škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Race Chip...Tuning

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dryetkin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;
Forumda arama yaptım ama bu konuda yazılmış bir soru ve sıfır verilmiş cevap gördüm.
Bu konuda bilgisi olan taktıran ve görüşlerini paylaşmak isteyen arkadaş var mı?
Şimdiden teşekkür ederim, saygılarımla.
http://www.racechip.com.tr/

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
öncdki aracım fio da ( sitede fotoları var turuncu) istanbulda pc chip tuninğ Barbaros ustaya yaptırdım. istanbulun en iyi ustalarındandır. fiom otamatik idi 1.3 multijet motor bazen dönerken bazen rampalarda ciddi yığılmalar yaştıyordu genelde el ile müdahele ediyordum. ama chip ten sonra durum değişti tabiii hepsi bitti ama başka sıkıntılar çıktı mesela 3000 devri geçince poması gidik araç gibi müthiş karaduman atıyordu hatta uzunyolda yol birtince aracın arka kapağını özel ilaç lar ile yıkamak zorunda kalıyordum yağlı bulaşık is den ötürü. ama şimdi bindiğim 1.2 dsg yetiye bakıyorum da bırakın multijeti 1,6 ford cmax imi bile cebinden çıkarıyor geçende izmirden gelirken hb focus 2. kasa ile sabuncubeli rampalarını çıktık adam 1,6 araçla çok sıkıştı şimdi bu durum da böyle bir motorla chip gerek yok birde şu var tabii üreticiler motorların ömrünü korumak için veriginin altında performans yüklerler araca bu da motoru korur chiple yapılan işlem ise bu örtmeyi ortaya çıkarmaktır yani zaten o güç var ama üretici motrun güvenliği için örtüyor sizse bunu ortaya çıkardığınızda moturun ömrü kısalacak, şuda var tabii dizelde turbo dumanı sever derler evet sever ama ayı enciğini severken öldürür diyede bir laf var. sonuçta gelelim sadece yine multijet 1,3 araç alırsam chip yükletirim ancak km si az modeli yüksek ise yoksa yüksek km lerde sıkıntı var. bu chip denilen bir parça değil zaten bi yazılım neticede.
95 bg lik fio teste gitigimde oradaki eleman parentez içinde şunu söyleyiverdi abi 75 bg lik fio ile 95 bg lik fio nun fiat farkı (sırf hp den için ) 2 bin tl bunu piyasada 600 tl ye zaten yapıyorlar motor aynı sadece yazılım ve turboda fark var demişti bende ondan sonra yüklettim zaten barboros ustaya.
durum bu tersih sizin
2020 Karoq 1.6 TDI