 tl de pedler dıye dusundum.Aracım siyah olduğu için açıkçası korkuyorum acaba dalga dalga kalır mı meg205+polısh ped.Oturdugum yerde leon var sıyah arac güneşte dalga dalga yuzune bakmazsınız boyle olmasın dıyorum ama bu işide öğrenmeyi istiyorum nelere dikkat etmem gerek (buarada sızın konuyuda takıp etmıstım hayırlı olsun aracınız )birkaç forumda daha dolanıyorum offlıne olarak yıne gormustum aracınızı

Çevrimdışı chook

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırı olsun güle güle iyi günlerde kullanın
çok iyi fiyata almışsınız

Çevrimdışı ugurdemirel

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende teşekkür ederim iyi dileğiniz için aracı uygun fiyata almışsınız araçta boya veya değişen var mıydı? Ben Federal Powerı 1 hafta önce 115 TL kargo dahil fiyata aldım bunu belirteyim aklınızda bulunsun. Dalgalanma olmaması için biraz el becerisi, el yatkınlığı olması gerekiyor ama dediğim gibi hafif aşındırıcı ürünlerle çalışın kılcal çizikleri giderin ve küçük alanlarda çalışmaya gayret edin. 42 TL'ye Cutting, Polishing, Finishing ve tabla set halinde satılan pedlerden alabilirsiniz. Yanında m205 alırsınız yavaştan uygulama yaparsınız. Eğer çizikleri m 205 ile kapanmaz ise m105 ile uygulama yaparsınız.

Çevrimdışı tayozi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fıyat sız ıyı dıyorsanı ıyıdır 11.ay trafıge cıkıslı 1 ay beklese 2013 olacakmıs boyası kazası vurugu yok hatta çiziğide yok arabanın buyuk ıhtımal boya korumasıda yapılmış fakat fırca ıle yıkanmıs sanırım daha sonra aracı yıkadıgımda sular baloncuk halınde normalınde.
***Şu dalgalanma işini nasıl halledebilirim sırf bu yuzden makıne almıyorum eger dalga olursa hem makıne çöp olur hem tekrardan dısarıda komple ıc dıs yaptırmak zorunda kalırım

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
62000 tl ediyor mu yahu. Sıfırı 67500 değil miydi eski kasaların?

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
4000 tl prestij paketinide ekleyeceksiniz. Bu durumda sıfırı 71750 metalik boya varsa 72950.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Resimde sunroof göremedim de presitij paket değildir diye düşündüm. Bir ara 500 tl farkla prestij paket veriyolardı. Hep kaçırdık şansları varya. Şu araba işinde pek şansım yok :)

Çevrimdışı rertaret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sunroof yoksa prestij değildir (resimleri göremiyorum ben), bayi eski kasa elegance+ bolero+trifid cantları 70000'e bırakıyordu.

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ufaktan aracı yıkadım iç dış yaptım sıra detailig var bılgı topluyorum sanırım zor bir iş olacak

Çevrimdışı Emre Y.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle